Ev Dekorasyonu

Sürgü Kapı Modelleri

Dekorasyonda sürgü kapı modelleri   Evlerin tüm odalarında kullanılan kapılar, günün şartlarına uygun değişimler geçirmişlerdir. Klasik kapılar yerine alanı daraltmayan ve daha pratik kullanıma sahip olan sürgü kapı modelleri günümüzde her odada, odaları ayıran seperatör rolünde karşımıza çıkmaya devam etmektedir. Ev hayatını minimal hale getiren, daha fazla yaşam alanı oluşturan ve estetik açılardan daha görsel bir tasarıma sahip olan teras kapısı, duvar içi sürgülü kapı, ebeveyn banyo kapı modeli, oda kapıları olarak çok yaygın bir kullanıma sahiptir. Sürgülü kapı modelleri; kapı üstünde ve kapı altında gizlenmiş olan iki ray üzerinde tek eksende hareket sağlar. Bu eksen genellikle duvar içine gizlenen raylar doğrultusunda olan, açıp kapatırken işgal etmeyen ve size daha fazla hareket alanı sağlayacak bir kapı modeli olduğu için, yaşam alanlarının kapısı olarak tercih edebileceksiniz.

ahşap sürgü kapı
ahşap sürgü kapı

Dekoratif Ve Kullanışlı Sürgülü Kapılar

   Duş kabinlerinde, dış kapıda ve bahçe kapısı olarak kullanılan kayar kapılar evin içinde kullanıldığı zaman size avantajlar sağlayabilir. Duvar dışı veya duvar içi sürgü kapı modeller, duvar dışı olduğunda iki mahali istenildiğinde birbirinden bağımsız halde, istenildiğinde birbiri ile uyumlu bir mahal haline getirme imkanlarına sahip olabilirsiniz. Sürgü kapı yerine körüklü kapı modellerini tercih ederek kapıyı açtığınız zaman iki mahal bir mahal gibi görünecektir. Köpüklü kapılar diğer ismi ile akordeon kapı modelli estetik tasarımlara ve göz alıcı renk skalasına sahip olduğunda odanızın dizayn edilmiş duvarı gibi görünecektir.siyah sürgü kapı
siyah sürgü kapı

Şeffaf Sürgülü Kapıları

   Sürgü kapı modelleri genellikle bahçe ve teras kapılarında tercih ediliyor. Buradaki amaç dışarıdan gelen güneş ışığını daha fazla mekana ulaştırması ve şeffaf cam ile de evin bir cephesine daha modern görünmesinin sağlanmasıdır. Bahçe ve teras kapısı olarak kullanılan şeffaf sürgü kapılar ile bir taşla iki kuş vurabilirsiniz. Etkileyici ve estetik bir cephe görüntüsüne sahip olabilirsiniz. Yatak odası gibi odalarda da yer sorunu yaşıyorsanız sürgü kapı modellerini tercih ederseniz yer sorununu ortadan kaldırmış olursunuz. Sürgü kapı modelleri iç kapılar olarak da kullanılabilir. Çift kanatlı geniş kapılar yerine kullanılacak olan akordeon kapı modelleri size daha fazla alan kazandıracak ve daha görsel kapıya sahip olma imkanları sunacaktır.

Bir önceki yazımız olan Aynalar İle Evinizi Genişletin başlıklı makalemizde ayna, ayna dekorasyonu ve ayna ile evi geniş gösterme hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close