Mutfak Dekorasyonu

Şık ve Konforlu Mutfak Tasarımları

Şık Bir Mutfak Dekorasyonuna Sahip OlmakMutfaklar evde aile bireylerinin bir araya geldiği, en çok kullanılan alanlardan biridir. Evde bu kadar sık kullanılan mutfakların kullanışlı ve görsel olarak zevkle kullanılması çok önemlidir. Özellikle daha çok vakit geçirdiklerinden kadınlar için önemi büyüktür. Mutfakları ışık alma durumuna göre ya da büyüklüğüne göre değişik fikirlerle dekore ederek kullanışlı hale getirmek mümkündür. Mutfak dekorasyonu yapılırken kullanılacak renkler, eşyalar gibi öğeler başarılı ve güzel bir dekorasyonun önemli parçalarını oluşturur. Mutfağını dekore etmeyi düşünenler için yaratıcı ve değişik seçeneklerle hem şık, hem kullanışlı bir mutfak sahibi olmak mümkündür.

Modern Mutfak Dekorasyonu Önerileri

Mutfağında şıklık ve konforu önemseyenler modern mutfak tasarımlarını inceleyerek modern bir tasarım planlayabilirler. Çok fazla seçeneğe sahip modern mutfak tasarımlarından bazıları şu şekilde sıralanabilir;

Şık ve Konforlu Mutfak Tasarımları
Şık ve Konforlu Mutfak Tasarımları

1-Sadeliği sevenler için mutfaklar; Sade mutfaklar hem daha ferah hem de asil bir görüntü sunarlar. Beyaz, ekru, gri, kahverengi veya gül renkleri ile sadeliği yakalamak mümkündür. Sadeliğe uygun seçilecek mutfak dolapları çok önemlidir. Dolap kulpları dolap rengi ile kontrast oluşturacak şekilde seçilebilir. Sade mutfağı tamamlayacak olan aydınlatmalar yuvarlak ve tek renkli seçilmelidir. Eviye bataryaları da sıra dışılık katmak için siyah ya da beyaz seçilebilir. Metal bir mutfak aksesuarı yerine seçilecek beyaz hasır sepetli bir aksesuar hoş bir görünüm kazandırabilir.2-Doğallıktan hoşlananlar için mutfaklar; Bu mutfak stilinde doğayı yansıtacak renkler seçilmelidir. Yeşil, kahverengi, beyaz ve bej gibi renkler bu tarza uygun olabilir. Modern mutfak tasarlarken de ahşap ürünler kullanılabilir. Kahverengi tonlarında, damarlı ahşap dolaplar tercih edebilirsiniz. Çiçek desenli ya da doğaya uygun tek renkli duvar kağıtları kullanabilir, rafların üzerine canlı bitkiler koyabilirsiniz. Tasarıma uygun halat ve rattan yapılmış farklı aydınlatmalar mutfağın hoş görünmesini sağlayacaktır.

3-Minimalist tasarım sevenler için mutfaklar; Az eşya ile şık ve konforlu bir mutfak isteyenler bu tarz mutfak tasarımlarını tercih edebilirler. Siyah, beyaz, bej ve gri renkler ve sade bir mutfak dolabı tercih edilebilir. Tek renk veya geometrik desenli seramikler kullanılabilir. Duvar kağıtlarında siyah ve beyaz gibi zıt renkler de bir araya getirilebilir. Bu tarz mutfaklarda aksesuarlar minimal etkisi olacak ürünlerden seçilmelidir. Keskin geometrik desenlere sahip aydınlatma ürünleriyle dekorasyonu tamamlayabilirsiniz.

4-Renkli mutfak sevenler için tasarımlar; Renklerden vazgeçemeyenler ve canlı renkleri sevenler için mutfaklarda mavi, yeşil, sarı gibi canlı renkler ve beyaz, kahverengi gibi sade renkler bir araya getirilebilir. Mürdüm, kırmızı gibi renkli dolaplar tercih edilebilir. Çini desenli seramikleri kullanabilir, seramik kullandığınız duvarı dengeleyici sakin renklerle boyayabilirsiniz. Yine aydınlatma, batarya ve aksesuarlar renkli tercihler değerlendirilebilir.

Şık Bir Mutfak Dekorasyonuna Sahip Olmak
Şık Bir Mutfak Dekorasyonuna Sahip Olmak

Ferah Bir Mutfak İçin Dekorasyon Önerileri

Ferah ve aydınlık bir mutfağın olmazsa olmazı tercih edilecek açık renkli ürünlerdir. Koyu renkler daha dar ve karanlık gösterecektir. Beyaz tonlarında bir boya seçimi ile başlayan bir tasarım beyaza uyumlu olabilecek renklerle devam edebilir. Açık renkler aynı zamanda mutfağınızın büyük görünmesini de sağlar. Mümkün olduğunca detaylardan ve süslemelerden uzak durulmalı, minimal mobilyalar tercih edilmelidir. Açık raf sistemleri de küçük mutfak dolapları için konforlu bir seçim olacaktır.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close