Ev Dekorasyonu

Renklerin Evimize Kattığı Enerji

Renkler evde nasıl rahatlık ve pozitiflik yaratır?Evi muhteşem renkler ve dokularla nasıl canlandıracağınıza dair birkaç öneri ile karşınızdayız. Rahatlamaya ve pozitifliğe yardımcı olan bir atmosfer oluşturmaya ilişkin ipuçlarını makalemizde bulabilirsiniz.

Doğanın Renklerini Kullanın.

Yeşil ve maviler, bizi tam anlamıyla rahatlattıkları ve (çok marjinal olarak) kan basıncımızı düşürdükleri için çok sakinleştirici renklerdir. Bu renkler, yatak odalarında veya mutfaklarda aksesuar rengi olarak çok iyi görünürler. Mavinin üretken olduğu da söylenir. Bu yönüyle ev ofisleri ve spor salonları için iyi bir tamamlayıcıdır. Evde egzersiz yapmak veya evden çalışmak için daha kalıcı bir alan yaratmayı planlıyorsanız mükemmeldir. Yeşil desenler, özellikle yapraklar, zihnimize doğanın yatıştırıcı temasını sokarak iki kat pozitiflik getirerek ruh halimiz üzerinde daha da güçlü bir etkiye sahip olabilir.

Doğaya geri getirin
Doğaya geri getirin

Parlak ve Yumuşak Renkleri Birleştirin.

Sarı genellikle mutlu bir renk olarak görülür, ancak oldukça cesur olabilir, bu nedenle etkisini azaltmak için onu yumuşak griler veya mavilerle birleştirmeyi deneyin. Özel bir duvardan gri bir yatak üzerindeki parlak sarı bir yastığa, banyodaki bir duş perdesindeki sarı ördeklere kadar alanı canlandırmak için herhangi bir odada kullanılabilir.

Parlak ve yumuşak renkleri birleştirin
Parlak ve yumuşak renkleri birleştirin

Zengin, Güçlü Tonlarla Her Odayı Isıtın.

Kırmızılar, turuncular ve pembeler canlı ve güçlüdür. Dikkat çekmek ve bizi daha canlı kılmak için mükemmeldir. Kırmızı aynı zamanda tehlikenin rengi olsa da, uzaktan görülebildiği ve diğer renklerden kolayca seçilebildiği için, en iyi ifade rengi olarak küçük dozlarda kullanılabilir. Sosyalleşmenin ve sohbetin teşvik edildiği yemek odaları için de harika bir renktir. Modaya uygun pişmiş toprak veya yanmış sienna da bir koridorda sıcak bir karşılama sağlayacaktır.Pembe, eve biraz sıcaklık katmak için kırmızının daha yumuşak bir varyasyonu olarak kullanılabilir . Huzur ve neşe duygularını teşvik eder. Yatak odası ya da oturma odası gibi yaşam alanlarında deneyin ve bu kadar çok renk seçeneği ile çok sayıda zevke hitap edeceğinden emin olun.

Zengin, güçlü tonlarla her odayı ısıtın
Zengin, güçlü tonlarla her odayı ısıtın

Karanlık Tarafa Geçmekten Korkma

Siyah kasvetli bir renktir ve kaygılı gençler, şehvetli barlar veya restoran sahipleri tarafından çok sevilir; bu asil renk yanlış kullanıldığında ağır ve iç karartıcı hissettirebileceği anlamına gelir. Aynı zamanda seksi, yozlaşmış ve sofistike bir hava da yaratabilir, bu yüzden onu parıldayan bir şeyle – ayna, krom veya parlak bir duvar kağıdı – karıştırmanızı öneririz. Aksi takdirde, daha idareli kullanın, siyah ağırbaşlılık katacak ve biraz havada süzülebilecek mobilya parçalarını sabitlemeye yardımcı olacaktır.

Karanlık tarafa geçmekten korkma
Karanlık tarafa geçmekten korkma


Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close