Ofis Dekorasyonu

Geleneksel Bir Şehir Evini Şık Bir Ofise DönüştürmeBir grup finansal planlamacının ofisini hayal ettiğinizde muhtemelen aklınıza gökdelenler ve binalar geliyor. İşlerini büyütme zamanı geldiğinde Atlanta’da dört katlı gerçek bir şehir evi satın alan bir grup için bu durum bambaşka bir şekilde gelişmiş. Evi satın aldıktan sonra iç mekanları elden geçirmek için bir tasarım ekibi ile çalışmaya başlamışlar.

“Her alanı boyayarak, her yere yeni aydınlatma ekleyerek, sıhhi tesisatı güncelleyerek, duvar kağıdı ekleyerek, mutfağı yeni tezgahlar, boya, donanımla yenilemenin yanı sıra tüm yeni mobilyaları, sanat eserlerini ve pencere kaplamalarını vb. belirleyerek çalışmaya devam ettik” diyen firma sahibi evin artık ofis gibi göründüğünü söylüyor. Ancak ev konforunda.

Bazı yönlerden, o da öyle çalışır. Dunning, üçüncü katta “müşterileri ve şehir dışından gelen personeli ziyaret etmek için” mutfağı ve banyosu olan tek yatak odalı bir daire olduğunu açıklıyor. Diğer yerlerde iki konferans odası, paylaşılan bir açık çalışma alanı, bir kahve barı (gerekli!) ve tümü üretkenliği ve işbirliğini teşvik eden bir çatı katı terası vardır. Dekor, geleneksel bir bükülme ile eğilir. Gordon, “Köklü ama taze iç mekanlara olan sevgisi olan müşterileri çekme eğilimindeyiz,” diyor, “dengeyi biraz bozmak için biraz korkak.”

Birinci Kat Konferans Odası

Dunning, “Alttaki konferans odası, yeni müşteriler için ilk izlenim alanı olarak hizmet ediyor” diye açıklıyor. Roma tonlarında pek kullanılmayan zeytin yeşili koltuklar ve perdeler farklı bir ortam oluşturuyor.

Birinci Kat Konferans Odası
Birinci Kat Konferans Odası

Misafir Lavabosu

Basit bir kumaş etek, su tesisatını gizler ve makyaj masasının altında saklama alanı oluşturur. Misafirlere özel lavabo basit bir şekilde hazır.Misafir Lavabosu
Misafir Lavabosu

Açık Çalışma Alanı

Ofis, yeşil alana öncelik veren bir mahallede bulunuyor, bu nedenle bunu iç mekanlara yansıtma fikrini kullanmışlar. Asi duvarlar, odanın yemyeşil bir ormanla çevrili olduğunu hissettirirken akustik panelleri gizliyor.

Açık Çalışma Alanı
Açık Çalışma Alanı

Kahve Barı

Bir ofisin ihtiyaç duyduğu en çok ziyaret edilen alan. Basit ancak işlevsel bir tasarımla oluşturulmuş.

Kahve Barı
Kahve Barı

Mutfak

Ofisin mutfağı için yeni tezgah, fayans, armatür ve dolaplara ihtiyaç duyulmuş. Başarılı bir yenileme ile mini mutfak oluşturulmuş.

Mutfak

MutfakKelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close