Yatak Odası Dekorasyonu

Dar Odalar İçin Farklı Bir Fikir : Gömme Yatak

Farklı olmayı sevenlere...Son yıllarda kullanımı artmaya başlayan gömme yatak modelleri, dar yatak odaları için farklı ve kullanışlı bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Tabi ki sadece dar ve küçük yatak odaları değil geniş alanlarda da kullanılabilen gömme yataklar için şık ve kullanışlı bir seçenek diyebiliriz.

Odanızı Gömme Yatak ile Kişiselleştirin

blank

Yatak odası bizim için özel bir mekandır. Sadece bize ait olan evin bu bölümünü kullanışlı ve konforlu bir şekilde tasarlamayı herkes ister. Özellikle dar bir oda ise eldeki imkanla en pratik ve fonksiyonel tasarımı seçmek yerinde olacaktır. Dar mekanlarda her alanı mantıklı bir şekilde kullanmak gerekir. Aksi takdirde oda daha da kullanışsız hale gelebilir. Böyle odalar için son zamanlarda gömme yatak ve gömme dolaplar önerilmektedir. İkisi bir arada tasarımlarda mevcuttur. Gömme yatak tasarımı ile odanızın boşalan kısmını yine size uygun şekilde düzenleyebilirsiniz. Böylece odanızda alan açılmış olacaktır.

Dekoratif ve Fonksiyonel Bir Çözüm

blank
Dar yatak odaları için gömme yataklar

Mobilya seçerken çiftler bazen görselliğe önem verir. Kimisi de görsellikten çok fonksiyonel olmasını önemser. Eğer sizin için kullanışlı olması aynı zamanda pratik ve dekoratif olması önemliyse gömme yatak sistemi tam size göre diyebiliriz. Gömme yatak tasarımı ile hem odanızda fazladan yer açılacak hem de farklı bir dekorasyona sahip olacaksınız.Farklı Olmak İçin Her Zaman Geniş Alanlara İhtiyaç Yoktur!

blank
Farklı sevenlere gömme yataklar

Bu fikir ilk başta size korkutucu gelebilir. Zaten küçük olan odanıza sabit bir dolap yaptırmak birde ortasından yatak için yer ayrılması… Acaba nasıl bir görüntüyle karşılaşacağınız konusunda endişelenmeniz normal. Ancak gömme yatak fikri sevilmiş olmalı ki, artık odası gayet geniş olan insanlar dahi yaptırabiliyor. Ortaya yapılan tasarıma göre bazen şık, bazen sportif, bazen sevimli ama her seferinde güzel ve farklı görünen bir oda dekorasyonu çıkıyor. Farklı olmak istemesine rağmen yeterli alanı olmayan insanlar için göze hitap eden bir tasarım diyebiliriz. Gömme yatak örneklerini incelerken yatağın sağında ve solunda kalan kısımların size ekstra alan olarak döndüğünü görürsünüz. Bu alanlara komodin, şifonyer, puf yada boy aynası gibi parçaları yerleştirebilir yada boş bırakıp daha ferah görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu kısım tamamen ihtiyaçlarınıza ve hayal gücünüze kalıyor.

Elinizdeki Mekanı En İyi Şekilde Değerlendirin

Aşağıda sizin için bulduğumuz gömme yatak tasarımlarına yer veriyoruz. Örneklerde gördüğünüz gibi hem geniş odalarda hemde dar mekanlarda güzel ve kullanışlı sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Amacınız elinizdeki mekanı en iyi şekilde kullanmaksa gömme yatak fikirlerini dikkate almanızda fayda olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Bohem Yatak Odası Dekorasyonunda Aksesuar Kullanımı başlıklı makalemizde BOHEM, bohem dekorasyon ve bohem yatak odası hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close