Rustik

Rustik Dekorasyon Örnekleri

Rustik Dekorasyon Nasıl Olmalı

Rustik Dekorasyon Örnekleri

Yıllar geçtikçe dekorasyonda yenilikler artmakta ve dolayısıyla ev sahipleri için çok sayıda seçenek ortaya çıkmaktadır. Modern tasarımlardan vintage dokunuşlara kadar çeşitli alternatifler firmalar tarafından müşterilerin seçimine sunulmaktadır. Bu anlamda son yılların gözde dekorasyon önerileri arasında yer alan Rustik Tarza dair detayları ve fikirleri siz değerli okuyucularımız için bir araya getirdik.

  • Şık ve gösterişli salon dizaynı örnekleri bu yazımızda sizleri bekliyor! 

Rustik Dekorasyon

Rustik tarzın tanımı kısaca modern ve antik tasarımın bir araya gelmesi olarak yapılabilir. Dekorasyonda tek bir tipe bağlı kalmak istemeyenler için bu tarz iyi bir seçenek olacaktır. Evini dekore ederken rahatlıktan ve çeşitlilikten yana olanlar rustik tarzı değerlendirebilirler.

Rustik Kitaplık

Ev dekorasyonu çoğu zaman eldeki seçeneklerden dolayı zor olsa da yine de bütüne bakıldığında keyifli bir süreçtir. Kendi zevkini rahatlıkla evinde uygulamak isteyenler içinde yakın zamanda popüler olmaya başlamış rustik tarz öne çıkmaktadır. Örgü battaniyeler ve etnik desenler ile sıcacık bir görüntü oluşturmak bu tarz ile son derece kolaylaşmaktadır.

Rustik Dizayn

Rustik tarz doğallığı ön planda tutmaktadır. Ağaç dallarının kullanılması, sepetler ve ahşap kasalar buna örnek olarak gösterilebilir. Dekore edilen odanın böylelikle son derece rahat bir görünüme kavuşması sağlanmaktadır.

Toprak Tonları ve Natürel Renkler

Toprak tonları ile natürel renkler sayesinde rustik tarz dekorasyonunda uyum ortaya çıkarılabilir. Orta sehpalarda tercih edilecek ahşabın görüntüsü, tavanda kullanılacak ahşap kaplamalar güzel bir fikir olarak değerlendirilebilir.

Rustik Ev Dekorasyonu

İkinci el eşyalar ile yeni eşyaların birleşimi de rustik tarzın belirgin özellikleri arasındadır. Modern bir dolabın üzerine ikinci el bir abajur yerleştirilebilir ya da odanın ışığını yansıtması ve dekoratif olması açısından eski bir ayna kullanılabilir. Bu türden detaylar farklı bir tarzın ortaya çıkmasına da yardımcı olacaktır.

Rustik Tasarım

Yine ahşap kasalar ev dekorasyonunda değerlendirilebilir. Üstlerine bir minder koyularak oturmak için kullanılabileceği gibi içerisine gazete, kitap vb şeyler yerleştirilerek de güzel bir görüntü elde edilebilir.

Rustik Ev Dizaynı Nasıl Olmalı

Metal renkler ile ahşabın bir araya gelmesi sonucunda farklı ama rahat bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Yemek masasının üzerinde yer alacak vintage bir sarkıt avizede çok hoş duracaktır.

Rustik Mutfak Dekorasyonu

Evin mutfak bölümünde rustik dekorasyona yer vermek isteyenler şömine görünümlü bir soba ile farklılık oluşturabilirler. Ateşin sıcaklığı ortamın enerjisini de bir anda değiştirecektir. Mutfakta ayrıca vintage tarzda mutfak aletlerine yer verilmelidir. Modern bir rustik tarz uygulamak içinse metalik eşyalara şans verilebilir. Rustik tarzda mutfağa dair önemli bir diğer detay ise vintage görünüme sahip mutfak bataryalarının kullanılmasıdır. Böylelikle ortamın görüntüsü uyumlu hale gelecektir. Mutfak masası olarak da ahşap bir ürün kullanılabilir. Üzerine yerleştirilecek meyve sepeti ve çiçekler iyi bir seçim olacaktır.

Rustik Ev Dizaynı

Rustik tarzdaki aksesuar seçimleri bakır ya da metal ağırlıklı olarak tercih edilmelidir. Bu tarz dekoratif ürünler vintage görünüme yakışacaktır. Ahşap çerçeveler ile salon ve oturma odaları renklendirilebilir, duvarlar dikkat çekici bir hale getirilebilir.

Banyoda ise renk olarak kahverengi, yeşil ve beyazın uyumu tercih edildiği takdirde rustik tarz ile bütünleşecek, canlı bir ortam elde edilecektir.

Rustik Lavabo Dekorasyonu

Rustik Dekorasyonda Aydınlatma

Aydınlatma kısmında doğal ışık veren abajurların kullanılması rustik tarz ile döşenmiş ortamın hoş bir ambiyans ile buluşmasını sağlayacaktır. Ayrıca halı olarak da yine eski desenlere sahip modeller seçilmektedir.

Rustik Mutfak Dekorasyon

Ahşap ile camın uyumu da oldukça güzel bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Bunun için sehpaların üzerinde dekoratif cam vazolara yer verilebilir.

Rustik Dekorasyon Aydınlatma

Natürel görünümden hoşlananlar, eskiye dair izleri sevenler için Rustik tarz iyi bir tercih olacaktır. Rahatlığın doğallıkla buluştuğu bu tarz sayesinde evin içerisinde bulunan tüm bireyler güzel vakit geçirecektir.

Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close