Eklektik

Eklektik Bir Yatak Odası Nasıl Havalı Olur?Eklektik bir yatak odası tasarımını tek bir stile bağlanamamakla karıştırmak kolaydır, ancak iyi uygulandığında eklektik bir alan uyumlu hissedebilir. Estetik, stilleri, renkleri ve desenleri karıştırmayı içerirken, en az bir öğenin yatak odanızı birbirine bağlamasını sağlamak önemlidir. Nötr bir duvar, merkezi bir sanat eseri veya odanın tamamına yayılmış cesur bir renk olsun, bu tarz, maksimalist dekoru denemeyi sevenler için mükemmeldir. Eklektik bir oda yaratmak, kişiliğinizi sergilemenizi ve yaratıcı olmanızı sağlar.

Bu stil, canlı renklerle oynamak, cesur bir yorganla karışık uyumlu kırlentler eklemek veya türünün tek örneği gözünüze uyacak şekilde çeşitli stilleri yan yana getirmek kadar basit olabilir. Bu benzersiz dekorasyon yönteminin pek çok kuralı olmasa da, başlamak için eklektik tasarıma yaklaşmanın birkaç farklı yolu vardır.

Ahead, her alana kişilik katma sanatında ustalaşmış iç mimarların eklektik yatak odası fikirlerinden ilham alın.

Cesur Bir Duvar Kağıdını Deneyin

Bu maksimalist, modern yatak odası, geniş bir tuvali taklit eden cesur bir duvar kağıdına sahiptir. Gürültülü duvar dekoru, temiz alanın geri kalanından farklı olsa da, eklektik oda boyunca bulunan açık pastel pembe tonları hepsini bir araya getiriyor. Yatağın karşısındaki koyu mor örtü, renkli tasarıma derin bir kontrast getiriyor.

Cesur Bir Duvar Kağıdını Deneyin
Cesur Bir Duvar Kağıdını Deneyin

Baskılarla Oynayın

Bu odada çoklu desenler, renkler, baskılar ve dokular üst üste binerken, nötr bir zemin alanın uyumlu görünmesini sağlar. Desenli yastıklar, geleneksel bir kilimle kontrast oluştururken, yatağın üzerinde yumuşak bir manzara fotoğrafı asılıdır. Antika komodinler ve altın kaplama masa lambaları gibi ek tasarım stilleri, toplanan havayı artırıyor.

Baskılarla Oynayın
Baskılarla Oynayın

Cesur Bir Tablo Kullanın

Hiçbir şey geleneksel bir yatak odasını cesur bir sanat eserinden daha hızlı ilginç ve çarpıcı eklektik bir alana dönüştüremez. Geleneksel veya modern mobilyalarla birleştirilen renkli bir pop art parçası, bir alanı tamamen değiştirebilir. Bu yatak odası, çeşitli stilleri harmanlamak için parlak komodinler ve modern duvar aplikleri ile tasarlanmıştır.Cesur Bir Tablo Asın
Cesur Bir Tablo Asın

Zıt Desenler Kullanın

Bu eklektik mavi oda, uyumsuz desenleriyle tanımlanır. Koyu mavi-beyaz bir duvar kağıdı dikkati yukarı çekerken, krem ​​rengi yumuşak bir halı odayı sabitler. İnce olmasına rağmen açık mavi yorgan aynı zamanda desenli bir tasarıma sahiptir. Bu baskılar ne kadar çeşitli olursa olsun, mavi ve kirli beyazın tamamlayıcı tonları uyumlu bir görünüm oluşturur.

Zıt Desenler Kullanın
Zıt Desenler Kullanın

Eski ile Yeniyi Yan Yana Getirin

Eklektik tasarımın temel unsurlarından biri, modern ve vintage öğeleri bir araya getirmektir. Bu bembeyaz yatak odası, antika esintili bir poster karyolasının yanı sıra basit bir resim çerçevesi ve taze çiçekler için bakır vazo gibi daha modern bir dekora sahiptir. Sergilenen sanat eserleri ve kitaplar da mekanın karma uyumlu hissine katkıda bulunur, ancak beyaz unsurlar uyumlu bir hisse katkıda bulunur.

Eski ile Yeniyi Yan yana Getirin
Eski ile Yeniyi Yan yana Getirin


Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close