Banyo Dekorasyonu

Banyoları Yapay Bitkiler İle Dekore Etmek

Banyolarda yapay bitki kullanımı 

Aksesuar kullanımı olmayan banyoları daha pozitif bir hale getirebilmek için yapacağınız yöntemlerin arasında bitki kullanımı gelmektedir. Işıksız veya az ışıklı ortamlarda yetişebilen doğal bitkilerin dışında yapay bitkiler de banyolar için oldukça uygun olacaktır. Farklı renklerde ve modellerde saksılarla da bu görüntü daha da özelleştirilebilir. Banyoların havası genellikle çok nemli olmaktadır fakat çoğunuzun banyosu yeterince hava sirkülasyonunun gerçekleşmesine uygun değildir. Bu yüzden her bitkiyi banyonuzda barındıramayabilirsiniz. Yeterince geniş ve aydınlık banyolarda dekorasyon amacı ile süs bitkileri bulundurmak iyi fikir olabilir. Çiçek yetiştirmekten anlamayan veya çiçeklere ayıracak zamanı olmayan kişiler için bu fikir fazlasıyla ideal bir hal alacaktır.

saksısız yapay bitki
saksısız yapay bitki

Banyoda Yapay Çiçeklerin Kullanımı

Banyolar için yapay çiçekler kalabalık veya tek başına kullanılabilmektedir. Banyonun rengine, kullandığınız eşyalara ve tarzına göre bu bitkiler ile değişik tercihler yapılabilir. Banyodaki en şık görüntüyü verebilecek yapay çiçeklerin arasında bal gülü, beyaz gerbera, dağ lalesi ve manolya bulunmaktadır. Her biri rengârenk bir görüntüye sahip olan bu bitkiler cam vazolar ile kullanıldığında daha şık bir görüntü sergileyecektir.yapay aloevera
yapay aloevera

Bitkileri Kullanırken Farklı Görüntüler Yakalayın

Banyoda yeni nesil ve renkli tasarımlara sahip olan bitkiler için saksı vazifesi görebilecek ürünler yetiştirilebilir. Cam şişeler ve tahta kutular, dekoratif kaplar ve kumaş sepetler değişik görüntü yakalamak isteyenler tarafından tercih edilebilir. Yalnızca bir veya iki yapay çiçeğin bu ürünler ile birlikte kullanılması da modern ve şık bir görüntü elde etmenizi sağlayabilir. Üst raflardan ve dolap üstlerinden sarkan bitkiler de banyonuza enerjik bir hava katacaktır. Sarmaşık modelleri ile gözünüze hoş gelmeyen bir boruyu kaplayabilir, tavandan sarkan bitkiler ile boş kalan bölgeleri doldurabilirsiniz. Daha minimalist tarz sergileyen uzun bitkiler, olanakları sayesinde banyonuzun köşelerinde tercih edebilirsiniz. Yeşil dışından farklı renk arayışı içindeyseniz yapay orkideler göz alıcı çiçekleriyle güzel bir tercih olacaktır.

Yapay Bitki Kullanımının Püf Noktaları

Banyolarda yapay bitkileri tercih etmek gerçekten güzel bir dekorasyon fikridir. Hem banyonuzu modern gösterecek hem de doğal görünümden uzaklaştırmayacaktır. Son zamanlarda evin her köşesinde bitki kullanmak trend haline gelse de bu trendi banyoda kullanmak da uzun zamandır tercih edilen bir durumdur. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, banyonuzun alanını daraltmayacak ve doğru konumlara yerleştirilen bitkilerdir. Tavandan sarkıtacağınız bitkiler odanızı basık gösterebilir. Geniş yapraklı ve büyük vazolar ile dekore ettiğinizde de banyonuz daha dar gözükebilir. Bunun yerine banyo dolapları, köşelere konulmuş vazolar, tavan köşelerinden sarkan bitkiler ve lavabonun üzerine dizebileceğiz minimalist bitkiler ile doğru tercihler yapabilirsiniz. Son zamanlarda hemen hemen herkesin yapabileceği “kendin yap” projelerine bakarak da vazolarınıza makrome iplerinden kılıf örerek modern ve rüstik görüntüleri banyonuza da yansıtabilirsiniz.

 Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close