Ev Dekorasyonu

Evinizi Kedinize Göre Dekore EdinEv hayvanları çoğu kişi için yoldaş ve ev halkından birisi gibidir. Aynı evi paylaştığınız ev arkadaşlarınızın evinizde rahat etmesi ve eşyalarınıza zarar vermemesi için bir takım düzenlemeler yapmanız gerekir. Böylece her iki tarafta mutlu olacaktır. Dekorasyon tarzınıza uygun bir ev döşemek sizin için önemlidir. Ancak kedinizin bu dekorasyonla uyumlu olması, kendisine ve eşyalarınıza zarar vermemesi daha önemlidir. Aksi takdirde kendinizi kırılan vazolarınıza, yırtılan perde ve halılarınıza bakarken bulabilir, zor anlar yaşayabilirsiniz. Kedi sahibi iseniz bu tatlı ev arkadaşınız ve sizin için birkaç dekorasyon önerimiz var.

Önerilerimize geçmeden söylemek istediğimiz ilk detay hayatınızda ve evinizde daha minimalist olmanız gerektiğidir. Böylece her şey daha güvenli ve kolay olacaktır.

Tül Yerine Stor Perde Tercih Edin.

Evin dekorasyonunu tamamlayıcı bir unsur olan perdeler, özellikle bayanlar için çok önemlidir. Ancak söz konusu kediniz olunca bu güzellikten biraz vazgeçmek yerinde bir karar olacaktır. Yerlere kadar uzanan tül perdelerinize veda ederek kedinizin ve perdelerinizin zarar görmesinin önüne geçebilirsiniz. Günümüzde tül perdelerin ihtişamı kadar olmasa da şık ve kullanışlı perde çeşitleri vardır. Stor ve zebra perdeler sizin için daha uygun seçenekler olacaktır.

Stor Perde Tercih Edin
Stor Perde Tercih Edin

Devrilebilecek Eşyalarınızı Sabitleyin.

Evinizde bulunan eşyaların çoğu, kediniz için tehlike oluşturabilir. Özellikle zıpladığı sırada devrilebilecek eşyalar. Kitaplık, ayna, çerçeve gibi devrilmesi muhtemel eşyalarınızı sabitleyerek kedinizi ve eşyalarınızın zarar görmesini engelleyebilirsiniz. Ayrıca evinizde arkasına girildiğinde devrilmesi muhtemel farklı eşyalarınız varsa mutlaka sabitlemelisiniz. Kediniz saklanmaya çalışırken zarar görebilir.

Devrilebilecek eşyaları sabitleyin
Devrilebilecek eşyaları sabitleyin

Ev Bitkilerinizi Güven Altına Alın.

Evinizdeki bitkiler kediniz için ilgi çekici objelerdir. Nereye koyarsanız koyun kediniz bu çekici doğallıktan uzak kalmak istemeyecektir. Bu yüzden ev bitkileriniz dikensiz ve zehirsiz olmalıdır. Fazla yaklaşmaları durumunda zarar görmemeleri için önemli bir ayrıntıdır. Eğer illa ki bu tarz bir bitkiyi evimde kullanmak istiyorum diyorsanız, saksıyı tavandan sarkıtma yada duvara monte etme yöntemlerini kullanabilirsiniz. Yüksek bir yerde olması kediniz için daha güvenli olacaktır.Dikkat etmeniz gereken bir diğer ayrıntıda saksıların devrilmemesi ve bitkilerin zarar görmemesidir. Malum kedicik saksıyı devirerek her şeyi bir anda mahvedebilir. Bunun için kedinizin hoşlanmadığı kokuları çiçeğinizin etrafına yerleştirerek, yaklaşmamasını sağlayabilirsiniz. Besleyenlerin bildiği üzere kediler ekşi kokulardan hoşlanmaz. Bu yöntemi kullanarak bitkilerinizden uzak kalmasını sağlayabilirsiniz.

Evinizi Kedinize Göre Dekore Edin
Evinizi Kedinize Göre Dekore Edin

Kediniz İçin Tırmalama Alanı Düzenleyin.

Kedilerin doğasında olan bu dürtüyü görmezden gelmemelisiniz. Eğer böyle bir ihtiyacı olduğunu göz ardı ederseniz olan mobilyalarınıza olur. Tırmalama, kediler için önemli bir aktivitedir. Kedinizin psikolojik ve bedensel olarak ihtiyaç duyduğu bu dürtü için özel alanlar yapabilirsiniz. Tırmalama tahtaları veya boruları bunun için oldukça uygun seçeneklerdir. Tırmalama alanı için satın alabileceğiniz oyuncaklar mevcuttur ancak evinizde hasır halat kullanarak kendinizde yapabilirsiniz.

Kediniz İçin Tırmalama Alanı Düzenleyin

Kediniz İçin Tırmalama Alanı DüzenleyinKedileriniz için uygun ev ortamı oluşturmak biraz zorlayıcı olabilir ancak onlar için her şeye değer,Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close