Ev Dekorasyonu

Oturma Odası ve Salon İçin Perde FikirleriOturma odanız ve salonunuz için perde fikirleri arıyorsanız makalemizde sizler için harika örnekleri derledik. Perdeler günümüzde dışarıdan korunma görevinin dışında dekoratif olarak da önemli bir yere sahip olmuştur. Öyleki kullanılan perde oturma odanızın yada salonunuzun havasını bir anda değiştirebilir.

Cumbalı Pencereleriniz Varsa

Cumbalı pencerede gri perdeli, açık renkli halı ve uyumlu minderli beyaz kadife kanepe ile oluşturulmuş olan gri beyaz oturma odasında perdeler oldukça kullanışlı görünüyor. Cumbalı pencerelerde normal perdeleri kullandığınızda alandan dolayı toplanma olabilir ancak bu şekilde bir perde rayı seçilerek düzenleme yapıldığında perde kumaşı sıkışmadan pratik kullanım imkanı bulursunuz.

Cumbalı Perde
Cumbalı Perde

Desenli Perdeler Seçin

Stor perdelerle kullanacağınız desenli bir perde oturma odanızın odak noktası olabilir. Gri duvarlar ve ahşap zeminli bu oturma odasında yeşil desenli perdeler kullanılmış. Perdeler desenli yastıkları bulunan kanepeler ile desteklenmiş. Böyle bir düzenleme yaparak perdeniz ile oturma odanızın uyumlu olmasını sağlayabilirsiniz. Perdeniz sadece mahremiyetinizin koruyan bir araç olmaktan çıkıp dekoratif unsur olabilir.

Desenli tül ve perdeler
Desenli tül ve perdeler

El Yapımı Perdeler Kullanın

El yapımı perdeleri tercih edebilirsiniz. Elle dikilmiş yada elde son dokunuşları yapılmış olan perdeler her zaman özeldir. Oturma odanıza sakin ve uyumlu bir görünüm vermek için tamamlayıcı renkler kullanın. Uzun bir oturma odası penceresinde desenli bir Roma perdesini kullanırken renkli duvarda zemin uzun bir perde kullanın.krem perdeler ve mavi ve krem ​​panjurlu mavi oturma odası
krem perdeler ve mavi ve krem ​​panjurlu mavi oturma odası

Duvarları ve perdeleri eşleştirin

Oturma odası perdesi fikirlerini duvar desenleriyle eşleştirmek cesur ama etkili bir harekettir. Perdeler kapatıldığında, pencere alanının duvar gibi görünmesi odanın havasını değiştirir. İlginin pencerelerden odaya kaymasını sağlar.

Duvarları ve perdeleri eşleştirin
Duvarları ve perdeleri eşleştirin

Desensiz Bir Perde Seçin

Desenler dönem dönem popüler olabildiği için zamansız bir perde seçimi yapmak isteyebilirsiniz. Bunun için desensiz düz bir perde doğru tercih olabilir. Düz bir keten yada kadife perde seçimi yaparak zamana karşı duran, dayanıklı bir perdeye sahip olabilirsiniz. Pencerelerinizde hem jaluzi hem perde kombinasyonunu tercih ederek soğuk bir mekana kış aylarında sıcaklık katabilirsiniz.

Düz bir kumaş seçin
Düz bir kumaş seçin

Tüllerle Yumuşak Bir Etki Katın

Şeffaf oturma odası perdeleri, alanınıza yumuşak bir his katmanın ve aynı zamanda güneş ışığının nazikçe süzülmesine izin vermenin harika bir yoludur. Dış cepheyi engellemediğiniz için küçük oturma odası fikirlerini görsel olarak genişletmeye de yardımcı olabilir. Zamansız bir vitrin gibi görünür.

Oturma Odası ve Salon İçin Perde Fikirleri

Oturma Odası ve Salon İçin Perde FikirleriKelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close