Yatak Odası Dekorasyonu

Yapay Bitkiler İle Yatak Odası Duvarı Dekorasyonu

Yapay bitkiler ile yatak odası dekorasyonu nasıl yapılır 

Son zamanlarda bina cephelerinde ve yol kenarlarında karşımıza çıkan dikey bahçe uygulaması ve beraberinde farklı tasarımların önünü açmaya devam ediyor. Bu trendi bazı çalışmalar yaparak evlerin odalarına kadar sokmaya niyetli kişiler bulunuyor. Duvarlarınızda bitki kullanmak gibi radikal kararlar alarak siz de yeşillikleri görmeye doyamayacaksınız. Bu bitkileri dekoratif anlamlarda duvarlarınıza taşımak oldukça zahmetli olabilir. Bakımı ve uygulaması gereği birçok işlemden geçerek canınızı sıkabilecek duruma gelebilir. Fakat yapay bitkiler kullanarak bu dekorasyonu mükemmel görüntülere sokabilirsiniz. Hem bakım gerektirmeyecek hem de doğallıktan asla kopmayacaksınız.

Saksılar duvar dekorasyonunda en az tablolar kadar sık kullanılmaktadır. Evlerinizin renkleri ile uyumlu saksıların duvarlarınızı hareketlendirebileceği yeni dekorasyon fikrine evet demelisiniz. Salon veya mutfakta kullanabileceğiniz rengarenk yapay çiçekler evinizde modern ve şık görüntü yaratacaktır. Bırakın da duvarlarınız çiçekler ile donansın.

kapıları sarmaşıklar ile süsleyin
kapıları sarmaşıklar ile süsleyin

Yer Bitkileri İle Duvarını Ormana Dönüştür

Evinize yeni hava katmak istiyorsanız ve bunun için değerlendirebileceğiniz yatak odanızda harika bir duvarınız var ise ilk seçiminiz iç mekân bitkileri olmalıdır. Vintage, rüstik veya modern iç dizaynların hepsine ayak uyduracak olan bu duvar dekoru, hem boş bir alana sahip olduğunuz odanızı dekoratif bir biçimde tamamlayacak hem de renkleri ve canlılıklarıyla sizin için oldukça rahatlatıcı olacaklar. Yapay kaktüslerden yeşil yapraklı büyük saksı bitkilerine kadar her çeşitteki yapay bitkiyi değerlendiriyor iken, aynı zamanda o köşe yatak odanızın gözdesi konumuna gelecektir.Bitkileri Duvar Sarkıtları Olarak Kullanın

Yapay bitkiler dekore edilmek için oldukça elverişli çeşitliliğe sahiplerdir. Yaratıcı düşünce ile boş duvarınızı anında canlandırabilmeniz mümkün. Bitkilerin sahip olduğu işlevselliği ve evinizin modern dekoru ile harmanlamanız için, yapay salkım bitlilerden yardım alabilirsiniz. Hiç beklemediğiniz bir şekilde görünen bu duvar dekorasyonları, odanızın güzel görünümünü kusursuz bir biçimde tamamlamak ile beraber oldukça eğlenceli de durabilir.

minimal tasarımlar
minimal tasarımlar

Duvardaki Rafları Bitki İle Donatın

Duvarınızda küçük objelere ve boş bir şekilde duran raflarınız mevcut ise, buraya canlı bir görünüm katmak sizin elinizde. Çok sevdiğiniz bir iç mekân bitkilerini buraya dizerek son derece eşsiz ve çarpıcı dekorlar elde edebilirsiniz. Zıt renkte saksıları bir arada kullanabileceğiniz bu bitki duvar dekoru için, dayanıklı olan yapay bitkileri tercih etmeyi unutmamalısınız.

Hızlı Duvar Dekoru İçin Sarmaşıklar

Yatak odanızın duvarını dekore etmeniz için mutlaka raflara, çivilere veya büyük saksılara ihtiyacınız yoktur. Sadece tek bir yapay sarmaşık, boş görünen duvarınızı bir anda büyüleyici bir ormana dönüştürebilir. Bitki duvar dekorasyonlarını uygularken unutmamanız gereken bir detay daha vardır. Her bitkinin yapıları farklı biçimlerdedir. Bazıları toz toplarken bazıları da doğal görüntüden uzak olabiliyor. Duvarınızın doğru ışık aldığına dikkat ederseniz sizin için avantajlı bir durum olabilir. Geometrik saksılardan renkli çiçeklere, kaktüslerden her türlü yapay bitkilere kadar kullanabileceğiniz bu duvar tasarımı fikirleri size, harika bir ortam yaratacaktır.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close