Duvar Dekorasyonu

Duvarlarda Yazı Şeklinde Sticker Nasıl Kullanılır?

Yazılı sticker kullanımı 

   Son yılların en trend duvar dekorasyonlarından bir tanesi de duvar stickerları. Duvarlara esprili bir hava katan bu dekorasyon işlemi, birçok modellere sahiptir. Yepyeni bir dekorasyon anlayışı olan bu tasarım, çok kısa bir sürede herhangi bir yapıştırıcı aletleri kullanmadan bir makas ve bir bez ile hiç yorulmadan kolayca uygulanmaktadır. İstediğiniz zaman da söküp çıkarabilmeniz mümkün. Bundan ziyade en çok sevilen ve eve modern hava katan stillerden biri yazı şeklinde duvar stickerları olmuştur. Kendi tarzınızı yansıtacak ve duvarlarınızı kişiselleştirecek bu uygulama sayesinde eviniz fazlasıyla havalı bir görünüme sahip olacaktır.

turuncu yazı sticker
turuncu yazı sticker

Yazı Sticker İle Dekorasyon

   Odalarınızın her bir köşesine bu yazıları ekleyebilirsiniz. İster mutfakta ister yatak odanızda sizi yansıtan bu sözler, bir duvar grafiti boyası ile beraber kullanıldığı zaman ortaya bambaşka şeyler de çıkarıyor. Günümüzde fazlasıyla tercih edilen çift renk duvar boyalarının üzerine grafiti tasarımı yaparsanız ve bunun ardından üzerine kendi istediğiniz bir yazıyı eklerseniz, modern ve hippi tarzlarını ele alan bir görüntü oluşturabilirsiniz. Duvar boyası ile kontrast oluşturacak renkler tercih ederseniz tüm dikkati üzerine toplayıp odak noktası haline getirebilirsiniz.kiss yazılı sticker
kiss yazılı sticker

Duvar Stickerını Kusursuz Yapıştırma Teknikleri

   Duvarınıza stickerı yapıştırmadan önce duvarlarınızın hazır halde olduğundan emin olmalısınız. Badananız yeni yapıldıysa kesinlikle yapıştırmaya çalışmayın. Yapıştıracağınız duvarın kuru olması gerekmektedir. Bu nedenle badanadan sonra 15 gün beklemeniz gerekebilir. Ayrıca duvar yüzeyi pürüzlü ise sticker’ın duvara yapışması imkansız hale gelebilir. Dolayısıyla hem duvarın düz hem de kuru olması gerekmektedir. Tozlu bir duvara sahip iseniz yine yapışması zor olacaktır. Nemli bir bez ile tamamen temizledikten sonra kurutup yapıştırmanız gerekir. Daha sonra stickerınızı yapıştırabilirsiniz. Üzerine sert bir cisim ile bastırarak yapışmasına yardımcı olmalısınız. Tamamen ve düzgün yapıştığını kontrol etmelisiniz. Tüm bu işlemleri yaparken yavaş ve dikkatli olmanız önem taşımaktadır.

Duvar Stickerı Yapıştırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle beğendiğiniz stickerı yapıştıracağınız yüzeyi önceden işaretlemelisiniz. Stickerı masanın üzerine koyun. Kart gibi sert bir şey ile arka yüzeyine bastırarak üzerinden geçin. Bastırdıktan sonra, stickerın şeffaf tarafını dikkatlice ayırın. Daha sonra ise, kart ile yapışmasını istediğiniz bölümün sertçe bastırarak sürükleyin. İçerisinde hava kabarcığı kalmamasına dikkat etmelisiniz. Yapıştırmanın tamamına aynen bu işlemi tekrar ettirin. Şeffaf tarafını yapıştırdıktan sonra tutarak yavaşça çekmeye başlayın. Tamamını üründen ayırdıktan sonra stickerınız düzgün bir şekilde yapışmış olacaktır.

 Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close