Balkon Dekorasyonu

10 Şık Teras Dekorasyonu Modeli

Teras Dekorasyonu Nasıl OlmalıTERAS DEKORASYONU

Balkon ve teraslar gün içerisinde hava almak için, bir fincan çay içerek kitap okumak için ya da biraz sohbet ederek keyifli vakit geçirmek adına sıklıkla tercih edilen mekânlardandır. Yalnızca evlerin içi değil teraslarda da farklı dekorasyon fikirleri uygulanarak hoş bir ortama kavuşulabilir. Balkon ve terasların yalnızca küçük bir alanda ibaret olduğunu düşünmek hata olacaktır zira her mekân küçük dokunuşlarla mucizevî bir şekilde değişebilir, göz alıcı bir havaya bürünebilir. Bunun için gereken tek şey istemektir. İstenildiği takdirde küçükte olsa şık ve canlı bir balkon veya teras bölümüne sahip olunabilir. Bizde bu anlamda hazırladığımız makale ile siz değerli okuyucularımıza fikir olabilecek birkaç detaya değinmek istedik.

Ahşap Teras Dekorasyonu

Pembe, mavi ve yeşil ile capcanlı bir ortam ya da soft renkler ile sade ve şık bir ortam elde etmek tamamen mekân sahibinin tercihine bağlıdır. Hangi tarz seçilirse seçilsin farklı fikirler ile istenilen teras ve balkonlara kavuşulabilir.

blank

Teras bölümünde yalnızca sandalye kullanılacak diye bir kaide yoktur. Rahatlığa önem verenler uzanmak için uygun boyutlarda bir kanepe tercih ederek rahat bir ortam oluşturabilirler. Bunun yanında küçük ahşap sehpalar ve üzerlerine eklenecek dekoratif nesneler ile çiçek çeşitleri de dekorasyonun tamamlayıcı unsurlarından olabilir.

Renkli Teras Dekorasyonu

Sandalyelerin ya da bir kanepenin üzerine renk renk dekoratif yastıklar konabilir. Ayrıca akşam saatlerinde gün batımı ile harika bir uyum içinde yanacak renkli ve kokulu mumlarda güzel bir alternatif olarak değerlendirilebilir. Gece saatlerinde ise küçük spot lambalar yardımıyla loş bir terasta kahve yudumlamanın keyfi çıkarılabilir.

Şık Teras Dekorasyonu

Firmaların kataloglarında sadece büyük balkon ve teraslar için değil küçük alanlar içinde fonksiyonel ürünler yer almaktadır. Böylelikle hangi boyutta olursa olsun ortamın şık bir dekorasyon ile buluşması sağlanmaktadır. Terasa kanepe yerleştirilebileceği gibi küçük büyük herkesin keyifli kullanacağı bir salıncakta konabilir.

Teras Dekorasyonu FikirleriTerasta yiyecekleri ya da herhangi bir nesneyi üzerine koymak için tercih edilen sehpa modellerinden ahşap görünümlü olanlar estetik bir duruş sergilemektedir. Üzerlerine konacak çiçekler ile kahverengi ve yeşilin uyumu ortaya çıkacaktır.

Teras Dekorasyonu Modeli

Fazla güneş alan bir balkon ya da terasa sahip olanlar gündüz vakitlerinde de keyfini çıkarabilmek adına şemsiye, katlamalı tente gibi seçenekler üzerinde durabilir. Böylelikle günün her saatinde terası kullanmak mümkün olacaktır. Elbette bu tür ürünlerin dayanıklı olmasında fayda vardır. Zamanla yıpranmaması, güneş yüzünden renginin solmaması ve kolay temizlenmesi gibi noktalar gölgeliklerin kullanışlı olması için sahip olması gereken özelliklerdendir.

Teras Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Terasa uygun bitkiler seçilerek yeşilin tonları ile huzurlu bir mekân elde edilebilir. Ayrıca yerde bir halı tercih edenler yıkaması kolay olan şık bir halıyı kullanabilir. Canlı tonları sevenler için içinde yeşil, turuncu gibi kontrast renkler bulunduran eşyalar ve halılar düşünülebilir.

Teras Dekorasyonu Önerileri

Terasın gece saatlerinde yeterince aydınlık olması isteyenler ise bunun için üretilmiş duvar lambalarını ya da dış mekan armatürlerini değerlendirebilir. Böylelikle yemek saatlerinde ya da dikkat gerektiren herhangi bir etkinlik sırasında ortamın bol ışığa kavuşması sağlanabilir.

Teras Dekorasyonu Örneği

Herkes hayalini kurduğu, günün yorgunluğunu atmak adına güzel bir terasta vakit geçirmek ister. Bunun içinde bütçeyi zorlamadan farklı alternatifler üzerinde durarak hem estetik hem de kullanışlı teraslara sahip olunabilir. El emeği ürünler ile dekorasyona küçük eklemeler yapılabileceği gibi, çiçek sevenler keyifli vakit geçirebilmek adına bakımı kolay bitkileri tercih edebilir. Küçük dekoratif mumlar, çiçekli masa örtüleri, ahşap sandalyeler ve masalar ile samimi bir köşe oluşturularak bireyler hem kendileri hem de misafirleri için göz alıcı bir terasa kavuşabilirler.

Teras DekorasyonuKelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close