Aksesuar

Geleneksel ve Etkileyici Buhurdanlıklar

Unutulan Geleneklere Geri DönüşBuhur koku veya kokulu buhar çıkaran maddelere denir. Geçmişten günümüze bir çok kültürde yer edinmiştir. Özellikle dini törenerde kullanılan buhur zamanla unutulmuştur. İslam kültüründe de oldukça önemli bir yeri olan buhur kullanılırken diğer yandan dekorasyona da etki etmektedir. Buhur yaparken kullanılan buhurdanlıklar zamanla dekoratif öğelere dönüşmüştür. Her kültür kendi stilinde buhurdanlıklar yaparak büyük bir yelpaze oluşmasına katkı sağlamıştır.

Sizler için seçtiğimizi birbirinden etkileyici buhurdanlık modellerini göstermeden önce bu kadim gelenek ne faydalar sağlıyor, paylaşmak istedik. Buhurdanlık ve buhur ne için kullanılır:

  • Buhur verecek olan madde buhurdanlığa konarak, koku ve buharının ortama yayılması sağlanır.
  • Ortamda bulunan kötü koku yok olur.
  • Ortamda mistik bir hava oluşur.
  • Meditasyon ve enerji temizliği için kullanılır.
  • Psikolojik ve nefes rahatlaması sağlanır.
  • İslam’da dini bir metafor olmayan buhur güzel kokuyu seven nebinin bizlere tavsiyesidir. Güzel koku vermek amaçlıdır.

Geleneksel Osmanlı Buhurdanlık

Geleneksel dokunuşları sevenler için Osmanlı desenleriyle bezenmiş güzel bir buhurdanlık modeli. Osmanlı döneminde kullanılan buhurdanlıklar gerçekten hayranlık uyandırıcı. Bu etkileyici buhurdanlık ile salonunuz enerji dolarken aynı zamanda harika görünecektir.

Osmanlı buhurdanlık
Osmanlı buhurdanlık

Özel Tasarım Buhurdanlık

Etkileyici ve şık bir buhurdanlık olarak karşımıza çıkan bu model daha çok Uzak Doğu esintileri barındırıyor. Yaşamsal dengenin uyumu düşünülerek tasarlanan buhurdanlık ile kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Özel Tasarım Buhurdanlık
Özel Tasarım Buhurdanlık

Geleneksel Ve Modern Bir Arada

Buhur geleneğini modern tasarım ile birleştirir ve bu iki etkeni bir arada yaşatır. Buhurdanlık ile mekanlarda güzel kokulu ortamlarda oturma imkanı sağlanır. Üstelik hoş bir dekor oluşturur.Modern buhurdanlık
Modern buhurdanlık

Seramik Yapraklı Buhurdanlık

Dekoratif yapraklı buhurdanlık seçilen açık yeşil rengi ile dikkat çekiyor. Seramik buhurdanlık rengi ve tasarımı ile yüksek bir enerji veriyor.

 

Yapraklı Buhurdanlık
Yapraklı Buhurdanlık

Çin İşi Buhurdanlık

Çin geleneğinde de yer alan tütsü yakma, birbirinden güzel buhurdanlık modellerinin ortaya çıkmasını sağlamış. Kendine has desenleri ile çok etkileyici bir çini tasarımı ortaya çıkıyor.

Çin işi buhurdanlık
Çin işi buhurdanlık

Fotoğraf galerimizde bulunan birbirinden etkileyici buhurdanlıklara göz atarak bu güzel ve kadim geleneği sürdürmek için bir adım atabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close