Mobilya ModelleriYatak Odası Dekorasyonu

Yatak Odasına Tarz Katan Muhteşem Makyaj Masaları

Makyaj masaları aynı zamanda stil sahibi bir yatak odası dekorasyonu açısından önemli bir dekordur.Makyaj masaları stil sahibi ve kullanışlı bir yatak odası dekorasyonu için en önemli mobilyalar arasında. Makyaj ve güzellik ürünlerini tek bir alanda organize etmenin harika bir yoludur. Makyaj masaları ayna karşısında geçirilen süreyi daha rahat ve keyifli bir hale gelmesinde önemli bir role sahiptir.

Yazımızın devamında yatak odasındaki bu küçük ve özel alanı en iyi şekilde değerlendirmek adına yer verdiğimiz muhteşem makyaj masaları size yatak odanız için ilham verecektir.

beyaz country makyaj masası
beyaz country makyaj masası

Yatak Odasına Tarz Katan Muhteşem Makyaj Masaları

Makyaj, bir kadın için günlük hayatın vazgeçilmezi, özellikle çalışan kadınlar için bu durum aynı zamanda bir zorunluluk haline geliyor. Doğru bir makyaj masası ayna karşısında geçen bu süreyi kısaltacak ve rahat bir kullanım imkanı sağlayacaktır.

zarif dolaplı makyaj masası 2020
zarif dolaplı makyaj masası 2020

Makyaj masaları hem kullanım ve rahat bir makyaj için önemli mobilyalar, ancak işin birde dekorasyon tarafı var. Makyaj masaları aynı zamanda stil sahibi bir yatak odası dekorasyonu açısından önemli bir dekordur. Görselin daha zengin, kaliteli ve odanın düzeni açısından bakılacak olursa yatak odası için en önemli mobilyalar arasında gelir.

country tarzı makyaj masaları 2020
country tarzı makyaj masaları 2020

Makyaj masası nasıl seçilir?

Makyaj masası seçerken dikkat edilmesi gereken belli başlı noktalar var, bunlardan biri tasarım. Yatak odanıza dahil edeceğiniz bir makyaj masası hem boyutları hemde özellikleri ile yatak odanıza ve size uygun olmalıdır.  Kolay kullanım imkanı sağlaması, aynı zamanda tüm dağınıklığı ortadan kaldırabilecek yeterli kapasiteye sahip olması gerekir. Seçim yaparken ihtiyaçlarınız doğrultusunda hareket etmenizde fayda var.

açık pembe klasik makyaj masası 2020
açık pembe klasik makyaj masası 2020

Net bir ölçüsü olmamakla beraber ayak boşluğu 35- 70 cm aralığında, masa genişliği 80 – 180 cm, masa derinliği ise 30- 60 cm olmalıdır. Masa yüksekliği ise rahatlık açısından oldukça önemli, 60 – 180 cm arasında ölçüler tercih edilebilir.

İlginizi Çekebilir : 20 İlham Kaynağı Yatak Odası Bank Modeli

Diğer bir noktası ise makyaj masasının ayna ölçüleridir, kullanışlı bir makyaj masasının ayna ölçüleri en az 50×70 cm olmalıdır. Aynanın büyük olması büyük avantaj sağlayacaktır, özellikle kanatlı olarak tabir edilen sağ ve sol bölüme eklenen aynalar sayesinde farklı açılardan rahatça görünüm sağlanır.

yesil eskitme ahşap makyaj masası 2020
yesil eskitme ahşap makyaj masası 2020

Yatak odasının ölçüleri makyaj masası seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli noktadır. Masasının odadaki yeri ve kapladığı alan önceden hesaplanmalıdır. Bu şekilde makyaj masası seçerken seçenekler daraltılmış olacaktır. İhtiyaç doğrultusunda bir tasarım seçmek gerekir, kullanılmayacak özelliklere sahip bir makyaj masası maddi açıdan büyük bir kayıp olabilir.vintage tarzı makyaj masası modelleri 2020
vintage tarzı makyaj masası modelleri 2020

Makyaj masası modelleri nelerdir?

Klasik ve modern olarak ikiye ayırabiliriz makyaj masalarını. Modern tasarımlarda genelde parlaklık ve keskin hatlar öne çıkar, klasik modeller ise yumuşak hatları ve ahşap dokusu ön planda tutulur.  Makyaj masaları aynı zamanda raflı yada dolaplı olarak ayrılabilir.

beyaz country makyaj masası 2020
beyaz country makyaj masası 2020

Dolaplı tasarımlar yatak odasında extra depolama alanı yaratmak isteyenler için idealdir, bu modeller diğerlerine göre daha büyük ölçülere sahiptir. Küçük yatak odaları için çok kullanışlı olmayabilirler. Klasik raflı makyaj masaları ise her tarz yatak odasına uyum sağlar. Hem boyut hemde kullanım açısından ideal modellerdir.  Kişisel bakım ve güzellik ürünlerinin çeşitliliğine bağlı şekilde bu iki gruptan uygun bir makyaj masası seçimi yapılabilir.

klasik makyaj masası modelleri 2020
klasik makyaj masası modelleri 2020

Yatak odasında özel bir bölüm

Makyaj masası aynı zamanda yatak odasına stil katan bir mobilya, bir kaç düzenleme ile dekorasyonu daha cazibeli ve çekici hale getirmek mümkün. Makyaj masasının tarzına uygun bir sandalye yada puf seçimi görseli büyük oranda etkileyecektir. Sandalye veya puflar ile yatak odasına renk ve desenler kolayca dahil edilebilir.

vintage makyaj masası modelleri 2020
vintage makyaj masası modelleri 2020

Yumuşak ve romantik çizgilere sahip bir makyaj masası seçilmişse, onu tamamlayacak olan sandalye yada puf için zarif ve yumuşak renkler, desenler seçilmelidir. Beyaz bir makyaj masası ise pastel renk tonları ile romantik bir stil rahatça sağlanabilir.

mor makyaj masası modeli 2020
mor makyaj masası modeli 2020


2 thoughts on “Yatak Odasına Tarz Katan Muhteşem Makyaj Masaları”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close