Banyo Dekorasyonu

Küvet Modelleri 2019

En Şık Küvet Modelleri

KÜVET MODELLERİ 2019

Evin içerisinde yer alan banyo ev sahipleri açısından hem özel şekilde kullanılan hem de genel olarak herkese açık alanlarından bir tanesidir. Dolayısıyla dekorasyonuna da ayrı bir önem verilmektedir. Sahip olunan alanın büyüklüğüne bağlı olarak dizaynı yapılabilmekte, istenilen eşyalar ile dekore edilebilmektedir. Doğru bir ışıklandırma ve dekoratif nesneler ile son derece şık bir görünüme sahip banyolar elde edilebilir.

Banyolar genellikle çok fazla büyük olmamaktadır. Dolayısıyla kullanılacak eşyalarında buna bağlı olarak satın alınması gerekmektedir. Küvetten banyo dolabına, duvar raflarından aynasına kadar tercih edilecek eşyalar bulunmaktadır. Bu makalemizde küvet modelleriyle ilgili detaylı bilgileri siz değerli okuyucularımız için bir araya getirdik.

Yoğun ve yorucu bir günün ardından sıcak bir banyo hayali olanlar için küvetler iyi bir seçenek olmaktadır. Küvet modelleri arasında ayaklı olanları mevcuttur. Hem şık görünüşleri hem de kullanışlı olmaları sebebiyle de tercih edilmektedirler. Genellikle ayaksız olan modeller karşımıza çıkmaktadır ancak farklılıktan hoşlananlar için ayaklı üretilenler iyi bir alternatif olabilmektedir.

Ayaklı küvet modellerinin yakın tarihte popülerliği artmış ve kullanılmaya başlanmıştır. Rengârenk seçenekleri ile banyolara ayrı bir hava katmaktadır. Mor, sarı ya da çiçek desenli olanları bulunmaktadır. Bu formlarda üretilen küvetler için ahşap, akrilik ya da döküm ve cam gibi malzemeler kullanılmaktadır.

Kare formda üretilen küvetler ise genellikle gömme şeklinde banyolarda yerini almaktadır. Ayaklı olanlara nazaran dekoratif olarak çok fazla seçeneğe sahip olmamasına rağmen sıklıkla tercih edilen modellerdir. En nihayetinde hayal gücü kullanıldığında klasik bir model dahi son derece şık bir görünüme kavuşabilmektedir. Bazı küvetlerde jakuzi özelliği de bulunmaktadır.

Banyo dekorasyonunda farklı çizgiler ve formları tercih edenler için şeffaf camlara sahip küvet modelleri üretilmektedir. Bu tür modellerin yapımında oldukça sağlam ve kalın camlar kullanıldığından herhangi bir tehlikeli durum yaşanmamaktadır. Görünüşleri itibariyle de son derece şık durmaktadırlar.

Son yıllarda değişen ve gelişen dekorasyon ürünleri ev sahipleri için birçok seçeneği bünyesinde barındırmaktadır. Çoğalan alternatifler sayesinde her bütçeye uygun modeller bulunabilmektedir. Örneğin; jakuzi özelliğini isteyenlere şeffaf camlı küvetler mevcuttur.

Banyoların büyüklüğüne bağlı olarak geniş küvetlere de yer verilebilir. Zira dar ortamlar için bu modeller uygun olmamaktadır.

Firmaların ürettiği küvet modellerinin içerisinde suyu temizleme ve dinlendirme gibi özellikler bulunmaktadır. Günün yorgunluğunu atmak için tercih edilen küvetler aynı zamanda görüntüleri itibariyle de güzel bir ambiyans oluşturmaktadır.

Sade bir küvet modeli tercih edenler etrafında uygulayacakları birkaç küçük adım ile şık bir tasarıma sahip olabilirler. Bu anlamda duvara şampuanları ya da kremleri yerleştirmek için dekoratif raflar konulabilir. Küvetin kenarına da güzel kokular yaymaları için mumlar yerleştirilebilir.

Banyo küvetlerinin görüntüsüyle bir bütün oluşturacak eşyalarda dekorasyon için önemlidir. Örneğin; banyo dolabı çekmeceli olarak tercih edilebilir ki bu sayede düzenli bir alan elde edilir. Yine şık lambalar tercih edilerek banyonun ışıklandırması tamamlanabilir. LED ışıklar, spot aydınlatmalar ya da tercihe bağlı olarak modern avizeler alternatifler arasında yer almaktadır.

Dekorasyonda Duvar Kağıdının Önemi

Duvar kağıtları da banyonun dizaynına olumlu yönde katkı sağlamakta, farklı bir doku sunmaktadır. Su ve neme dayanıklı olarak üretilen duvar kağıtları seçilerek kullanılabilmektedir.

Son olarak banyolarda yer alan aynaların da çeşitli modelleri bulunmaktadır. Alanın büyüklüğüne bağlı olarak klasik tarzda üretilenlerin yanı sıra modern formlarda üretilen modellerde firmaların ürünleri arasında yer almaktadır.

Banyonun fonksiyonel eşyalarla düzenlenmesi ev sahipleri ve konukları açısından dikkate değer noktalardandır. Evin diğer bölümlerinden farklı olan bu alanın doğru şekilde dizayn edilmesi bu açıdan önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Banyo Trendleri 2019/2020 - Tasarımlar, Renkler ve Fayans Modelleri başlıklı makalemizde 2019 banyo modelleri, 2019 banyolar ve 2020 hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close