Ev Dekorasyonu

Dekorasyonda Sarı Renk Kombinasyonları

Dekorasyonda Sarı Renk Kombinasyonları: Sarı ile Uyumlu RenklerHayattaki birçok şeyde olduğu gibi, iki insan gördükleri renk hakkında farklı zevk ve duygulara sahip olabilir. Sarı, bu polarize edici renklerden biri olabilir ; Birçoğu için sarı renk sevinç ve güneş ışığı ile ilişkilendirilirken, diğerleri için ise aldatma ve korkaklık hisleri verebilir. Ne olursa olsun sarı, sıcak renklerin en aydınlık ve en enerjik renklerinden biridir(örneğin, kırmızı, turuncu ve sarı). Bu yazıda sarı ile uyumlu bazı renklere göz atacağız ve bu kombinasyonları ev dekorasyonunda göreceğiz.

Dekorasyonda Sarı Renk Kombinasyonları

Sarı + Siyah

Bazı arıların sarı siyah renk kombinasyonu çarpıcı güzelliktedir. Doğa Ana, sarı ve siyahın bazen beraber çalışmasını ister. Karanlık fırtına bulutlarının ardında gözüken güneş gibi, iç tasarımda siyah ile olan sarı, yalnızca kendi rengini değil aynı zamanda karşıtının karanlığı nedeniyle vurgulanan anlık bir odak noktasını sağlar. Dekorasyonda sarı renk kombinasyonları için daha yatıştırıcı bir görsel geçiş için gri tonları olan sarıyı seçin.

Sarı + Haki Yeşil

Tasarımcıların kullandığı renkleri eşleştirmek için bir strateji ise, farklı görsel efektler için farklı tonların renklerini eşleştirmektir. Örneğin, natürel ahşap yemek masası etrafında serin bir haki yeşil sandalye ile sıcak altın tonlarını  eşleştirme. Karanlık tarafsız bir odada bu renklerin küçük miktarda düşünün büyük bir ifade yapar. Renk bileşimi dengeli olduğu için işe yarıyor ve benzersiz olduğu için etkili oluyor.

Sarı + griDaha yumuşak sarılar genellikle hem bebekler için hem de genel olarak insanlar için nötr renk olarak kullanılırlar. Gri doğal olarak tüm alanlarda , cinsiyette ve diğer durumlarda tarafsızdır . Amacın bu benzerliği, estetik yaklaşımdaki farklılık, hafif ve eğlenceli bir şekilde birleştirildiğinde, sarı ve griyi hoş bir renk kombinasyonu haline getirir.

Sarı + Mavi +Gri

Bazen, başka renklerin (veya renk kombinasyonlarının) klişe veya öngörülebilir olmasını engellemek için bir renk da kullanılır. Sarı, mavi ve gri ile eşleştirilmiş dekorasyonlar bu amaca incelikle ulaşılıyor. Sadece mavi ve gri klasik ve  bir vurgu olarak kullanmak, sarı diğer şeyler arasında, diğer dikey çizgiler arasında mimari bir değişiklik veya bir köşegen çizgi vurgulamak için mükemmel bir seçimdir.

Sarı + Pembe

Sarı, bazen ustaca ve bazen açıkça, altın ve pirinç gibi sıcak tonlamalı metallerde kendini gösterir. Bu lüks altın sarısı sarı renkte olduğunda, bal pembe (hafif bakırın renk tonlarında bulunur) gibi eşit derecede lüks ama daha yumuşak renk eşleşmelerinden faydalanır.

Sarı + Kırmızı

Renk teorisinin temel prensiplerine ve renk tekerleğine dönerek, sarıya sahip renklerin diğer iki ana rengi içermesi ve her zaman dahil etmesi gerekir. Kırmızı ve sarı, görsel olarak etkilidirler çünkü ikisi ılık iki ana renktir (mavi serindir), doğal olarak birbirine yapışırlar. Bununla birlikte, görsel etkilerinin artması nedeniyle, onları bol miktarda doğal ışık ve / veya nötr  renkle kullanmak en iyisidir.

İlgili haberin tüm resimleri için tıklayın


Kelimeler

1 thought on “Dekorasyonda Sarı Renk Kombinasyonları”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close