Salon Dekorasyonu

2020 Salon DekorasyonuDaha güzel ve şık bir ev yaratmak oturma alanlarını dekore etmek ile başlar. 2020 Salon dekorasyonu için
trendler ve dekorasyonu nasıl yapılmalı bu yazımızda!

Şık ve güzel bir salon dekorasyonuna sahip olmak, evinizde geçirdiğiniz zamanların daha rahat ve konforlu olmasını sağlar. Şık, aydınlık ve ferah bir salon dekorasyonuna sahip olmak için  birçok farklı dekorasyon fikrinden ve 2020 ev dekorasyon trendlerinden yararlanabilirsiniz.

2020 Salon Dekorasyonu

Salon Dekorunda Aynalar Seçmek

Evinizin herhangi bir  duvarına ayna seçmek her zaman doğru bir fikirdir. Peki salonunuzun görünüşünü daha şık göstermek ve daha ferah bir yaşam alanı oluşturmak ister misiniz? Bunu  için bütün bir duvarı tek bir büyük ayna veya birçok küçük aynayla dekore etmeyi seçebilirsiniz.

2020 salon dekorasyonu trendleri
2020 salon dekorasyonu trendleri

Bir duvarda büyük bir ayna kullandığınız takdirde, ışığı yansıtarak salonunuzu aydınlatmakla kalmaz, mekanın kendisini de yansıtarak neredeyse iki kat büyüklükte bir salon algısı yaratabilirsiniz. Bunun yanı sıra aynayı pencerenize yansıtacak şekilde koyarak salonda fazladan bir pencere varmış gibi gösterebilirsiniz veya aynayı bir ışık kaynağının karşısına gelecek şekilde düzenleyerek ortamı daha aydınlık ve ferah yapabilirsiniz.

2020 salon dekorasyon
2020 salon dekorasyon

Dekoratif Aksesuarlaru Az Kullanmak

2020 Salon dekorasyonu için en güzel detaylar en güzel ve en sevdiğimiz aksesuarları sergilemektir.  Ancak sehpaların, masaların, rafların ve tv ünitelerin üstlerini bu aksesuarlarla doldurmak, salonu kalabalık gösterir buda  dar bir algı oluşturur. Bu aksesuarlar içinden en sevdiklerinizi seçerek  birkaç tanesini sergilemek daha ferah bir salon dekorasyonu elde etmenizi sağlar.salon dekoru 2020
salon dekoru 2020
2020 salon dekorasyonu
2020 salon dekorasyonu

Renkleri Az Kullanın

Her ne kadar birden çok rengi sevsek de şık ve daha ferah bir dekor için bir veya iki renge sadık kalarak bu iki rengi tüm salonda kullanmak daha iyidir. İsterseniz tek bir rengin farklı tonlarını kullanmayıseçebilirsiniz. Salonunuza vurgu eklemek için ise halı, perde ve duvar kağıdı gibi detaylarda renkleri ve desenleri kullanabilirsiniz. Sadece nude ve açık renkleri kullanmak zorunda değilsiniz, zevkinize uygun her renk bu doğruda kullanıldığında salon dekorasyonu için uygun olacaktır.

salon dekorasyonu 2020
salon dekorasyonu 2020
salon dekorasyonu 2020
salon dekorasyonu 2020

Renkleri Karıştırmak ve Hafiflik Yaratmak

Şık ve güzel bir 2020 salon dekorasyonu için koyu ve tek düze renkleri kullanmak zorunda değilsiniz. Sadece göz yoran ve göze batan eşyaların görsel ağırlığını azaltmaya çalışabilirsiniz.Bu şekilde daha aydınlık ve iç açıcı dekor elde edebilirsiniz.

2020 salon dekorasyonları
2020 salon dekorasyonları


Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close