Ofis Dekorasyonu

Modern Bir Ev Ofisine Nasıl Stil Verileceğine İlişkin Nihai KılavuzHiç şüphe yok ki evden çalışma yeteneği bize ve şirketlere yeni bir iş yapma biçimini memnuniyetle karşılayan fırsatlar sağladı. Hem çalışma şeklimizde hem de nerede çalıştığımızda bir değişim olduğunu gördük; Evlerimizde yaratıcılık için daha fazla alan ve ekibimizle işbirliği yapmak için farklı bir yaklaşım. Çalışma şeklimizi değiştirme olasılığı birçok kişinin aklındaydı; Bazıları işe gidip gelme saatlerinin nasıl kısaltılacağını düşünüyor, diğerleri ise haftada 5 gün çalışmanın tek yol olup olmadığını araştırıyor. Farklı bir şey yapıyor olabilir miyiz? Geçen yıl bize kesinlikle olduğundan farklı bir şey istediğimizi öğretti.

Elbette bunun hepimiz için yeni çalışma şekli olduğunu varsaymak yanlış olur. Her ne kadar vardiyalar görsek de çalışma ofisi eskisi kadar alakalı ancak bir dengeye ihtiyaç olduğunu da görüyoruz. Dengenin gelmesiyle birlikte hibrit yaklaşım yeni normal haline geliyor. Girin, ev ofisi.

İlham veren bir ev ofisinin nasıl yaratılacağına dair rehberimiz

WFH, birçok sosyal yayınımızı devralan yeni kısaltma. Evden Çalışmak anlamına gelir ve üretkenliğe ve yaratıcılığa ilham veren bir ofis ortamının evde nasıl kapsanacağına dair bir yaratıcı fikir dalgası getirdi. Evden çalışmanın üretkenliği artırdığı, iş-hayat dengesinin daha iyi olduğu ve meslektaşlarımıza daha fazla değer verildiği kanıtlandı.

Her halükarda, etkili ve vakit geçirmek istediğiniz bir çalışma alanı yaratmak için zaman ve çaba harcamak çok önemlidir. İster misafir yatak odasında, ister salonda, ister yemek odasında, ister evin bir köşesinde, birkaç parça eklendiğinde oldukça ofis haline gelecek şekilde olsun, genel kural, evinizden ayrı hissettiren bir noktaya sahip olmaktır. Evinizdeki mevcut alanları kullanma şekilleriniz. Dürüst olalım, eğer benim fikrime göre yatak ofisi kulağa büyülü geliyor ama araştırmalar bunun iyi bir gece uykusu alma şansını mahvedeceğini söylüyor.

İlham veren bir ev ofisinin nasıl yaratılacağına dair rehberimiz
İlham veren bir ev ofisinin nasıl yaratılacağına dair rehberimiz

1) Işığın doğru olmasını sağlayın

Aydınlatma, üretkenliğe ilham veren bir alana sahip olmanın ne anlama geldiği listesinin başında yer aldı. Sirkadiyen ritimlerimizi nasıl kesintiye uğratabilecekleri nedeniyle genellikle parlak ışıklara karşı tavsiyelerde bulunuruz. Ancak çalışma alanı söz konusu olduğunda parlak mavimsi beyaz ışıkların üretkenliğimizi artırdığı ve coşkuyu tetiklediği bulunmuştur. Elbette doğal ışık en iyi çözümdür ancak alanlar farklılık gösterdiğinden ve evde pencereye yakın bir yer bulmanın garantisi olmadığından, çalışma ortamınız üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanızı sağlayacak birçok seçenek vardır.

Gündüz çalışırken evde mavimsi beyaz elde etmek için akıllı davranmaya ve 4.000 K (kelvin aralığı) sağlayan akıllı bir ampule yatırım yapmaya değer. Bu aralıkta, dışarıdaki parlaklığı kopyalıyor ve sakinlik ve rahatlık için tasarlanmış bir odada bulacağınız sarımsı ışıltıyı filtreliyorsunuz. Akşamları işleri halletmeyi tercih eden bir gece kuşuysanız, odanın tamamı yerine belirli bir alanı aydınlatan bir masa lambasını tercih edin.

bu sevgili tasarımcının taze yeşil çalışma alanı
bu sevgili tasarımcının taze yeşil çalışma alanı

2) Tonu ayarlamak için rengi kullanın

Verimliliğin aydınlatmayla el ele giden bir diğer önemli unsuru da renktir. Bir tutam rengin ruh halimiz ve enerji seviyelerimizde yaratabileceği farka şaşıracaksınız. Bu anlamda çalışma alanınızın rengini doğru seçmek, düşüncede dolambaçlı yollara ve yeni fikirlere olanak tanıyacaktır. Bu, tek bir rengin herkese uygun olduğu anlamına gelmiyor; aslında bu konu etrafında, çalışma ortamlarımızda bizden en iyi verimi alma konusunda hangi renk koleksiyonlarının nereye gittiğini inceleyen psikolojik bir çalışma var.

Nötr renkler, aydınlık bir alan yaratmanın ideal tamamlayıcısı gibi görünse de, tek başına kullanıldıklarında pek de uyarıcı olmazlar. Vurgu rengi olarak, enerjiyi artırmasıyla bilinen kırmızı tonları veya konuşmayı ve akışı teşvik eden turuncu gibi canlı renkler uygulayın. Soluk Terracotta, Toskana hissi veren çarpıcı bir turuncu ve kırmızı dengesine sahiptir ve Tuz, kremler veya yumuşak griler gibi beyazlarla veya tercih ederseniz tüm yüzeyde kullanıldığında güzel bir kontrast oluşturur.

2) Tonu ayarlamak için rengi kullanın
2) Tonu ayarlamak için rengi kullanın

3) Konfor için ergonomik mobilyalar

Çalışma alanı için tasarım yapmaktan bahsettiğimizde aslında ergonomiden bahsediyoruz; insan unsurlarının iş olarak incelenmesi. Kendine ait bir alan ve haklı olarak öyle. Oldukça önemli olan birçok faktör var ve evden çalışmak, neyin nereye gideceği ve sizin için tasarlanması konusunda biraz daha fazla söz sahibi olduğunuz anlamına geliyor.Masa başı çalışma söz konusu olduğunda duyduğum yaygın bir sıkıntı noktası (kelimenin tam anlamıyla) omuz ve bel gerginliğidir. Geri dönmenin ve masadan ayrılmanın tekrarlayan doğası ve oturarak geçirilen sürenin maalesef öyle ya da böyle bir etkisi var. Bununla birlikte, iyi görünecek ve iyi hissettirecek şekilde tasarlanmış ofis mobilyalarının yardımıyla gerilimi azaltmanın yolları var.

Nasıl çalıştığınız ve evin neresinde çalışmayı sevdiğiniz, seçtiğiniz sandalyenin türüne bağlı olacaktır. Ergonomik tasarımlar için, diz çökebilen bir sandalye, sandalyeyi ilk kez duruş ve üst vücut dengesine yardımcı olma misyonuyla tasarlayan Hollandalı tasarımcılar sayesinde aranan bir parça olmuştur. Hiç şüphe yok ki birçok soruya cevap verecek modern tasarıma sahip bir açıklama parçası.

ev ofisinde eames şezlonglu modern bir ev
ev ofisinde eames şezlonglu modern bir ev

Çalışma alanınız onu çevreleyen iç mekanlara uyum sağlayacaksa şık ve çok yönlü bir çalışma masası sandalyesi tercih etmek daha iyi bir seçenek olabilir. İmparator Sandalyeyi oluşturmak için kullanılan doğal malzemeler, onu her odaya çarpıcı bir katkı haline getiriyor ve aynı şekilde, aileniz ve arkadaşlarınız geldiğinde ekstra bir sandalyeye ihtiyaç duyduğunuzda, bir yerden diğerine taşınabilir. Benzer şekilde Kartell Generic C, yumuşak bir konfor katmanı için eklenen kadife koltuk minderi ile tüm beklentileri karşılayan muhteşem bir minimalist siluete sahiptir.

Uzanmak ve çalışmak için yapılmış bir sandalyeyi tercih ediyorsanız, Eames şezlong başlı başına bir şaheserdir. İlk kez yüzyılın ortasındaki modern çağda ortaya çıkan ikonik parça, rahatlığı ve stiliyle şaşırtıcı olmayan bir şekilde dünyayı kasıp kavurdu. Projeleri düşünebileceğiniz, planlayabileceğiniz veya bazı yazıları bitirebileceğiniz bir sığınma yeri yaratmaya mükemmel bir katkıdır. Yaklaşık 4.000 £ tutarındaki maliyeti, onu satın alınacak şeyler listesinde yer alma ihtimalini azaltıyor, ancak daha uygun fiyatlı ve aynı derecede rahat görünen benzer seçenekler var.

5) Sade ofis mobilyalarına veda edin

Masa her şeyin gerçekleştiği yerdir. Çalışma gününün gidişatını belirleyen yerdir. Mükemmel masa özneldir. Bazıları için, kümelerden ve orada burada çalışan küçük parçalardan arındırılmış bir masa, iyi bir çalışma günü için şarttır. Diğerleri içinse kuytu köşeler ve her yerdeki kağıtlar, elinizdeki görevle bir yere vardığınızın işaretidir.

Evde olmak, ofis mobilyalarının bir zamanlar bildiğimiz ofis mobilyalarına benzemesine gerek olmadığı anlamına gelir. Sade beyaz masalara ve büyük sandalyelere elveda. Burada seçenekleriniz var ve hem karakterinizi hem de tasarım anlayışınızı sergileyen parçaları bulabilirsiniz. Atölye sehpası, aradığınız görünüm ne olursa olsun, işe yarayan bir alana yeni bir boyut getiriyor. Modern? Kontrol etmek. Göz alıcı mı? Kontrol etmek. Pratik? Daha az değil. Endüstriyel bir görünüm için geometrik üst tablalı ve demir ayaklı el yapımı ahşap masa, Albert masasını tam bir rüya haline getiriyor.

bu eklektik bir ev ofisi, jessica helgerson
bu eklektik bir ev ofisi, jessica helgerson

Aydınlatmayı göz önünde bulundurarak, görev aydınlatması ve o kasvetli günler için masanızın üstüne bir lamba yerleştirin. Webster Lambası, daha fazla iç mekanı tamamlayacak çağdaş bir tarz sunarken, Anders Gri Masa Lambası, daha geleneksel veya retro bir görünüm kazandırmak istiyorsanız mükemmeldir.

6) Depolama alanınızla bir gösteri yapın

Çalışma alanınız ne olursa olsun, her şeyi düzenli tutabileceğiniz bir yer, ofisinizin günlük işleyişini çok daha kolay hale getirecektir. Aslında hepsini bir dolaba yerleştirmek çok fazla zaman (ve baş ağrısı) alırken, orada burada kağıt parçaları bırakmaktan suçlu oldum. Yine çalışma ofisinizin gri dolaplarını bir kenara bırakırsanız, depolama her şey kadar şık olabilir ve ev ofisinizin iç mekanlarına katkıda bulunabilir.

Modern-endüstriyel estetiğe bağlı kalan kompakt, vintage pirinç dolap, çok fazla alandan ödün vermeden benzersiz bir görünüm sağlayacaktır. Dokuma bir rattan dolap, doğadan ilham alan bir alanı bol miktarda doğal unsurla tamamlayacak. Oysa kömür grisi ve camlı bir dolap, mağaza ve vitrin kapılarıyla temel özellikleri sergileyebilir.

6) Depolama alanınızla bir gösteri yapın
6) Depolama alanınızla bir gösteri yapın

7) Hiçbir notu kaçırmayın

Son olarak ve muhtemelen hepsinin en iyi kısmı (tartışmaya pek açık değil), sahip olduğunuz hiçbir şeye benzemeyecek şekilde dikkatlice paketinden çıkaracağınız yeni parlak kırtasiye malzemenizi seçmektir. Tanıdık geliyor mu?

Kapağında lacivert dalgalar bulunan ciltli bir defterden, dikişli çiçek veya kuş kapakları olan canlı, özel yapım bir deftere kadar, yeni bir deftere benzeyen hiçbir şey yoktur. Klasörlerinizin muhtemelen sergileneceği göz önüne alındığında, yeni dolabınızda, görünümü tamamlamak için pembe yapraklı klasör veya çiçekli kraft kemer dosyası gibi güzel bir grafik içeren birini tercih edin.Kelimeler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close