Çocuk Odası Dekorasyonu

Çocuk Odası için Halı ModelleriÇocuk odaları önem verdiğimiz mekanlardan birisidir. Değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın kullanacağı, bütün gününü orada geçirip, dinlenebileceği bu odaların, onların içini açacak ve sevecekleri bir şekilde dekore edilmesi gerekir. Her ayrıntının düşünülmesi gereken çocuk odaları için halı seçimi oldukça önemlidir.

Çocuk Odası Halısı Seçiminde Neler Dikkate Alınmalı.

  • Çocuk odası için halı seçimi yaparken göz önüne alınması gereken faktörlerden birisi dekorasyonunuza uygun olmasıdır. Mobilyalarla uyumsuz, odaya tam oturmayan eşyaların altında kalan halılar ortamı olduğundan karışık gösterecektir.
  • Çocuğun yaşı da oldukça dikkat edilmesi gereken bir faktördür. Yaş grubuna ve onun ilgi alanına göre bir halı seçmek gerekir. 4 yaşındaki bir çocuk ile 9 yaşındaki bir çocuğun dünyası bambaşkadır.
  • Bir diğer ve en önemli olan faktör ise anti alerjik olmasıdır. Toz toplamayan bir halı olması gerekir. Gününü halının üstünde oyun oynayarak geçiren çocukların toz akarlarından korunması için tüysüz, antialerjik bir halı seçmeniz oldukça önemlidir. Özellikle alerjik çocuklarda sağlık sorunlarına neden olmamak için bu seçimi doğru yapmak gerekir.
Pembe kız çocuk odası halısı
Pembe kız çocuk odası halısı

Renk ve Model Seçimini Çocuğunuza Uygun Yapın.

Yaş ve odanın dekorasyonunu dikkate alarak güzel bir renk seçimi yapmak gereklidir. Ana renge karar verdikten sonra halının deseni, ebatları gibi ayrıntılar devreye girecektir. Küçük bir çocuğunuz var ise hayvan, sayı yada ilgi alanına göre tasarlanmış bir halı sizin için doğru bir seçim olacaktır. Biraz daha büyük bir çocuğunuz var ise daha sade ama yine onun ruh dünyasına, ilgi alanına hitap eden seçeneklerden faydalanabilirsiniz.

Çocuklar halıdan da oyun anlamında faydalansın istiyorsanız sek sek, trafik gibi hem oyun alanı olarak hem de halı olarak kullanılacak modellerde mevcuttur. Ayrıca eğitici halı modelleri ile harf, sayı gibi kavramları öğrenmesine katkı sağlayabilirsiniz. Çocuğunuz bu modellere bayılacaktır.Eğitici çocuk halısı
Eğitici çocuk halısı

Eğer bir kız ve bir erkek evladınız varsa ve iki aynı odada kalıyorsa yine imdadınıza yetişecek harika seçenekler mevcuttur. İki taraflı halı modelleri bu konuda sizi oldukça ferahlatacak ve dekorasyonunuza renk katacaktır. İkisi de mutlu olurken, bu halılar ile oyun oynayabileceklerdir. Sizde oyun esnasında trafik kuralları, sayılar gibi önemli bilgileri öğrenmesini sağlayabilirsiniz.

Kız erkek çocuk ikisi bir arada halı modeli

Kız erkek çocuk ikisi bir arada halı modeli

Çocuk Odası Halı ve Perdeniz Takım Olsun.

Geniş bir seçenek yelpazesi bulunan bu konuda, takım olarak üretilen halı perde kombinlerini önerebiliriz. Bu kombine nevresim, yastık, avize gibi diğer ev tekstili ve dekoratif unsurları da dahil edebilir, eğlenceli ve şık bir çocuk odası dekorasyonu yapabilirsiniz.

Çocuk halısı ve perde takımı
Çocuk halısı ve perde takımı

Diğer çocuk odası halı modellerine galerimizden bakabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close