Faydalı Bilgiler

Düşen Mutfak Tezgah Evyesi Yapıştırma İpuçları

Düşen mutfak tezgahı nasıl yapıştırılır? Tezgah evyesi yapıştırma ipuçları, en iyi evye yapıştırıcısı, mutfak tezgah evyesi nasıl yapıştırılır ?Mutfaklarda sıkça yaşanan problemlerden bir tanesi mutfak tezgah evyesi düşmesidir. Bu problem uzun süreli kullanılan mutfaklarda sıkça rastlanır. Mutfağınızda bu sorunu yaşıyorsanız aşağıda hazırladığımız Düşen Mutfak Tezgah Evyesi Yapıştırma İpuçları size yol gösterecektir. Sıkça sorulan bir soru ise düşen mutfak tezgahı nasıl yapıştırılır? En iyi evye yapıştırıcı hangisi?

Mutfak tezgah evyesi neden düşer? Öncelikle biraz bundan bahsedelim. Mutfak tezgah evyesinin düşme nedeni ustanın yapım aşamasında seçmiş olduğu mermer yapıştırıcı yada kötü ustalık yani yanlış tezgah yapıştırma tekniği olabilir. Her mermer ustası tecrübelerine dayanarak çeşitli mermer yapıştırıcısı kullanır.

Yani en iyi mermer yapıştırıcı yada en iyi evye yapıştırıcısı gibi bir durum söz konusu değildir. Ancak tecrübeye dayalı şekilde öne çıkan mermer yapıştırıcısı markaları hakkında biraz detaylı araştırma yapmak ve bu ürün hakkında ki yorumları incelemek gerekir.

Mutfak tezgah evyesi neden düşer? Kısaca mermer ustasının montaj esnasında kullandığı yapıştırıcının dayanım süresinin yeterli olmayışıdır. Her yapıştırıcı aynı özelliğe sahip olmaz, sıcak ve soğuk sudan etkilenme süreleri farklılık gösterebilir. Zamanla çatlaklar oluşmaya başlar ve üzerine binen ağırlıktan dolayı düşer.

düşen mutfak evyesi nasıl yapıştırılır
düşen mutfak evyesi nasıl yapıştırılır

Düşen Mutfak Tezgah Evyesi Yapıştırma İpuçları

Düşen mutfak evyesini yapıştırmadan önce mutlaka lavabo yada mermerin alt kısımlarının ıslak yada nemli olmadığından emin olmalısınız. Eğer ıslak ise kuru bir bezle silin, yada saç kurutma makinesi ile yapıştıracağınız bölgeleri iyice kurutun.Yapıştıracağınız kısımların kuru olduğundan emin olduktan sonra bu bölgeleri güzelce zımparalayın ve temizleyin. Çekomastik 805 mermer silikonu ile evyeyi hiç boşluk bırakmadan, mümkün olduğu kadar şerit şeklinde yapışacak kısımlarına sürün ve güzelce yapıştırın. Bu aşamada evyeye alttan destek sağlamanız gerekir, bunu tahta parçaları yada farklı bir nesne ile yapmalısınız. Sabit durmalı ve en az 4 saat tutmasını beklemelisiniz. Her ihtimale karşı yapıştırdığınız gün tezgahı kullanmamanız önerilir.

2. Aşama : Kuruduktan sonra mermer ve taş yapıştırıcı ile destekleyin

Düşen Mutfak Tezgah Evyesi Yapıştırma işleminden sonra mermer ve taş yapıştırıcısı kullanarak destekleyebilirsiniz. Yine lavabonun altından Akemi yapıştırıcı kullanarak tezgahın kullanım ömrünü uzatabilirsiniz.

Mermer Yapıştırıcı Akemi : Piyasada ki bilinen mermer ve taş yapıştırıcısıdır. Mermer, doğal taşlar, Granit ve diğer sert materyalleri yapıştırabilir. Rahatça bulabileceğiniz bir üründür, piyasa fiyatı yaklaşık 10TL dir  (250gr)

Akemi yapıştırıcı hazırlanışı

Yapıştırıcının bir hazırlık evresi vardır, yapıştırıcı macun ve sertleştirici olarak iki kompenantlıdır. Çabuk donar. Düşen mutfak tezgah evyesi için kullanmanız gereken miktar kibrit kutusu kadardır. Çok ufak bir parça dondurucu ile karıştırarak hazır hale gelir. Karıştırma işleminden sonra çabuk uygulamanız gerekir, hızlı şekilde donacaktır.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close