Aydınlatma

Mid-Century Modern Stil LambaderlerEv aydınlatmaları evin dekorasyonunda önemli bir yere sahiptir. Evi tasarlarken aydınlatmayı doğru seçmek ustalık ister.  Bu yüzden aydınlatma konusunda titiz davranmak gerekir.  Aydınlatma dendiğinde sadece tavan aydınlatması düşünerek kısıtlanmayın. Mid-Century modern stilde olduğu gibi lambader tercih edebilirsiniz. Mid-Century modern aydınlatmaları şık, keskin ve işlevseldir.  Zemin lambaları, evin belirli bir alanında hedeflenen ışığı sağlamak için harika seçeneklerdir.

20.yüzyılın ilk dönemleri dekorasyonda güzelliklere dikkat çeken bir tarzdı. Yüzyıl ortası dönemi ise stilden ödün vermeden işlevselliği geliştirmekle ilgiliydi. Buna örnek vermek gerekirse, sehpayı zemin lambasıyla birleştiren 1957 Vladimir Kagan “Cygnet” zemin lambası dönemin tarzını ve dekorasyon anlayışını ortaya koyacaktır. Yüzyılın ortalarına doğru, savaşta kullanılmak üzere üretilen malzemeler kısa süre sonra ev içi aydınlatma armatürleri, mobilyalar ve daha fazlasını yapmak için kullanılmaya başlandı.

Orta Yüzyıl Modern Lambader
Orta Yüzyıl Modern Lambader

Orta Yüzyıl Modern Zemin Lambaları

Yüzyıl ortası modern zemin lambaları şık, çağdaş ve hepsinden önemlisi pratiktir. Taşınabilir ve kolay kullanım sağlayan lambaderler, aydınlık alan ihtiyacı neredeyse oraya yerleştirilebilmektedir. Okuma köşenizde, oturma odanızda, çalışma masanızın yanında yada salonunuzda kullanabileceğiniz harika modelleri vardır.Taşınabilir mid-century modern stil lambader
Taşınabilir mid-century modern stil lambader

Arco Lambaderler

Achille Castiglioni tarafından 1962’de tasarlanan bu lambaderler,  işlevi düşünülerek yaratıldı. Castiglioni, kabloları göstermeden üstten aydınlatmalı bir alanı aydınlatmanın yolunu bulmak istedi ve bu yönde çalışmalar yaptı.  Sonunda aradığı tarzda ve işlevde lamba tasarlamayı başardı. Bir kanepeye ya da yaşam alanına nazikçe sarkan lamba adeta yer çekimine meydan okuyor. Evinize arco lambader yerleştirmek sizi daha cesur ve farklı gösterecektir. Oturduğunuz kanepede kitabınızı okurken yada sevdiğiniz dergiyi incelerken lambaderiniz size konfor sağlayacaktır.

Mid-Century Modern Stil Lambaderler
Mid-Century Modern Stil Lambaderler

Fotoğraf galerimizde farklı mid-century modern stil lambader modelleri bulunmaktadır. Bu modellere göz atarak günümüz dekorasyon tarzı ile nasıl kombinleyebileceğinizi görebilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close