Ev Dekorasyonu

Nötr Renklerde Oturma Odası Dekor FikirleriAçık ve  nötr renkler daha yansıtıcıdır ve herhangi bir odayı daha parlak ve daha havadar hissettirmek için mevcut doğal ışığın çoğunu zaten kendinden sağlar. Nötr renklerde oturma odası fikirleri seçtik. Sizde evinizi bu renklerde dekore etmek isterseniz bu yazımız tam size göre.

Nötr renk şemaları çeşitli iç görünümler için kullanılabilir ve dekore etmesi kolaydır. Bej, fildişi, taupe, siyah, gri ve beyaz tonları gibi nötrler renksiz gibi görünmektedir, ancak birçok uygulamada bu renk tonları genellikle renkr ile dekorasyon yaparken olduğu kadar düşünülmüş birçok alt kısma sahiptir. Burada en sevdiğimiz nötr alanları seçiyor ve evinizde nasıl bir görünüm yarattığımızı açıklıyoruz.

Nötr Renklerde Oturma Odası Dekor Fikirleri

Sıcak, karışık nötrlerin nazik bir tonu, oda düzeniniz geliştikçe farklı vurgu renkleri ve ilginç dokular ile eşleştirme özgürlüğü sunar. Modern, kare tarzı bir kanepe bir köşede veya daha büyük bir odada bir oturma alanını zıtlamak için kullanılabilir. Hareketli ayak tabanı bölümü ve çıkarılabilir kapaklı bir tasarım size esneklik sağlar. Klasik meşe ağacında bir stil nötr, düz ayaklı büfe diğer odalarda ve çeşitli dekorasyon temaları ile uyumlu olma özelliğine sahip.

Nötr renklerde oturma odası modelinde, doku içermeyen bir oda, cansız hissettirebilir, bu yüzden sıcaklık ve ilgi için dokusal yüzeyler ekleyin. Desenleri ile vurgu dolu bir görünüm elde edin – akıllı günlük aile odaları için mükemmel. Döşeme, yumuşak mobilyalar ve perde işlemlerinde desenli olması eve sıcaklık ve rahatlık getirir. Zamansız ‘bej’ tonları bu görünümü kolay bir stil verirken, countru çizgileri farklı genişlik ve ölçeklerde modern bir görünüm kazanıyor. Karışık stilleri nötr renklerle bir odada kullanabilirsiniz.Daha fazla: Gri Oturma Odası Fikirleri 2020

Gri tonlar

Nötr renklerde oturma odası fikirlerinden sıcak  griler rahat yaşam alanları için idealdir. Bu açık gri tonları, içlerinde sarı bir ton ya da kahverengimsi bir renk tonu ya da pembemsi bir renk veren kırmızı bir dokunuş ile dekore edilebilir.. Bu renk doğu ve batıya bakan odalar için gün doğumu ya da gün batımına doğru dağılmış ışığın yanı sıra diğer zamanlarda sıcaklık eklerken harika görünür. Sarı renklendirilmiş griler için ya da koyu, yada doğa rengi bir yeşili deneyin. Pembe renkli griler mercan ve şeftali ile harika görünecek.
Farklı dönemlerden anahtar parçalar ile yüksek son hissi ekleyin. Keten ve taupenin tonları, müthiş süslü bir taş şömineyle  zarif ve abartılı olmayan bir oturma odası yaratır.. Bir çift zarif koltuk, kadınsı desenli baskı döşemeleriyle harika olur.

Doğadan Esinlenin

Evinizi bu ilkbaharda taze ve yatıştırıcı bir renk paleti olan kireç taşı, liken ve ada çayı yeşili ile yeniden canlandırın. Duvarlar için kireçtaşı boya renginin ince bir tonunu seçin ve daha sonra ahşapla ve mobilyalarla farklı tonlarda evinizi döşeyin. Kirli beyaz kanepe, odaya güzel  bir vurgu katacak, onu kuşlar ve bahar yaprakları tasvir eden minderlerle dekore edin. Taze bahar çiçekleriyle sahte bitkileri karıştırmak ve göz alıcı büyük boy botanik baskılar, güzel çiçekler ve kuş kafesleri ile  bahçeyi içeriye getirin.

Beyaz ve kremin saf, uyumlu tonları zamansız bir dekorasyon temasıdır. Doğadan ilham alan dokuları ve soyut desenleri, şehir veya kasabada evinde yeni bir modern oturma odası yapmak için karıştırın. Raflar ve masa başında doğal ahşap dokunuşları ile  beyaz ve kemik tonlarında boyalı mobilyaları karıştırın. Duvar kağıdını göstermek için açık arka rafları kullanın.

İlgili haberin tüm resimleri için tıklayın

Bir önceki yazımız olan 18 Az bütçeli dekorasyon fikirleri başlıklı makalemizde az bütçeli dekorasyon fikirleri, dekorasyon fikirleri ve ev dekorasyon fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close