Bahçe Dekorasyonu

Her bahçe alanı için güzel veranda fikirleri

Bir bahçe verandası, bahçe tasarımınızı doğru yaparsanız yaz ayları için harika ve davetkar bir yaşam alanı  oluşturur. Çimenli bahçelerle karşılaştırıldığında, verandalar  çok az bakım gerektirir, bu nedenle en küçük mevsimsel yenileme açık alanınızı tamamen güncelleyebilir. Bu yıl verandalarınızı aydınlatmanın yollarını arıyorsanız, bu ilham verici güzel veranda fikirleri koleksiyonunda göz önünde bulundurmanız gereken çok şey var.

Her bahçe alanı için güzel veranda fikirleri

Veranda’nın açık havada yemek yemek için iyi bir yer olduğunu söylemeye gerek yok, ama yağmur bazen de güneş  dışarıda eğlenirken sorun olabilir. Akan bir kumaştan yapılmış basit bir ev yapımı çardak, şık bir kaplama sunabilir ve açık alana biraz vurgu verir. Diğer kumaşlı  bahçe aksesuarlarına (veya bazılarının gerekli olduğunu söyleyebiliriz) baktığımızda, bir hamak, rahat bir veranda için başka bir hoş seçenektir. Hem küçük hem de büyük mekanlar için harikadır ve uzun yaz günlerinde gölgede dinlenmek için güzel bir yer yapıyor.

Ama daha geleneksel tasarımlarda  bahçe veranda fikirleri arıyorsanız, istediğiniz atmosferi ayarlamak için neden bahçe mobilyalarını kullanmıyorsunuz? Rahat ahşap mobilyalar ile ahşap tezgahlar oluşturmayı düşünün ya da aksine, bir pazar günü açık havada öğle yemeği için zahmetsiz bir Fransız çiftlik evi dekoru oluşturmak için çıtalı sandalyeler ve desenli koltuk örtüleri içeren bir vintage tarzı demir bistro ayarlayın.

DAHA FAZLA: Dekoratif Bahçe Aydınlatmaları Ve Fiyatları 2018

Bahçenizin atmosferini hava karardıktan sonra değiştirmek isteyebilirsiniz, bu durumda yere yayılmış fenerler ve yastıklar ile ayarlamalar yapmayı düşünebilirsiniz. Bahçe tasarımınıza daha minimalist bir yaklaşım göstermekten çekinmeyin. Taş döşemeler, fayanslar veya çakıllar olsun, en basit verandalar, heykel süslemelerini ve modern mobilyaların seçilmesiyle çağdaş bir görünümde olabilir.

İç ve dış mekan arasındaki veranda dekorasyonu

Kendi modern gizli bahçenizi oluşturarak bir daireye ya da eve bitişik kompakt bir açık alandan yararlanın. Burada, yer karoları iç mekandan dışarı doğru ilerlemekte, süreklilik hissi yaratmakta ve dışarıdaki veranda alanının sadece mutfağın kendisinin bir uzantısı olduğunu göstermektedir. Yemyeşil bitkileri tutan büyük saksı kümeleri, yatay ahşap panellerin sıcaklığıyla zenginleştirilen bir doğa hissi yaratır. Geniş bir aynalı panel dekoru – görsel olarak iki katına çıkarır ve bistro masası ve bahçe bankında bir yemek veya gündelik içecekler için alanın hafif ve enerji dolu olmasını sağlar.

Açık alanınızı güncellemek için bu veranda fikirlerinden herhangi birini deneyebilirsiniz.

İlgili haberin tüm resimleri için tıklayın

Bir önceki yazımız olan Tüm Açık Alanlar için 2018 Bahçe Dekor Fikirleri başlıklı makalemizde 2018 bahçe dekorasyonları, bahçe aksesuarları ve bahçe çiçekleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelimeler

1 thought on “Her bahçe alanı için güzel veranda fikirleri”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close