Bahçe Dekorasyonu

En Güzel 6 Bahçe Sarmaşık Çiçekleri

Bahçe duvarlarınızı yeşillik ve renkli çiçeklerle doldurarak bahçenizi daha yüksek bir boyuta taşıyın. En güzel bahçe sarmaşık çiçekleri neler sizler için seçtik.

Hepimiz bahçelerimizden en iyi şekilde görünmesini  istiyoruz ve bu da güzel renk çiçekler ve yeşilliklerle her yeri kaplamak anlamına geliyor. Tırmanan sarmaşık çiçekleri ve bitkileri bahçenizi kapamadan samimi ve romantik bir atmosfer yaratabilecek yükseklikteki bahçenize yepyeni bir öğe eklemek için mükemmeldir. Daha az çekici noktaları gizlemeye yardımcı olabilirler ve büyüdükçe küçük alanlar için idealdirler ! Bahçenizi dönüştürmek için altı favori sarmaşık çiçeklerine bir göz atın.

En Güzel 6 Bahçe Sarmaşık Çiçekleri

1. Sarmaşık

En Güzel Bahçe Sarmaşık Çiçekleri
En Güzel Bahçe Sarmaşık Çiçekleri

Bu tırmanan sarmaşık oldukça karanlık ve eski görünebilir, ancak altın ve kireç yeşili tonlarında bir bahçeyi gerçekten ferahlatabilecek birçok çeşidi vardır. Ayrıca sarmaşık büyürken çok yere uzanır. Düzenli olarak geri çekerek iyi olarak yerini belirlediğinizden emin olun, ya da yaşlı yaprakları genç sağlıklı olanlara bırakacak şekilde düzenli olarak temizleyin. Evinizin ve çatı kiremitlerine kadar oluklar halinde uzamasına izin vermeyin.

2. Yasemin

En güzel bahçe çiçekleri yasemin 2018
En güzel bahçe çiçekleri yasemin 2018

Bu güzel, zarif bahçe çiçeği, yaz ortasından sonbahara kadar bol miktarda tatlı kokulu beyaz çiçek üretiyor. Bitkiler arasında özel bir çiçek olarak görünüyor.

3. Wisteria

En güzel bahçe çiçekleri
En güzel bahçe çiçekleri

En güzel bahçe sarmaşık çiçekleri içinde olan bu çiçek, parfümlü çiçeklerin arasında güzel mor rengiyle bilinen güçlü bir bitkidir. Sapları bükülmüş ve ağaçlıdır, bu nedenle tırnaklarla desteklenmelidir. İlkbaharda güneşi ve çiçek açmayı severler.

4. Bal Çiçeği

bahçe için bal çiçeği
bahçe için bal çiçeği

Bu tatlı kokulu bal çiçeği, hızlı bir şekilde büyüyecek ve oldukça vahşi bir doğa görünümüne sahip olacak. Güller veya akasma gibi diğer çiçekler ile kolaylıkla kombine edilebilir. Beyazdan koyu turuncuya kadar farklı renkleri vardır. Köklerinin serin ve nemli bir gölgede olmasını tercih ederler.

Daha fazla: Tüm Açık Alanlar için 2018 Bahçe Dekor Fikirleri

5. Clematis

En Güzel Bahçe Çiçekleri 2018 2019
En Güzel Bahçe Çiçekleri 2018 2019

Bu güzel bitkiler, güzel çan çiçekleri neredeyse her renkte olduğu için çok popüler oldular. Büyümesi kolaydır ve az yer kaplarlar.

6. Sarmaşık gülü

bahçe için sarmaşık gül
bahçe için sarmaşık gül

En güzel bahçe sarmaşık çiçekleri arasında son ama kesinlikle en az değerli değil. Bu güller, aylarca çiçeklenecek ve güzel görüntüsüyle, muhtemelen tüm bahçe alanlarının en romantik olanı olacaktır.

Bahçem İçin Hangi bitkileri seçmeliyim?

seçilmesi gereken bahçe bitkileri 2019
seçilmesi gereken bahçe bitkileri 2019

Açık alanınızı dönüştürmenin en basit yollarından biri, modern bir bahçe veya country bahçesi için bitkilere ve çiçeklere dayalı bir dekor yapmaktır. Çiçeklerin, ağaçların ve çalıların iyi bir seçimi yıl boyu bahçenizde ilgi uyandıracaktır. Toprağınızı ve yönünü güneşe çevirmek için biraz zaman ayırın. Daha büyük bahçeler için daha büyük bitkilere ve ağaçlara yatırım yapın. Renklendirme için çiçeklere ve bitkilere yatırım yapın.  Kitaplarda, bahçe merkezlerinde ve internette daha fazla araştırma yapın, çok fazla dikim önerisi sağlarlar. Saksı çiçekleri ve bitkileri, kolay renk ve hareket kabiliyeti eklemek için mükemmel bir seçenektir.  Bunları düzenli olarak bol miktarda su verdiğinizden ve bakım yaptığınızdan emin olun.

en güzel bahçe çiçekleri
en güzel bahçe çiçekleri 2019

Bir önceki yazımız olan Mart ayında bahçede yapılması gereken işler başlıklı makalemizde bahçe bakımı, bahçe dekorasyonu ve bahçe işleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close