Ev DekorasyonuTropikal

Birkaç Dokunuş ile Tropikal Stil

Parlak, Cesur ve NeşeliPlaj gibi canlı ve enerji veren bir ev dekorasyonu ister misiniz? Eğlenceli bir ev dekorasyonu için hazır olun. Tropikal stil için gereken 11 farklı öneriyi sizlerle paylaşıyoruz. Hawaii veya Avustralya gibi tropik mekanları sevenler ve gidenler oranın kendine has egzotik havasını çok iyi bilir. Batı Hint Adaları, Bali ve Karayip ormanları… Tüm bu ortamlar egzotik havası ile bilinmektedir.

Parlak, Cesur ve Neşeli.

Tropik dekor bu noktadan ortaya çıkmıştır. Palmiye ağaçları, plaj motifleri, bolca pembe, deniz yeşili ve okyanus mavisi var! Tropikal tarzdaki dekorun renk paleti, kıyı dekoruna benzer ancak daha parlak yeşil, turkuaz, sıcak pembe ve sıcak sarıdır. Gelin bu göz alıcı stilin birkaç unsuruna göz atalım.

Rattan Mobilya

Tropikal mobilyalar söz konusu olduğunda, rattan parçalar dikkat çeker. Ayrıca bazı kamış mobilyalarda ve bambu mobilyalarda kullanabilirsiniz.

Rattan Mobilya
Rattan Mobilya

Doğal Bitkiler

Evinize bir palmiye ağacı koyarak tropikal etkiyi kolayca elde edebilirsiniz. Palmiye istemezseniz farklı çiçek ve ağaçları deneyebilirsiniz.

Doğal Bitkiler
Doğal Bitkiler

Kabuk bezi

Barkcloth olarak geçen kabuk bezi, Afrika ve Asya’dan gelen dokulu ve dokuma pamuklu bir kumaştır. Dünyanın tropikal bölgelerinde kullanılan bu kumaşı mobilya ve perdeler için tercih edebilirsiniz.

Kabuk bezi
Kabuk bezi

Tropikal Yaprak ve Meyve Motifleri

Muz yapraklarından yelpaze palmiye yapraklarına ve areca palmiye yapraklarına kadar, aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok tropikal yaprak motifi var. Bu motifleri istediğiniz alanlarda kullanabilirsiniz. Sofra örtüsünden, duvar kağıdına kadar her alana yakışacaktır. Ayrıca ananas gibi tropikal meyvelerin desenleri ile bu stilin havasını evinize kolayca taşırsınız. Ananas, kitap ayracı, masa lambası, sanat eseri ve daha birçok dekoratif objeyi bulmak çok kolaydır.

Tropikal Yaprak Motifleri
Tropikal Yaprak Motifleri

Jüt ve Sisal Dekor

Depolama alanı olarak kullanabileceğiniz sepetler, kilimler, Amerikan servisleri… Dokuma jüt ve sisal tropikal evlerde bulunan yaygın malzemelerdir. Bu doğal malzeme güçlü ve dayanıklıdır.Jüt ve Sisal Dekor
Jüt ve Sisal Dekor

Palmiye Ağaçları

Bu ünlü tropik ağaç, tropikal dekorasyonlarda ve iç tasarımda çok sık bulunur. Sizde evinizin büyük odalarında kullanabilirsiniz.

11 Dokunuş ile Tropikal Stil
11 Dokunuş ile Tropikal Stil

Papağanlar

Papağanlar, tropikal iklimlerle en çok ilişkili olan kuştur. Renkli papağan kuşunu betimleyen birçok dekoratif obje vardır. Biblo, kupa, tablo gibi pek çok ayrıntıda kullanılabilir.

Papağanlar
Papağanlar

Bambu

Bu egzotik tropik banyodaki bambu banyo tepsisi gibi küçük bir bambu dekor olmadan tropik ne olurdu?

Bambu
Bambu

Flamingolar

Florida’da bulunan pembe flamingolar genellikle tropikal dekorda tasvir edilir. Bu renkli pembe yürüyen kuş, tropikal iç mekanınıza bir renk patlaması getirmenin harika bir yoludur.

Yumuşak pembe küvetli tropikal bir banyoda Pembe Flamingo Duvar Sanatı
Yumuşak pembe küvetli tropikal bir banyoda Pembe Flamingo Duvar Sanatı

Gördüğünüz gibi küçük bir rehberlikle evinizde bir sahil cenneti yaratmak o kadar da zor değil. Size ilham olabilmesi için fotoğraf galerimize göz atabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close