Aydınlatma

Şık Avize Modelleri 2020-2020

Avize ModelleriEn Şık Avize Modelleri

Evlerdeki dekorasyonun göz alıcı bir hale gelmesi için genellikle aydınlatmalardan yardım alınmaktadır. Ön plana çıkması istenen bir köşe ya da eşya ışıklar aracılığıyla dikkat çekmekte, istenilen görüntü rahat bir şekilde elde edilmektedir. Sarkıt avize modelleri ya da tavan armatürleri bu anlamda sıklıkla tercih edilmektedir. Elbette bu saydıklarımız haricinde dekorasyonun ayrılmaz bir parçası haline gelen şık avizelerde unutulmamalıdır. Kullanıldıkları alana estetik bir dokunuş yapmalarının yanı sıra güzel bir aydınlatmada sunan avize modelleri zengin bir görüntü isteyen ev sahiplerinin tercihleri arasında yer almaktadır.

Avizeler tavana asıldıkları için bulundukları ortamı rahat bir şekilde aydınlatabilmekte ve aynı zamanda gölge oluşumunu engellemektedir. Farklı dekorasyonlara uygun, çeşitli modellerde üretilmiş avizeler ev sahiplerinin beğenisine sunulmaktadır. Bu makalemizde avize seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiğine ve şık avize modelleri ile güzel ortamlar elde edebilmenin ayrıntılarına yer vereceğiz.

Aplik olarak da karşımıza çıkan avize modelleri günümüzde tercih edilen dekorasyon ürünleri arasında yer almaktadır. Tavana asılan avize ile aynı şekilde üretilmiş olan aplikler duvara monte edilerek bir bütünlük sağlanmakta, daha iyi bir aydınlatma elde edilmektedir. Aynı zamanda oldukça şık ve özenli bir görüntü ortaya çıkmaktadır.

Özellikle salonlarda tercih edilen avizeler yapıları itibariyle zengin bir görüntüye sahiptir. Klasik ya da vintage modellerin yanı sıra farklı formlarda üretilen avizeler modern çizgilerden hoşlananlar için iyi bir alternatif olmaktadır.

Elbette yalnızca ağır ve kristalli modeller değil daha modern tarzda üretilmiş avizelerde mevcuttur. Sade tarzda döşenmiş bir mutfakta tercih edilen sarkıt yenilikçi avizeler oldukça dikkat çekmekte ve rahatlıkla kullanılmaktadır.Ferforje avize modelleri ise güzel bir aydınlatma sundukları için genellikle dış mekânlarda tercih edilmektedir. Özellikle eski zamanlara ait gibi görünen taş duvarlar ve ahşap aksesuarlarla bu tür avizeler son derece uyumlu görünmektedir.

Avizede kristal olmasından yana olanlar için sadece beyaz renkte olanların dışında farklı tonlarda kristaller ile üretilmiş modellerde bulunmaktadır. Rengârenk bir görüntüye sahip avizeler ile ortamın daha canlı görünmesi sağlanabilmektedir.

Avize Modelleri 2020

Evi dekore ederken diğer eşyalara özen gösterildiği kadar avizelerin de dikkatle seçilmesi gerekmektedir. Bunun için üzerinde durulması lazım gelen noktalardan bir tanesi canlı renklerden oluşan bir mobilya kullanılacaksa buna uygun olarak ışıklandırması iyi olan bir avize tercih edilmelidir. Oturma odalarında ise daha sade ve gözü yormayan bir modelin seçilmesi önerilmektedir.

Evin içerisinde en sık vakit geçirilen bölümlerden biri olan mutfakta ise aydınlatmanın güzel bir şekilde ayarlanması gerekmektedir. Bu yüzden ışığı iyi yansıtan bir avize modeli kullanılmalıdır.

Ortamın büyüklüğü de satın alınacak avizenin modelinde önemli bir etkendir. Küçük bir odada kullanılacak büyük boyutlarda bir avize hem gözü yoracak hem de dekorasyona uyum sağlayamayacaktır.

Geniş salonlarda gösterişli ve büyük modellere rahatlıklar yer verilebilmektedir. Salonda uygulanacak dekorasyonun önemli bir parçası olan avizeler odanın içerisindeki eşyalarında dikkat çekmesini sağlayacaktır. Asma tavanın kullanıldığı alanlarda ise kenarlara yerleştirilecek LED ışıklar ile avize sayesinde güzel bir aydınlatma edilebilir.

Her ortamın eşyasına uygun modelde bir avize modeli bulunmaktadır. Ev sahiplerinin tarzına uyum sağlayacak avizeler hem dekorasyonu tamamlayacak hem de istenilen aydınlatmayı sunacaktır. Zaman içerisinde firmaların farklı formlarda ürettiği avize modelleri şık bir şekilde döşenmiş ortamların vazgeçilmezi haline gelmiştir. Kişilerde bütçelerine uygun bir modeli kolaylıkla bulabilmektedir. Yalnızca evlerde değil toplantı salonlarında, otel lobilerinde, restoranlarda ya da büyük dairelerin içerisinde de sıklıkla büyük avize türlerine rastlanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Evde Aydınlatma Nasıl Olmalı başlıklı makalemizde abajur, aydınlatma ve aydınlatma dizaynı hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelimeler

1 thought on “Şık Avize Modelleri 2020-2020”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close