AlışverişÇocuk Odası Dekorasyonu

İkea Oyun Odası Aksesuarlarıİkea farklı tarzı ile birçoğumuzun dikkatini çekmeyi başarmış bir markadır. Çocuk odaları için sundukları çözümler ile çocukların yaratıcılıklarını desteklemektedir. Daha uygun bütçelerle çocuklarınızı özgür ve mutlu olacağı alanlar dekore etmek için bu fikirlerden ilham alabilirsiniz.

Oyuncaklar için Eğlenceli Saklama Alanları Kullanın.

Çocuklar oyun oynarken etrafın düzenini sağlamak konusunda pek hassas davranmazlar. Çünkü dağıtmayı severler. Onlar için bu dağınıklık normalken, büyükler için düzensiz ve rahatsız edici görünebilir. Çocuklar ise geniş hayal dünyaları ile bu dağınıklığı oyunun bir parçası haline getirirler. İkea bu dağınıklığı eğlenceli bir şekilde toplamak için çözümler üretiyor. Böylece oyuncaklar ile saklama alanları bir arada kullanılarak toplamak kısmı da oyuna dahil edilebiliyor.

İkea lego saklama kutusu
İkea lego saklama kutusu

Çocuklar oyuncaklar toplandığında oyunlarının bittiği düşüncesine kapılarak üzülebiliyorlar. Legoların saklama kaplarını özel şekilde tasarlayarak, yarım kalsa bile üzerini kapatarak daha sonra oyuna kalındığı yerden devam edebilmesi sağlanmıştır. Böylece çocuklar daha mutlu olurken, odalar daha derli toplu kalıyor.

Konforlu Çocuk Odaları Tasarlayın.

Çocuğunuzun odasında rahat ve huzurlu olması önemlidir. Bunun için onlara özel yatak örtüleri, lamba ve dolaplar kullanırız. Bunların dışında onların yaratıcılıklarını artırarak, daha özgür hareket edebilmelerini sağlayacak çözümlerde sunmanız gerekir.Dinlenme alanı oluşturun
Dinlenme alanı oluşturun

Çocuğunuz resim yapmayı seviyorsa ona daha rahat olabileceği bir alan açın. Resim için gerekli malzemeleri koyabileceği bir çekmece olabileceği gibi, rahat çizim yapabileceği bir çizim kağıdı yada şövale onları çok daha özgür kılacaktır.

Her zaman koşturmaca ve etkinlik yapılamayacağı için odalarında onlara özel bir dinlenme alanı olması faydalı olacaktır. Kitap okumak, masallar anlatıp dinlemek için rahat bir kanepe yada minderlerle hazırlanmış dinlenme köşesi harika olacaktır.

Onlara Özel ve Eğlenceli Alanlar Yaratın.

Çocuklarınızın yapmayı sevdiği etkinlikler ve aktiviteler için uygun alanlar planlamak, gün içinde işinizi kolaylaştıracaktır. Ayrıca oda çocuklarınız için daha ilgi çekici ve eğlenceli olacaktır. Onları dünyaya hazırlayacak oyunlar için uygun oyuncaklar almalısınız. Rol yaraka öğrendikleri için onlara küçük mutfaklar yada evcilik oynayabilecekleri bir köşe hazırlayabilirsiniz. İlgi alanlarına göre boyama yapabilecekleri rulo boyama kağıdı alarak duvara monte edebilirsiniz. Yada dolap kapaklarını kara tahta olarak değiştirerek, depolama alanlarını aynı zamanda tuval olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca yataklarını sevdikleri tarzda hazırlayarak hayal dünyalarını genişletmelerine yardımcı olabilirsiniz.

Bu önerilerin her biri çocuklarınızın oyun odasında yada kendi odalarında daha özgür ve daha mutlu olmaları içindir. Yaratıcılıkları ve hayal dünyaları desteklenmesi ve hayata hazır hale gelmeleri ancak bu şekilde mümkündür. İkea bunun için gerekli daha pek çok aksesuarı sizlerin hizmetine sunmuştur.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close