Salon Dekorasyonu

Salonunuzu Niş ile DinamikleştirinSalon dekorasyonunuzu olduğundan daha şık ve havalı bir hale getirmek isterseniz, niş kullanabilirsiniz. Niş isim olarak biraz yabancı gelse de aslında çoğu mekanda kullanılan bir detaydır. Evin proje aşamasında eklenebileceği gibi sonradan da eklenebilir. Eğer salonunuzda niş kullanmak istiyorsanız öncelikle salon yapısına göz atmalısınız. Eğer salonunuzda niş yapımına uygun bir çıkıntı var ise burası niş dekorasyonu için harika bir imkan olabilir. Evinizin salonuna farklı bir bakış katmak isterseniz, aşağıdaki önerilerimizi dikkate alabilirsiniz.

Salonunuzun Yapısına Bir Göz Atın.

İlk olarak salonunuzun yapısına bir göz atın. Niş için en uygun alan neresi, nasıl bir niş yapılabilir değerlendirerek işe başlayabilirsiniz. Tv ünitesi olarak yada sadece dekoratif amaçlı girintiler olarak kullanabileceğiniz niş seçenekleri mevcuttur. Var olan uygun girinti yada çıkıntıları değerlendirebilirsiniz. Binanın yapısında niş yapılmaya uygun alanlar yok ise, düz duvara alçıpan kullanarak harika bir niş yapabilirsiniz.

Salonunuzu Niş ile Dinamikleştirin
Salonunuzu Niş ile Dinamikleştirin

Sonradan Niş Eklemek için Alçıpan Niş Kullanın.

Eğer salon yapınızda niş için uygun alan yoksa bunun için üzülmenize gerek yok. Alçıpan kullanarak hayalinizde ki harika niş modelini yaptırabilirsiniz. Tv ünitesi yada dekoratif aksesuarlarınızı yerleştirebileceğiniz alanlar olarak kullanabileceğiniz niş modelleri mevcuttur.Niş Tv ünitesi
Niş Tv ünitesi

Salonu Dekorasyonunuza Uygun Renkler Seçin.

Salon dekorasyonunuz ile bütünleşmesi için uygun renk ve dokularda niş modelleri seçmeniz gerekir. Sportif bir salon takımınız var ise buna uygun renk ve boya seçeneklerinden yararlanmalısınız. Eğer daha gösterişli avangard bir salona sahipseniz daha ağır renk ve dokuları tercih edebilirsiniz. Doku olarak duvar kağıdı, boya yada taş duvarları tercih edebilirsiniz.

Işıklandırma Ekleyin.

Havalı bir nişe sahip olmak istiyorsanız, ışıklandırma olmazsa olmaz diyebiliriz. Led ışıklandırma ile nişinizin havasını artırabilirsiniz. Seçtiğiniz niş modeli ile orantılı olarak asil, havalı, sportif, dinamik yada zarif bir etki yakalayabilirsiniz. Işıklandırma ile salonunuz oldukça davetkar ve etkileyici olacaktır. Misafirleriniz bu görüntüden mutlaka etkilenecektir.

Salon dekorasyonunuza uygun renkler ile boyayın
Salon dekorasyonunuza uygun renkler ile boyayın

Sizin için derlediğimiz salon niş dekorasyonu örnekleri için galerimize göz atabilirsiniz. Bu modelleri eviniz için harika bir dekorasyon yapmanıza yardımcı olabilir.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close