Salon Dekorasyonu

Salon Dekorasyonu Planı : dikkat etmeniz gereken 5 şey

Mükemmel bir salon dekorasyonu planı için dikkat etmeniz gereken 5 şeyMükemmel bir salon dekorasyonu planı için İyi bir düzen ve optimum konfor anahtar unsurlardır.

Günümüzde yoğun bir iş hayatından sonra salonlar akşamları rahatlamak için bir sığınak haline gelir. Arkanıza yaslanıp en sevdiğiniz filmin keyfini çıkartmak, iyi bir kitapla kıvrılmak veya  kestirmek isteyip istemediğinizi düşünün, en uygun konforlu alanı hedeflemek ve en iyi aydınlatmaları ve parçaları seçmek için zaman ayırmak önemlidir.  .

Salon Dekorasyonu Planı Temel Ayrıntılar

1. Harika bir düzen oluşturun

Göz önünde bulundurulması gereken ilk şey mevcut alanı en iyi şekilde değerlendirmek ve  istediğiniz mobilya parçalarıdır. Standart eşyalar arasında bir kanepe, koltuk, sehpa ve TV ünitesi bulunur, ancak yan sehpaları, ekstra koltukları, zemin lambalarını ve depolamayı da eklemek isteyebilirsiniz. Sonra ölçmeye başlayabilirsiniz, böylece her şeyin nereye yerleştirmeniz  gerektiği konusunda çalışabilirsiniz.

Başlamak için en iyi şey, istediğiniz mobilya parçalarının kağıt şablonlarını yapmak ve onları yerinde düzenlemek tır.  Her bir öğe arasında yeterince yer bırakmayı unutmayın, bu yüzden oda geniş gözüküyor ve mobilyaların etrafında rahatça yürüyebiliyorsunuz.

2. Sosyol Bir Alan

Salon dekorasyonu planı yaparken dikkat etmeniz gereken en temel şeyler rahat ve davetkar olmalıdır . Ailenizle rahatlamak veya arkadaşlarınızı eğlendirmek için mükemmel bir yer düşünün. Kanepeleri doğrudan TV’ye doğru değil, birbirleriyle karşı karşıya getirerek daha sosyal bir alan yaratmanızı tavsiye ederiz. TV’yi kapatmanıza izin verecek bir birim düşünün, bu odayı daha rahat hissettirecek.

Mobilyanın etrafında dolaşmak için bol miktarda depolama alanı ve yer sağlayarak pratik ve şık bir oda oluşturun.

Daha Fazla :  2020 Salon Dekorasyonu3. Alandan en iyi şekilde yararlanın

Her şeyi bir odaya sığdırmaya uğraşıyorsanız, hacimli bir sehpa, küçük bir iki kişilik kanepe, taban alanı yerine yükseklik kullanan ince dikey depolama alanı ve duvar lambaları, masaların bir yuvası gibi akıcı mobilyalara bakın. Yeni bir yüzey gerektirmeyen masa lambaları da düşünebilirsiniz. Odayı aydınlık ve havadar hissettirmek için diğer püf noktalar , pencerelerin karşısına yerleştirilmiş aynalarla odanın etrafında doğal ışığın olmasını ve nötr tonlarda sade bir renk şeması ve desenli kumaşlardan ziyade sade bir renk seçilmesi önerilir.

4. Son dokunuşlar

İyi ve şık bir salon dekorasyonu planı için temel eşyalar bir kez yerleştirildikten sonra, minderler, örtüler ve kilim ile salona renk ve ilgi ekleyin. Tablolar veya çerçeveli aile fotoğraflarını asın ve şema ile bağlantı kurmak için perdeleri düşünün. Mükemmel bir salon dekorasyonu planında perdeler modern bir görünüm yaratırken, tam uzunlukta perdeler kış için daha idealdir.
Laminat pratik ve dayanıklıdır ve çok çeşitli yüzeyler, tonlar ve stiller içerir. Etkileyici Beton Ahşap laminat modelleri düşünebilirsiniz.

5. Süper depolama

Sakin ve düzenli bir oda yaratmak için, kitaplar dergiler, DVD’ler , CD’ler, oyun konsolları  ve çocuk oyuncaklarına kadar bir evde ihtiyaç duyulan her şeyi hesaba katmak ve her bir unsuru korumak için özel bir yer ayırmak önemlidir .

Doğru depolama alanını seçmek için ne kadara ihtiyacınız olduğu, boş alanınız ve elde etmeyi umduğunuz genel bakış açısına bağlı olacaktır. Vazolar, kitaplar, mumlar ve fotoğraflar gibi öğeleri göstermek istiyorsanız açık raflar mükemmeldir ve odaya çekici bir özellik getirir. Ancak dağınıklığı gizlemek için bir yer istiyorsanız işe yaramazlar.

Salon Dekorasyonu Planı :örnek fikirler – GaleriKelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close