Ev Dekorasyonu

Siyah Mobilyalar İçin Dekorasyon Nasıl Olmalı

Siyah Mobilyalar İçin Dekorasyon FikirleriMakalemizde siyah mobilyalar için dekorasyon nasıl olmalı? Siyah mobilyalar için dekorasyon fikirleri nelerdir? Vb. sorular hakkında bilgi vereceğimiz bu makaleyi okuyarak siyah renk ve dekorasyon arasındaki uyum hakkında ipuçları paylaşacağız.

Siyah Renk Oda Tasarımı
Siyah Renk Oda Tasarımı

Siyah Mobilyalar İçin Dekorasyon Nasıl Olmalı

Siyah renk zarifliği ve tokluğu gösteren renklerden belki de en önemlisidir. Mobilyalarınızda siyah renge daha çok yer vererek evlerinizi daha şık ve zarif bir hale getirebilirsiniz. Siyah mobilya tercihi bazen zor olabilmektedir. Siyah mobilyaların evimize yakışmayacağı düşüncesi yüzünden siyah renge bazen yeterince şans vermemekteyiz. Ancak siyah rengin doğru kullanıldığı bir dekorasyon evinize çok farklı bir hava katacaktır.

Siyah rengi aydınlık bir görüntü elde etmek istediğiniz odalarınızda tercih etmeniz yanlış bir karar olabilir. Siyah renk her ne kadar karanlık bir odada da tercih edilebilir olsa da daha soft renklerdeki aydınlık görüntüyü siyah renk ile elde edebilmeniz pek mümkün gözükmemektedir.

Siyah Oturma Odası
Siyah Oturma Odası

Siyah renk bir mobilya almaya karar verdiysek diğer aksesuar ürünlerinin ve duvar renginin de mobilya rengimize uygun olması gerekmektedir. Siyah renkler için parlak ve soft renkleri seçmek daha doğru bir tercih olur. Siyah mobilyalarla birlikte turuncu ve sarı renkler tercih edilebilir. Bu renkler siyah mobilyalarınızın daha ön plana çıkmasını sağlayacaktır. Diğer taraftan beyaz ve kırmızı renkleri de siyah mobilyalarınızla birlikte kullanarak zıt bir görünüm oluşturup şık bir tasarım elde edebilirsiniz.Siyah ve Beyazın Uyumu
Siyah ve Beyazın Uyumu

Siyah renk mobilyalarınızda kırmızı yastık tercih ederek güzel bir görüntü oluşturmanız mümkün gözükmekte. Diğer taraftan altın rengi ve gümüş rengi de siyah mobilyalarınızla birlikte güzel bir görüntü oluşturacaktır. Siyah mobilyanıza kırmızı yastık seçerek ve aksesuar olarak da gümüş renk vazo ve tablo seçerek şık bir tasarım oluşturmanız mümkün.

Siyah Kırmızı Gri Renkli Oturma Odası Modeli
Siyah Kırmızı Gri Renkli Oturma Odası Modeli

Perde seçimi de siyah renk mobilyalarınızla uyumlu olmalıdır. Siyah renk ağırlıklı olan odanızda perdeleri gri ve gümüş tonlarında seçmeniz daha iyi olacaktır. Diğer taraftan odanıza roma rakamları olan bir saat ekleyerek zarif bir tasarım modeli elde etmeniz mümkün.

Siyah Mobilyalar İçin Dekorasyon Fikirleri

Siyah renk oda dekorasyonunda herkes tarafından tercih edilmese de bizce ayrı bir parantez açılması en azından bir kez şans verilmesi sizi şaşırtmak için iyi bir fırsat olacaktır. Her ne kadar odanızı karanlık göstereceğini düşünseniz de iyi bir aydınlatma ve doğru aksesuar seçimiyle çok zarif bir görüntü oluşturabilmeniz mümkün. Ondan dolayı en azından mobilyanızı komple olarak siyah seçmeseniz bile diğer renklerle kombinasyon yaparak kullanmanızı ve şık bir tasarım oluşturmanızı tavsiye ederiz.

Siyah mobilyalar için dekorasyon fikirleri adlı makalemizi okudunuz. Sizler de siyah renk tasarımların nasıl olacağı, siyah rengin mobilyalarımızda ve oda tasarımlarımızda nasıl kullanılabileceği ile ilgili düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle ve diğer okuyucularla paylaşabilirsiniz.

İlgili haberin tüm resimleri için tıklayın


Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close