Yatak Odası Dekorasyonu

Küçük Yatak Odaları İçin 5 Etkili İpucu

Küçük bir yatak odasından en iyi verimi almak için dekorasyon ipuçları işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. İşte sizlere ilham vereceğini düşündüğümüz küçük yatak odaları için 5 etkili ipucu!

Küçük alanları dekore ederken alanı en iyi şekilde değerlendirmek her zaman öncelikli unsurdur. Gerek renk gerekse mobilya seçimlerinde daha hassas ve seçici olmak gerekir. Söz konusu küçük yatak odaları olunca göz önünde bulundurulması gereken unsurlar çoğalabilir.

Küçük bir yatak odasından en iyi verimi almak için dekorasyon ipuçları işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. İşte sizlere ilham vereceğini düşündüğümüz küçük yatak odaları için 5 etkili ipucu!

Küçük Yatak Odaları İçin 5 Etkili İpucu
Küçük Yatak Odaları İçin 5 Etkili İpucu

Küçük yatak odaları dekorasyon ipuçları

Yatak odanız küçük olabilir, ancak bu onun kullanışlı olmayacağı anlamına gelmiyor. Yatak odasında ufak düzenlemeler ile hem olduğundan büyük gösterebilir, hemde küçük alandan maksimum verim elde edebilirsiniz. İşte küçük yatak odası dekorasyon ipuçları

Aynaları kullanın 

Dekorasyon uzmanlarının küçük ve dar yaşam alanlarında neden sıkça ayna kullandıklarını düşündünüz mü hiç? Çünkü aynalar küçük mekanları olduğundan daha büyük gösterir, dekorasyona derinlik katar. Dar bir alanı daha geniş göstermek için yıllardır kullanılan popüler bir tekniktir ayna kullanımı.

Peki aynaları küçük bir yatak odasına nasıl dahil edebiliriz? Aynalı gardıroplar bunu en rahat şekilde yapabileceğiniz mobilyalar. Dolap kapaklarındaki büyük aynalar mekanda yansımalar yaratır ve daha büyük gösterir. Özellikle pencere karşısına yerleştiren  bir ayna odaya parlaklık kazandırır.

Kalabalıktan kurtulun

Küçük bir odayı daha ferah geniş göstermek için öncelikle oda içindeki kalabalık yaratan detaylardan kurtulmak gerekir. Küçük olan odayı kalabalık göstermek istemeyiz, örneğin çıplak duvarlar odaya istenilen ferahlığı katmak için ilk adım olabilir.

Renkleri doğru kullanın

Küçük yatak odaları için renk seçimleri dekorasyonun ferah ve rahat görünmesi adına oldukça önemlidir. Öyle ki hem duvarda, hemde aksesuar modelleri için seçilecek renkler ile odayı olduğundan daha büyük göstermek mümkün. Açık parlak renk duvar boyaları tercih edin, örneğin gri kullanmak istiyorsanız grinin çok açık tonlarını tercih edin.

Alanı verimli şekilde kullanın

Küçük alanlardan en yüksek şekilde verim almak elzem haline geliyor. Sadece gardırop tek başına yeterli gelmiyorsa, odanın düzenini sağlamak adına daha kompak, işlevsel mobilya seçimleri yapmak oldukça önemli. Bu anlamda küçük bir yatak odasında bir çok depolama imkanı sağlayabileceğiniz seçeneğiniz var, Duvara gömme yataklar, bazalı yataklar, sandıklı puf yada bank modelleri gibi..

Minimal bir tema yaratın

Yatak odanız küçük, bu durumda sadece ihtiyaca yönelik seçimler yapmak, daha minimal bir tema için yardımcı olacaktı. İskandinav tarzı yatak odaları bu konuda size ilham verebilir. Bir yatak, ufak bir komodin.. Belki dekoratif bir aydınlatma ile çok şık bir görsel ortaya çıkabilir.

Bir önceki yazımız olan 20 İlham Kaynağı Yatak Odası Bank Modeli başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

2 thoughts on “Küçük Yatak Odaları İçin 5 Etkili İpucu”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close