Ev Dekorasyonu

Pudra Rengi Dekorasyon Fikirleri 2020

Evinizde zarif ve sakin bir atmosfer yaratmak için ilham veren pudra rengi dekorasyon fikirleri hazırladık.Pudra rengi ve tonları evde sakin ve huzurlu bir atmosfer yaratmak isteyenler için harika bir renk seçimidir. Göz yormayan, hafif aynı zamanda romantik bir etki için pudra rengi ve tonları yaşam alanları için ideal bir renk seçimi olabilir. Özellikle salon ve yatak odalarında yıllardır popülerliğini kaybetmeyen pudra rengi ile evinizde zarif ve sakin bir atmosfer yaratmak için ilham veren pudra rengi dekorasyon fikirleri hazırladık.

Pudra rengi ve tonları her tarz yaşam alanında yer alabilecek tonlardır. Oturma odasından çocuk odasına kadar bir çok alanda kullanabilir. Sakin ve huzurlu bir bebek odası için, yada romantik bir yatak odası dekorasyonu için.. Yazımızın devamında evde pudra rengini kullanabilmeniz için size ilham verece bir çok çarpıcı dekorasyon fikirleri bulabilirsiniz.

Pudra Rengi ile uyumlu diğer renkler

Pudra rengi genelde toz pembe olarak bilinir. Pudra rengini net olarak açıklamak için pembe ve ten rengi ortasında bir renk tonu diyebiliriz. Bir çok farklı tonu bulunur, şeftaliden somon rengine doğru. Bu renk tonunun en önemli özelliği kullanıldığı mekanın atmosferini daha sakin, huzurlu ve dingin bir stile çevirmesidir.

Pudra rengi ile uyumlu renkler arasında gri tonları, açık bej tonları, krem ve fildişi tonları ve tabi ki beyaz tonları yer alıyor. Bu saydığımız renk tonları ile pudra rengini en rahat ve risksiz şekilde eşleştirme yapabilirsiniz. Hangi tonu seçerseniz seçin sonuç aynı olacaktır, sakin, rahat ve şık.

Duvar renginiz sıraladığımız bu renk tonlarından biri ise mekanda pudra rengi mobilyalar ile aynı şık ve rahat görünüme kavuşabilirsiniz.

Pudra Rengi Dekorasyon Önerileri

Evinize pudra rengini dahil etmek istiyorsanız sizin için bir önerimiz bulunuyor. Pudra rengini sonradan dekorasyona dahil etmek için ev tekstil ürünleri kullanabilirsiniz. Kullanacağınız odaya göre perde, halı, yastık, yada aksesuarlar seçerek pudra ve tonlarını rahatça öne çıkarabilirsiniz. İşte size ilham verebilecek pudra rengi dekorasyon fikirleri..

# Yatak odası için pudra rengi kullanımı

Pudra rengi ve tonlarının en çok kullanıldığı alanlar yatak odalarıdır. Yatak odasını daha huzurlu, sakin aynı zamanda romantik bir stile çevirmek için en uygun renkler arasında gelir. Pudra rengi duvarlar romantik bir yatak odası için doğru bir seçimdir, özellikle açık tonları seçerek ortamda huzurlu bir atmosfer ortaya çıkabilir.Yatak odası içinde pudra rengini kullanabileceğiniz bir çok bölüm bulunuyor. Perde, nevresim, yastık yada halılar bu rengi öne çıkarmak için başlıca yerler. Özellikle yatak odasında beyaz mobilyalar yer alıyorsa bu bölümlerde kullanılan pudra tonları harika bir uyum yaratacaktır mekanda.

# Salonda pudra rengi kullanımı 

Salonda pudra rengi kullanmanın bir çok farklı yolu vardır. İlk akla gelen duvar dekorasyonu olabilir. Pudra rengi duvarlar salonda sakin ve rahat bir atmosfer yaratmak için idealdir. Ancak duvar dışında bu zarif rengi kullanabileceğimiz daha bir çok bölüm var.

Pudra rengi büyük bir halı yada zarif perdeler salonda odak noktası olabilir. Açık renk mobilyalar üzerinde ise pudra rengi koltuk şalları yada dekoratif yastıklar çok hoş bir görünüm yaratacaktır. Özellikle koyu ahşap renklerinin hakim olduğu salon dekorasyonlarında pudra rengi ve tonları atmosferi yumuşatmak ve dengelemek için ideal bir seçimdir.

Oturma odasında pudra renginin zarif ve huzurlu etkisinden maksimum şekilde yararlanmak için pudra rengi oturma takımları tercih edilebilir. Mobilya gruplarında pudra tonları seçimleriniz için açık renk duvarlar ile harika bir uyum elde edebilirsiniz.

Pembe tonlarına daha yakın mobilyalar için mekan içinde mor, hardal sarısı, mavi ve lacivert tonları ve yeşil renklerden yardım alabilirsiniz.

Pudraya çok yakışır : Gri tonları 

Pudra tonlarını yatak odası, salon yada bebek odasında kullanmak istiyorsanız size önerimiz gri tonları ile beraber kullanmanız olacaktır. Pudra rengine en çok yakışan renk gri ve tonları diyebiliriz. Gri derken sadece mat yada koyu gri olarak düşünmeyin, metalik, parlak griler yani gümüş tonları ile dekorasyonda daha zengin ve iddialı bir görsel ortaya çıkacaktır.

Modern bir dekorasyon için pudra rengi

Modern şekilde dekore edilmiş bir yaşam alanında pudra rengini kullanmanın en risksiz yolu aksesuar seçimlerinden geçer. Ufak detaylarda bu tonu öne çıkararak mekanın modern stilinden ödün vermeden bu şık rengi dekorasyona dahil edebilirsiniz.

Şık bir puf, dekoratif bir yastık, yada duvarda odak noktası haline gelmiş bir tablo üzerinde pudra rengi ve tonlarını özgürce kullanabilirsiniz.


İLGİLİ ARAMALAR : pudra rengi ile uyumlu renkler, pudra rengi duvar boyası, pudra rengi salon takımları, pudra yatak odası dekorasyonuKelimeler

1 thought on “Pudra Rengi Dekorasyon Fikirleri 2020”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close