Mutfak Dekorasyonu

U Şeklinde Mutfak Modelleri

Mükemmel U şekilli mutfağınızı yaratınMutfağınızda sınırsız verimlilik için, elinizin altında olan her şey ile ultra pratik bir U şeklinde mutfak tasarımı seçin.

U şeklindeki mutfak muhtemelen mutfak düzenlerinin en pratik veya L şeklinde mutfak ile karşılaştırıldığında potansiyel depolama veya cihaz alanı ek bir çalışma sağlayabilir.

U-şekilli mutfaklar geniş alanlarda çalışabilir, ancak küçük mutfaklarda bile U-şekilli tasarımdan yararlanılabilir. Sadece birliklerin karşı tarafları arasında en az iki metre hareketli alana sahip olduğunuzdan emin olun.

U şekli ile mutfaklarda doğal bir uyum: alanınızı tasarlarken buzdolabınızı, ocak ve lavaboyu birbirinden 120 cm ve 270 cm arasında tutun. Bu, alanınızın pratik, zaman kazandırıcı ve güvenli bir şekilde kullanılmasını sağlayacak, örneğin uzun, L-şeklinde yapın .

İdeal olarak U şeklindeki mutfağınızın ‘U’ ucunda bir pencere olacaktır. Bu, lavabo için harika bir yer olur; ayrıca bahçenize bakmanıza izin verir.

U Şeklinde Mutfak Modelleri 2020 /2019

2020 Mutfak tasarım fikirleri arıyorsanız, U şeklindeki bir tasarım düşünmeye değer. Boşluğunuza bağlı olarak, U şeklinin karşı ucundaki bir masa ve sandalyeleri birleştirmek kolay olabilir. Özel bir görünüm için masa üstü tezgah ve tezgahları eşleştirmeyi düşünün.

DAHA FAZLA: Modern Ada Tezgah Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Mutfağınızın görünümüne, stiline ve rengine karar verirken odanızın boyutuna ve ışık düzeylerine yönlenilmelidir. Merkezi bir penceresi bulunan daha küçük bir alanda, büyük ölçüde beyaz bir renk daha iyi olabilir. Modern yüksek parlak üniteler, sırlı fayanslar ve paslanmaz çelik yüzeyler gibi ışık düzeylerini korumaya yardımcı olacaktır. Daha büyük mutfaklar, derin renkler, koyu renkli ahşap kaplamaları ve hatta desenli modelleri daha iyi idare edebilir.

u şeklinde mutfak modelleri
u şeklinde mutfak modelleri

Mutfak Adası

U şeklinde mutfak modelleri arasında, Yarımada birimi, daha büyük bir alanda U şeklinde bir mutfak oluşturmak için mükemmel bir araçtır. Bu akıllı modern tasarım, bir duvar ve bir pencere boyunca geleneksel birimleri ve bir üçüncü duvara gerek duymadan depo ve çalışma alanının çalışmasına devam eden bir yarımada sunuyor. Alanı bir taraftan böyle açık tutmak, tanımlamak istediğiniz açık alanlar için mükemmel bir çözümdür.

beyaz u şekilli mutfak modeli
beyaz u şekilli mutfak modeli

Beyaz U şekilli Mutfak

Bu etkileyici, tamamen beyaz olan alan U şeklinde bir mutfağın görünümüne sahipken arka duvar boyunca yüksek seviyeli birimler önünde yürüyüş alanına yer vermiş. Özünde bu tasarım iki adadan ve bir kattan diğerine birer aradan oluşur. Dolap, tavan, duvar ve zemin için beyaz seçerek, yüzeyler arasındaki sınırları bulanıklaştırarak, hareket ederken kademeli olarak açılan kompakt bir U şekilli tasarım izlenimi verir.

koyu renk ahşap u şekilli mutfak
koyu renk ahşap u şekilli mutfak

Koyu Renkli Ahşap U Tipi Mutfak

Koyu renkli ahşap u şeklinde mutfak üniteleri ve sade beyaz duvarlarla küçük bir alanda cesur olun. Dolapları minimuma indirgeyebilirseniz, bir masa ve sandalyeler için kapasitenizin olduğunu görebilirsiniz. Bu akıllı mutfağın kendine has bir görünüşü var ve mutfak tasarımına çok özel bir yaklaşım sergileyerek mekanın taze ve özel olmasını sağlıyor.küçük u tipi mutfak modeli
küçük u tipi mutfak modeli

Küçük U Tipi Mutfak

Burada gösterilen ocaklı alan gibi bir ev için üçüncü, kısa duvar kullanarak mutfağını U şeklinde bir mutfak haline getirebilirsin. Bu üçüncü duvardaki duvar birimlerinin görünümü, sıkışık hissetmeden kullanılabilir alanların çoğunu oluşturan, iyi tanımlanmış bir alan için harikadır. Odaya ağırlık veren beyaz bir renk şeması, ahşabın sıcaklığıyla dengelenir.

u şeklinde mutfak modelleri 2020
u şeklinde mutfak modelleri 2020

Kahvaltı istasyonu kur

Tezgah üstü bir kahvaltı barını ve U şeklindeki mutfağın üçüncü tarafını oluşturmak için bir tezgâhı genişletin. Yarımadada olduğu gibi, bir kahvaltı barından bir mutfak alanı bir odanın merkezine uzatılabilir, herhangi bir duvar da yoktur. Mutfak ve yaşam alanlarını, tek katlı bir muamele ile entegre edin ve mutfağın dışındaki unsurları mutfağın sınırları dışına çıkarın. Burada açık raflarda şarap ve su bardakları var.

Pencere etrafında planlama

Bu U şeklinde mutfak modelinde geniş bir pencere mutfak tasarımının merkezi bir bağlantı noktasıdır ve alana ışık doldurur ve mat görünüm birimleri, zengin ahşap ve sırlı fayansları en iyi ışıkla gösterir. Zeminde ve tezgahlarda ahşap kaplamaların kullanılması, aksi takdirde soluk bir dekorasyon şemasına bir sıcaklık ve rahatlık getirir ve rustik bir stil kazandırır.

u şeklinde mutfaklar 2020
u şeklinde mutfaklar 2020

Küçük bir alanda, bir ada birimi için bir taraftan uzun bir üniteyi değiştirirken, U şeklindeki bir mutfağa bakmayı tercih edebilirsiniz. Bu, alanınızı daha kullanışlı hale getirebilir ve mutfakta bir arka kapı içeriyorsa özellikle yararlıdır. Kişiliğinizi kompakt bir odaya sergilemekten korkmayın.

Renk ve desen ekleme

U şeklindeki mutfağın bir tarafında açık raflar için duvar ünitelerini değiştirin ve tam boy fırınlı dolabın yanına eklenebilir. Zıt bir duvar boyası kullanmak mutfak dekoruna renk katmanıza yardımcı olacaktır. Kırmızı ve pembe küçük desenli önlükler ve perdeler, mutfak bezleri ve aksesuarlar çoğunlukla dekoru canlandırıyor.

u tipi mutfaklar 2020
u tipi mutfaklar 2020

Mutfak rengi mi?  İşte muhteşem mutfak boyaları :Güzel Görünen 2020 Mutfak Boya Renkleri

Karakter ekle

Baca göğsü ve pencereleri etrafında U şeklinde bir mutfak tasarlamakta zorlanıyor olsak da, kendi başlarına tasarım özelliklerine dönüşebilirler. Bir ocak, fırın ve davlumbazın bu bacaya entegrasyonu ve bitişik  pencere alanlarının etrafındaki taban ve duvar ünitelerinin oturması bu alana çekicilik ve karakter getirir. Duvarlarda hoş bir sıcak yeşil, krem rengi mutfak dolabı üniteleri ve meşe tezgahları için mükemmel bir zemin oluşturur.

u şekli mutfak modelleri 2020
u şekli mutfak modelleri 2020


Kelimeler

1 thought on “U Şeklinde Mutfak Modelleri”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close