Ofis Dekorasyonu

İşyeri Dekorasyonunda Bilinmesi Gereken İnce Detaylar

İşyeri Dekorasyonu Fikirleri ve Önerileriİşyeri Dekorasyonu Fikirleri ve Önerileri

İşyerleri hangi amaçla kurulmuş olurlarsa olsun dekorasyonuna mutlaka dikkat edilmelidir. Yanlış dizayn edilmiş bir kafe ya da ofis müşterilerin ilgisini çekmeye yetmeyecektir. Küçük mekânlarda büyük mobilyalar kullanmak ortamı olduğundan daha kalabalık ve karışık göstereceği gibi büyük ofis ya da dükkânlarda uygun mobilyaları kullanmamakta aynı ölçüde yanlış bir görüntü ortaya çıkaracaktır.

Dekorasyonda bilinmesi gereken ince detaylar ile hem iş yeri sahiplerinin hem de müşterilerin ilgisini kendisine çekecek ortamlar oluşturulabilir. Bunun için duvar boyasından sandalyelere kadar pek çok detay bulunmaktadır. Mekânın hangi amaçla kullanılacağına bağlı olarak da seçimler yapılabilir.

İşyeri Dekorasyonu

Restoran ve Kafe Dekorasyonu

Bir restoran ya da kafe açmak isteyenler için dikkat edilmesi gereken detaylar bulunmaktadır. Ortamın göze hitap etmesi için dekorasyonda unutulmaması lazım gelen küçük çözümler mevcuttur. Bunun için duvar renklerinden işe başlanabilir. Bir kafe ya da restoran açmayı düşünenler acı kahve tonlarından, pembe ve krem renklerinden yardım alabileceği gibi ayrıca sarı ve kırmızı gibi canlı renkleri de tercih edebilirler.

Kafe Dekorasyonu

Çiçekler dekorasyonun tamamlayıcı unsurları arasında yer almaktadır. İnsanları rahatlatan ve mutlu eden yanlarıyla ortamda bulunmaları güzel bir detay olacaktır. Bunun için masaların üzerine küçük bir vazo içerisine çiçekler yerleştirilebilir. Tercihe bağlı olarak çiçekli vazolarda kullanılabilir. Ya da duvarlara çiçek desenli tablolar asılarak bütünlük sağlanabilir.

Masaların üzerindeki dekorasyona da ayrıca önem verilmelidir. Bu müşteri memnuniyeti için gerekli olan bir noktadır. Öncelikle bardakların düzenli ve uygun şekilde yerleştirilmesi gerekmektedir. Bu göze hoş gelen bir görüntü oluşturacaktır. Ayrıca peçete seçimleri de önemlidir. Mekâna uygun şık peçeteler masanın güzelliğini ortaya çıkaracaktır.

Ofis Dekorasyonu Çiçek

İşyeri dekorasyonunda Işıklandırma ve Aydınlatma

Restoran ve kafeler de yer alan ışıklandırmanın da yeri ayrıdır. Öncelikle aydınlatmanın gözü yormaması gerekir. Bu müşterilerin rahat bir yemek saati geçirmeleri için önemlidir. Hoş, huzur veren bir ışıklandırma bu anlamda iyi bir seçim olacaktır. Elbette tüm bunlar ile beraber masaların örtülerinin de dekorasyona, ışıklandırmaya uygun şekilde tercih edilmesi gerekmektedir.Ofis Dekorasyonu Aydınlatma

İşyerinde farklı bir dekorasyon sunmak isteyenler için şark köşesi fikri mevcuttur. Müşterilerin seçimlerine bağlı olarak yemekleri doğu yöresine özgü desen ve koltuk ya da minderlerin olduğu ortamda sunmak mümkündür. Dekorasyonu tamamlayan bakır tepsiler, özel olarak yapılmış ve ahşap (ağaç) görüntüsü ile güzel bir sunum imkânı veren sofralarda şark köşelerinin olmazsa olmazlarındandır. Halı seçimi de genellikle kilimlerden yanadır.

Ofis Dekorasyonu Yöresel Halı

İşyeri Dekorasyonunda Mobilya Seçimi

İşyerlerindeki dekorasyon mekânın sahipleri açısından önemlidir. Son zamanlarda artan işyeri mobilya seçenekleri bu anlamda yardımcı olmaktadır. Örneğin oturma grupları sıklıkla tercih edilen mobilyalardandır. Özellikle bir dönem deri koltuklar ile ofisler dizayn edilmiştir. Elbette bu zaman içerisinde değişmiş ortaya farklı fikirlerde çıkmıştır.

Ofis Dekorasyonu Mobilya

Geride kalan yıllarda bilhassa koyu renkli deri koltuklar göze çarpmaktaydı. Ancak yoğun tonlar her zaman ofisler için doğru tercih olmamaktadır. Çoğu zaman sıkıcı bir hava ortaya çıkmaktadır. Bunun önüne geçmek için çalışma ortamlarında farklı dekorasyon fikirlerine yer verilebilir. Duvarlarda kullanılacak kâğıtlar ile farklı bir hava yakalanabilir. Son yıllarda çeşitlenen duvar kâğıdı modelleri ofisler için şık bir görüntü sunmaktadır. Odanın aldığı ışığa göre duvar kâğıdının rengini seçmek en doğrusu olacaktır.

İşyeri dekorasyonunda mobilyalar, yerde kullanılacak halılar ve perde modelleri özenle seçilmelidir. Renk uyumu ve odanın sahip olduğu ışığa bağlı olarak duvar renklerinin tercihine dikkat edilmelidir. Küçük bir ofise için seçilecek kaba mobilyalar ortamın daha dar bir görüntü sunmasına neden olabilir. Duvar renklerini de açık tonlardan tercih etmek ferah bir işyeri dekorasyonunun tamamlayıcısı görevini görmektedir.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close