Ev Dekorasyonu

Modern Ahşap Görünümlü Yer Seramikleri

Ahşabın sıcak ve doğal görünümünü rahat şekilde yansıtabilen modern yer seramik modelleriModern Ahşap Görünümlü Yer Seramikleri

Yer seramikleri mutfak ve banyo gibi ıslak zemine sahip alanlar için en uygun seçimdir. Temizlemesi kolay, bakım gerektirmeyen dayanıklı bir malzeme oluşu diğer yaşam alanları içinde şık bir seçenek haline gelmesinde önemli bir etken. Seramik teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte tüm yaşam alanları için kullanılabilen, doğal görünümlü ve modern yer seramikleri son yıllarda oldukça ilgi görüyorlar.

Doğal ahşap görünümlü modern yer seramikleri

Ahşap zeminler yaşam alanları için en popüler seçenek olmaya devam ediyor. Sıcak ve doğal dokusu, her tarz yaşam alanına uygunluğu açısından bakarsak uzun yıllar popülerliğini kaybetmeyecek gibi görünüyor.

Ancak günümüz seramik teknolojileri bir hayli gelişmiş durumda ve ahşabın sıcak ve doğal görünümünü rahat şekilde yansıtabilen modern yer seramik modelleri ev yaşamında giderek popülerleşmeye başladı diyebiliriz. Yer seramikleri artık sadece banyo ve mutfak dekorasyonu için değil, diğer tüm yaşam alanlarına uyum sağlayabilen esnek seçeneklere ve görsele kavuştu.

Çıplak gözle bakıldığında ahşap görünümlü yer seramikleri, gerçek ahşaptan ayırmak oldukça zor diyebiliriz. Tıpkı ahşap zemin kaplamalarının mekanda yarattığı doğal ve şık havayı yansıtabilen şık bir yapıya sahipler. Yatak odası, oturma odası ve antre gibi alanlar için ahşap zeminlere şık bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor yer seramikleri.

Ahşap görünümlü yer seramikleri ile doğal ve sıcak mekanlar

Ahşap zeminler, yada ahşap görünümlü zeminler her tarz dekorasyon için uyumlu ve estetik bir görünüm yaratır. Özellikle banyo ve mutfaklarda estetik bir hava yarattıkları kesin.

Günümüzde modern iç mekan dekorasyonlarında birbirinden şık ve estetik yer seramikleri farklı renk, desen ve dokularıyla ön plana çıkmış durumdalar. Modern, klasik ve neo-klasik iç mekanlarda dekoratif şık yer seramikleri kullanıldıkları alana tarz katan, mekanın cazibesini arttıran önemli tasarımlar.Klasik yer döşemelerinin aksine ahşap görünümlü yer seramikleri farklı ebatlarda ve uzun bloklardan oluşur. Parke görünümüne sahip bu dekoratif yer seramikleri arasında bir çok farklı dekorasyon stiline uygun renk ve desen seçenekleri vardır. Rustik, iskandinav yada retro gibi iç mekan stilleri için ahşap görünümlü yer seramikleri alternatif bir seçenektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Desenli Fayanslar İle Ev Dekorasyonu Örnekleri

Yazlık evler içinde hem görsel hemde kullanım açısından en doğru seçim olan modern yer seramikleri, bakım gerektirmeyen yapısı sayesinde uzun yıllar rahatça kullanılabilir. Yazlık ev dekorasyonu söz konusu olunca kesinlikle temizlik ve bakım gibi noktalar göz önünde bulundurulmalıdır.

Ahşap desenli yer karoları ile dekorasyon Önerileri

Yaşam alanlarınız için ahşap görünümlü yer seramikleri kullanmak istiyorsanız size önerimiz seramik sektöründeki güvenilir ve öncü markaları tercih etmeniz. Sektörde öne çıkan bir çok köklü ve güvenilir marka var, ayrıca alanında uzman kişiler size yer renk, desen ve doku konusunda aydınlatıcı bilgiler verebilirler.
Ahşap görünümlü yer seramikleri seçerken, renk ve desen seçimini evinizdeki mobilyaları, duvar renklerini ve alanın büyüklüğünü göz önünde bulundurarak yapmalısınız. Duvar ve mobilyalarınızın rengi yer seramik rengi seçeneklerini daraltacaktır.
Özellikle derz dolgu rengi konusunda mutlaka bir uzmandan tavsiye alınmalıdır. Yanlış bir derz rengi ile yer seramiklerinde yer bulunan ahşap efekti birden kaybolabilir. Seçtiğiniz yer seramiğine en uygun derz dolgu rengi hakkında satıcı firmadan yardım istemenizi öneririz.
İlgili haberin tüm resimleri için tıklayın


Kelimeler

1 thought on “Modern Ahşap Görünümlü Yer Seramikleri”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close