Ofis Dekorasyonu

Verimliliği Artırmak için 5 Ofis Dekoru FikriKabul edelim ki verimli bir akışa girmek her zaman kolay olmuyor. Bazen işte odaklanmamış hissetmek normaldir, ancak iyi haber şu ki, çalışma alanımızın üretkenlik üzerinde kontrolümüz dahilinde bir etkisi var. Yanlış alan dikkat dağıtabilirken, doğru atmosfer duyularımızı harekete geçirebilir, bizi motive edebilir ve verimli ve odaklanmış kalmamıza yardımcı olabilir.

Ofisiniz için iyi düşünülmüş tasarım ve düzenlere yatırım yapmak, ruh halinizi büyük ölçüde iyileştirebilir. Ne de olsa haftada 40 saatinizi bir mekanda geçiriyorsanız bundan zevk almanız gerekmez mi? Profesyonelliği kişisel favorilerinizle harmanlayabilir ve (dikkatinizin dağılması yerine) odaklanmanızı teşvik eden ortamlar yaratabilirsiniz. Dengeyi bulmak için favori ofis tasarımcılarımızdan bazılarından çalışma ofisi dekor fikirleri öğrendik.

Çalışma alanınızı işlevsel olduğu kadar güzel kılmak için ofis dekoru fikirlerini keşfetmek için okumaya devam edin.

Ergonomi ile Başlayın

Ofis dekorunuzun ayrıntılarına girmeden önce, işleyen bir çalışma alanı düzenleyerek başlamak isteyeceksiniz. Jute Home’dan Alison Davin, farklı çalışma tarzlarını ve ofis gereksinimlerini dikkate almayı belirterek, “Harika çalışma ergonomisiyle başlayın” diyor. “Bazı insanlar çalışırken ayakta durmayı sever ve karşı yükseklikte bir masa kullanmak buna izin verir,” diyor, “Diğerleri yayılmayı sever ve yığınları uzakta tutmak için bolca alana sahip olur. Bir başkası L’yi tercih edebilir. şeklinde masa, böylece iki iş istasyonu arasında hareket edebilir veya aynı anda iki ekrana sahip olabilirler.”

Ergonomi ile Başlayın
Ergonomi ile Başlayın

Geniş Yüzeyleri Tercih Edin

Her bireyin ihtiyaçlarını hesaba katmaya benzer şekilde, çok işlevli olabilen geniş yüzeyleri birleştirmeyi düşünün. Personelinizin kişiliğine ve günlük lojistik ihtiyaçlarına uygun farklı iş istasyonları oluşturun. Bazen tek ihtiyacınız olan basit bir gözlem olabilir veya mükemmel bir ortamın onlar için ne anlama geldiği konusunda çalışanlarınızla görüşmeyi deneyebilirsiniz. Aynı şey kendi kişisel ofisinizi tasarlamak için de geçerli: Çalışma tarzınıza en uygun alan türü hangisidir?

Geniş Yüzeyleri Tercih Edin
Geniş Yüzeyleri Tercih Edin

Alanınızı Düzenleyin

Davin, “İyi ofis feng shui’si dağınıklığı gidermekle başlar” diyor. Bulut hesaplarımızda daha fazla dosya depolama alanı elde etmenin kolay olduğu dijital çağda yaşıyor olabiliriz, ancak gerçek dünyadaki dağınıklık o kadar basit değil. İş gününe başlamanız için size ilham verecek temiz bir alan yaratarak kendinize (ve üretkenliğinize) bir iyilik yapacaksınız.Dijital depolama cihazları ve çalışma temelleri (kalemler, kurşun kalemler, baskı kağıtları, bloknotlar, silinebilir tahtalar, sehpalar) için alan ayırın. veya önemli dosyalar).Alanınızı Düzenleyin
Alanınızı Düzenleyin

Yaşayan Bitkileri Dahil Edin

Bir ofisi davetkar hissettirmenin kusursuz bir yolu, onu bol miktarda canlı bitki ile dekore etmektir. Bitkiler dışarıdakileri içeriye taşır, mekana doğal bir rahatlık davet eder ve hatta havayı temizler. Büyük boy türler, tasarımınızda bir açıklama yapabilir veya her ekip üyesi için küçük masa bitkileri, ofiste uyumlu bir görünüm yaratabilir.

Ofislerde birçok farklı insan birlikte çalıştığından, bakteri ve diğer toksinlerle savaşarak alanı tazeleyen hava temizleyici türleri tercih edin.

Yaşayan Bitkileri Dahil Edin
Yaşayan Bitkileri Dahil Edin

Ortak Alanlar Tasarlayın

İşlevsel bir iş yeri yaratmak söz konusu olduğunda, insanların bir araya gelmesi için alanlar tasarladığınızdan emin olmanız da önemlidir. Ortak alanlar oluşturmak, ekibinizi birbirinden fikir alışverişinde bulunmak, iş arkadaşlarını tanımak ve projeler hakkında sosyalleşmek için zaman harcamaya teşvik eder. Bol oturma yeri olan uzun bir masa seçin ve öğle yemeklerini ve uzun toplantıları daha davetkar hale getirmek için ona şık bir hava katın.

Ortak Alanlar Tasarlayın
Ortak Alanlar Tasarlayın


Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close