Eklektik

8 Eklektik Yatak Odası ÖrneğiEklektik stili merak eden seven ancak evine nasıl uygulayacağını çözemeyenler için birkaç eklektik yatak odasını incelemeye aldık. Bu yatak odalarında eklektik stil dışında bazı çılgın dokunuşlarda mevcut. Bu dokunuşları ön plana alarak örnekleri beğeninize sunuyoruz.

Küçük Başlangıçlar

Kişiliğinizi sergileyen ve özenle seçilmiş hissettiren bir alan yaratmak, her şeyi aynı anda yapmanız gerektiği anlamına gelmez. Tarzınıza bağlanan parçalarla küçük başlangıçlar yapabilirsiniz. Bu alan temiz ve modern görünüyor, ancak cesurca desenli bir halı ve şık tablo odaya bir doz karizma veriyor.

Küçük bir başlangıç
Küçük bir başlangıç

Dekorun Kendi Adına Konuşmasına İzin Verin

Eklektik bir alanın mutlaka renklerle dolu olması gerekmez. Bu iddialı yatak odası, minimalist bir renge sahiptir, ancak duvar boyunca bir duvar resminin üzerine çerçevelenmiş katmanlı desenler, odayı kesinlikle eklektik hissettirir. Giydirme duvardan yumuşak, döşemeli yatağa kadar uzanan dokuların kombinasyonu, davetkar ama zarif, mekana derinlik ve kişilik katıyor.

Dekorun Kendi Adına Konuşmasına İzin Verin
Dekorun Kendi Adına Konuşmasına İzin Verin

İlgi Yaratmak için Boyayın

Eklektik bir tasarım beklenmedik unsurlarla doludur. Duvarları ve tavanı farklı renklere boyayarak odanızın öne çıkmasını sağlayın. Bu alanda, şeftali rengindeki duvarlar, beyaz pervaz ve cesur, siyah bir tavanla tezat oluşturuyor. Tavanın hemen altında asılı duran duvar gibi gözü yukarıya çekerken dokulu, desenli yastıklar yatağı süslüyor.

İlgi Yaratmak için Paint'i Kullanın
İlgi Yaratmak için Paint’i Kullanın

Karanlığı Kucakla

Cesur olmaktan korkma. Sonunda yatak odanızı siyaha boyamak için bir işaret arıyorsanız, bırakın bu olsun – dengelemek için dekorunuza daha parlak renkler eklediğinizden emin olun. Özel desenli ahşap başlık, pelüş kırlentler, canlı ev bitkileri ve bir kürk halı ile tasarlanan bu siyah yatak odası, kasvetli hissetmeden odanıza kişilik katar.

Koyu renkler, özellikle fazla doğal ışık almayan odalarda etkilidir, bu da tasarımın stil sahibi olduğu alana bağlı hissetmesine yardımcı olur.Karanlığı Kucakla
Karanlığı Kucakla

At Gözlüklerini Çıkar

Bu oda, rustikden eklektik vintage’e kadar birçok stili bir araya getiriyor, çünkü daha koyu vurgular çeşitli parçaları birleştiriyor. Nesnelerin karıştırılmasına ek olarak, bunların görüntülenme biçimleri de dikkat çekici. Bu alan, sanatın bir etki yaratması için geleneksel olması gerekmediğinin kanıtıdır. Aslında, duvarda alışılmadık öğeler sergilemek, stil seçimlerinizle kuralları yıkmanın beklenmedik bir yoludur.

At gözlüklerini çıkar
At gözlüklerini çıkar

Renklerle Yaratıcı Olun

Eklektik dekoru tamamlayacak benzersiz bir tarz için beklenmedik yerlere bir renk patlaması ekleyin. Bu yatak odası, geleneksel bir kilim ve soyut duvar sanatının üzerinde asılı duran orman yeşili tavanı sayesinde sıcaklık ve dünyevi hislerle doludur. Orta çağdan kalma modern karyola, komodin ve ayakucu sehpası gibi doğal unsurlarla eşleştirilen bu oda, taze bir hisle inkar edilemez bir şekilde davet ediyor.

Renklerle Yaratıcı Olun
Renklerle Yaratıcı Olun

Özür Dilemeden Cesur Olun

Kişiliğinizin unsurlarını yatak odanıza dahil ederek tarzınızla yaratıcı olun. Bu alan, koyu, dünyevi ve erkeksi tonlarını yatakta daha feminen çiçek desenleriyle oynuyor. Yorgan ve tek kişilik battaniye arasındaki karışık desenler, şık bir arka plana görsel ilgi katarken dinamik bir his verir.

Özür Dilemeden Cesur Olun
Özür Dilemeden Cesur Olun

Bulunan Nesneleri Görüntüle

Yerel mağazalarda veya çevrimiçi satış noktalarında hangi hazinelerin keşfedilmeyi beklediğini asla bilemezsiniz. İkinci el mağazaları ve vintage dükkanları arasında dolaşmak, yatak odanızda gösteriş yapmak için türünün tek örneği parçaları bulmanın harika bir yoludur, örneğin, gözü doğrudan odak noktasına çekmek için duvara stilize edilmiş bu dokuma kaseler. Eşsiz stille dolu gerçekten eklektik bir görünüm yaratmak için farklı dönemlerden parçaları eşleştirin.

Bulunan Nesneleri Görüntüle
Bulunan Nesneleri Görüntüle


Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close