Yatak Odası Dekorasyonu

Gri Renk Yatak Odası İçin Nasıl Kullanılır

Gri yatak odasında mükemmel bir renktir çünkü rahatlatıcı ve dinlendirici bir ortam yaratır. Gri bir yatak odasını tasarlamak ve süslemek için birçok harika yol yazımızın devamındaRenkler hakkındaki anlayışımız oldukça sınırlıdır ve her zaman doğru değildir. Örneğin, gri renk yatak odası içinçok şık ve sofistike olabileceği halde, griyi sıkıcı ve soğuk bir renk olarak görüyoruz. Gri, sarı, mor veya yeşil gibi diğer renklerle iyi eşleşen bir nötrdür. Aynı zamanda,  şık siyah beyaz ile kombinasyon halinde kullanıldığında, denge ve uyum yaratarak zarif görünüyor. Gri yatak odasında mükemmel bir renktir çünkü rahatlatıcı ve dinlendirici bir ortam yaratır. Gri bir yatak odasını tasarlamak ve süslemek için birçok harika yol var ve hepsini keşfedeceğiz.

Gri Renk Yatak Odası İçin Nasıl Kullanılır

 1. Gri bir yatak, modern bir yatak odasına şık bir ilave olabilir. Renk çok yönlü ve dayanıklı olduğundan lekeler veya toz konusunda endişelenmenize gerek yok. Dekorun geri kalanı tasarımıyla benzer özelliklere sahip olduğundan kendinizden emin olarak yeni gri yatağınızı yatak odasına uydurun.
 2. Açıkçası, dikkate alınması gereken çeşitli gri tonları vardır. Buna benzer açık renk gri, bu ayrıntıları aşırı derecede vurgulamadan odayı aydınlık ve açık gösterebilir. Ayrıca yatağı gerçekten rahat ve şık gösteren bir renk.
 3. Gri boyalı duvar kesinlikle dikkate değer bir seçenektir. Genellikle başlığın arkasında  kullanılan duvarlarda harika durur. Mor bir  başlık ve çeşitli desenler ve dokularla birkaç gri vurgulu yastıkla dekoru tamamlayabilirsiniz.
 4. Gri, genellikle beton gibi malzemeleri hatırlatan soğuk bir gölge olduğundan, sıcak ve davetkâr bir ortam elde etmek için ahşapla birlikte kullanabilirsiniz. Örneğin, yatağın arkasındaki duvar ahşap panellerle kaplanabilir ve yatakta gri renk örtüler olabilir.

Ayrıca Bakınız: Yatak Odası Boya Rengi Nasıl Seçilir

Çeşitli gri tonlarını karıştırmak ve eşleştirmek ilginç olabilir. Onlarla oynamak ve onları farklı dokular ve yüzeylerle kombinasyon halinde kullanmak iyi bir fikirdir. Dokulu bir koyu ton ile parlak bir açık griyi eşleştirin. İyi bir örnek, bu yatak odasında bir deri başlık ve yatak platformu, döşemeli bir yer ve yatağın hepsinin aynı ana rengi paylaştıkları: gri renktir.

Daha önce de belirtildiği gibi, gri ve mor birbirine iyi uyan iki renktir. Mor renk, dekora sofistike bir dokunuş katarken gri biraz yumuşatan yumuşak bir nötr olan zengin bir renktir . Aynı zamanda, ikisi de soğuk renktir, bu nedenle yatak odasına sarı veya kahverengi bir dokunuş eklemek isteyebilirsiniz.

Toprak renk tonlarıyla birlikte gri kullanmayı düşünün. Bu şekilde tutarlı bir dekor sağlayacaksınız ve sıcak ve soğuk tonlar arasında güzel bir denge kuracaksınız. Kahverenginin birkaç ince tonu olabilir, sadece bu odada davetkâr ve rahat hissetmek gerekebilir. Ayrıca güzel bir aydınlatmayı da unutmayınGri Renk Yatak Odası

 • Çok fazla gri kullanırsanız, yatak odasının monoton görüneceğinden korkabilirsiniz, dekora taze renkler eklemek sizi daha iyi hissettirir. Bu, desenli ve renkli bir yatak takımıyla yapılabilir. Belki de gri bir yatağı yeşil yastıklarla veya turuncu  vurgulu yorganla eşleştirmek olabilir.
 • Özellikle yatak odasını dekore ederken koyu renklerden korkmayın.Odayı, sakin ve rahat olmasını istersen koyu renkler iyi bir seçimdir. Bu nedenle yatak odasında turuncu, sarı veya kırmızı gibi parlak renklerin kullanılması iyi değildir. Gri, kahverengi veya hatta siyah gibi daha koyu tonlar  çok daha iyi. Çok fazla ışık da rahatsız edici olabilir.
 • Bütün bir duvarı griye boyamak istemiyor musunuz? Endişelenmeyin, seçim yapabileceğiniz başka seçenekler de vardır. Sadece duvarın kubbe grisinin iç bölümünü boyayabilirsiniz. Normal bir yatağınız olsa bile benzer bir görünüm oluşturabilirsiniz. Bir köşe içinde rahat hissetmek güzel. Duvarın geri kalan kısmını açık mavi veya başka bir renkle boyayarak kendinizi huzurlu ve rahat hissetmenizi sağlar.
 • Yatak odası için bir renk paleti seçmeden önce tüm detayları düşünmek önemlidir. Örneğin, yatak odasında gri kullanmak istiyorsanız, kullanacağınız tüm dokuları ve genel tasarımı nasıl etkileyeceklerini düşünmek için biraz zaman ayırın. Soğuk görünümden kaçınmak için yumuşak ve sıcak dokular üzerinde gri kullanın.

Gri Renk Yatak Odası Dekorasyon Modelleri

 • Çeşitli tonlarda griyle denemeler yapın. Bazıları kahverengi olabilir ve bazıları mor veya maviye biraz daha yakın olabilir. Karışık ve monoton  görünümü önlemek için örneklere bakın.  Ayrıca, benzer basit aksan renklerini düşünün ya da dekorun geri kalanını tarafsız bırakın.
 • Modern yatak odaları, vurgu rengi olarak griye sahiptir. Birçok modern yatak tasarımları bu rengi bütünleştirir, bu nedenle başarılı bir gri dekor için gerekli parçaları bulmak oldukça kolaydır. O zaman yatak odası, yastıklar, duvar sanatı, halı ve diğer her şey gibi doğru detayları seçmek size kalmış.
 • Ayrıca gözü kandırabilir ve doğru ışıkta gri renkte görünen kırmızıyı da kullanabilirsiniz. Bu şekilde dekoru kontrol edersiniz ve ışığı kullanarak ambiyansı değiştirebilirsiniz. Sarı veya mavi gibi diğer renkler loş ışıkta oldukça ilginç görünebilir. Onları gri yatak çerçeveniz için aksan renkleri olarak düşünün.
 • Dikkate alınması gereken bir diğer önemli unsur da modeldir. Dekorun çok basit ya da çok sıkıcı olacağından korktuğunuzda sizi kurtaran şey budur. Dolayısıyla, yatak odası için ana renk olarak gri kullanıyorsanız, monotonluğu puantiyeli veya çizgiler gibi şirin ve hoş desenlerle kırın. Geometrik tasarım en modern iç mekanlara uygundur.

Gri Renk Yatak Odası Kombinasyonları

 • Griyi pembe, şeftali veya açık mavi gibi yumuşak pastellerle kombine kullanmak da güzel olur. Grilerin sert doğasını yumuşatırlar ve bu sizin arzuladığınız bir şeyse dekora kadınsı bir dokunuş katarlar. Bu güzel renkleri yastık, yorgan, duvar dekoru veya perde şeklinde atabilirsiniz.
 • Bazılarının soğuk ve zevksiz diğerleri rahat ve tatlı bulacaklarını düşünebilir. Herkes, griyi yatak odası için uygun bir renk olduğu konusunda hemfikir değil, bu yüzden doğru bir şekilde kullanmak önemlidir. Çok fazla gri veya yanlış yüzey veya doku ters etki gösterebilir ve alanı karanlık ve kasvetli gösterebilir.
 • Gri ile iyi uyan bir renkte turkuazdır. Bildiğiniz gib turkuazlari, bir kısmı yeşil,maviye yakın çok farklı tonlar içerir  Mavi-ton tonları gri ile kombine edildiğinde özellikle harika. Sofistike cazibesinden bir miktar ödünç verirler ve sonuç çok şık bir görünümdür.
 • Kasvetli bir dekoru önlemek için, aydınlatmaya özellikle dikkat etmeniz gerekir. Çoğu kez tavan ışığı çok aydınlık ve hatta bir yatak odası için gereksiz sayılır. Duvar aplikleri ve komodin lambası daha popüler ve takdir edilmektedir. Doğru öğeleri vurgulayıp vurgulamadığınızdan emin olun. Gri öğelere sıcak bir görünüm vermek için bunları kullanabilirsiniz.
 • Lüks ve sofistike bir görünüm için parlak kumaşlarda açık gri tonlar kullanın. Çok karanlık grilerden kaçının. Oldukça sert görünebilirler ve dekoru yumuşak, şık ve enfes tutmak istersiniz.

Gri Renk Yatak Odası İçin Kadınsı Dokunuşlar

 • Bir renk olarak gri çok yönlülüğü, modern, geleneksel, rustik ya da eklektik olsun herhangi bir yatak odası iç mekanına kolayca entegre olmasını sağlar. Stille fazla ilgilenmemeyi, konfor konusunda, renklerin etkileşime girme biçiminde, odada kullanılan dokular ve malzemeler ile mekanı tanımlamadaki eşsiz rolü üzerinde durmayı seçebilirsiniz.
 • Gri tonlarının hakim olduğu bir odaya raslantısal olarak kontrastlı bir ayrıntı eklemek ferahlatıcı olabilir. Örneğin, sarı renkli bir yastık veya battaniye ekleyin ve koyu gri bir öğenin yanında durduğundan emin olun. Bu iki renk birlikte harika görünüyor ve kesinlikle bunun avantajlarından yararlanabilirsiniz.
 • Kırmızı yatak odasında kullanılamayacak kadar güçlü olduğunu söylesek de, vurgu rengi küçük miktarlarda olduğunda kesinlikle kullanabilirsiniz. Örneğin, gri bir yatağı küçük kırmızı yan masaya veya rafla tamamlayabilirsiniz. Kırmızı bir tabanı olan bir masa lambası da böyle bir alana şık ve zarif bir katkı olabilir.


Kelimeler

1 thought on “Gri Renk Yatak Odası İçin Nasıl Kullanılır”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close