AksesuarAydınlatma

Makrome Avize ile Bohem Tarzı YakalayınEl işleri geçmişten bugüne gelen büyük küçük herkesin severek yaptığı etkinliklerdir. Makrome ise bu etkinliklerden sevilen ve tercih edilen bir tanesidir. İnsanların ilgisi yönünde bazı dekoratif unsurlar zaman zaman öne çıkar. Makrome de bu şekilde birkaç yıldır daha ön plandadır. Makrome örmeyi seven kişiler kendilerinden farklılıklar ekleyerek, değişik modeller ve çalışmalar ortaya çıkarmaktadırlar. Öyle ki artık daha önceleri akla gelmeyecek yerlerde kullanılmaya başladı. Kullanıldığı mekanlara Bohem tarz katan makrome ile duvar süsü, avize, perde, yastık kılıfı, yatak başı aksesuarı, anahtarlık, çanta gibi bir çok aksesuar yapılabilmektedir.

Makrome Avize ile Bohem Tarzı Yakalayın
Makrome Avize ile Bohem Tarzı Yakalayın

Makrome Nasıl Yapılır?

Makrome özel düğümleme tekniği kullanılarak yapılan bir el işidir. Kendine özel olan makrome ipi kullanılarak yapılır. Birbirini tekrar eden düğümlerle istediğiniz örneği yapmanız mümkündür. Her düğümü sıkı bir şekilde atmalısınız. Duvar süsü yada avize olarak kullanılacaksa çift düğüm yada dört iplikli örgü tekniğini kullanabilirsiniz.  • Bu teknikte makrome ipini ortadan ikiye katlayarak, bir yere sabitlersiniz. Bunun için ahşap halka kullanabilirsiniz. Böylece asması kolay olur. Yada makrome ipinden bir halka yapabilirsiniz. Bütün ipleri sabitledikten sonra örme işlemine başlayabilirsiniz.
  • Önce sağdaki ipi diğer iplerin üzerine gelecek şekilde tutun ve alttan geçirin.
  • Sonra alttaki boşluktan ip çıkarıp düğüm atın.
  • Bu işleme bir sağdan, bir soldan olacak şekilde devam edin.
Saçaklı makrome avize modeli
Saçaklı makrome avize modeli

Makrome Avize Modelleri ile Bohem Esintileri

Makrome aksesuarlar evinize bohem bir tarz katmanıza yardımcı olur. Ev dekorasyonunuzu kendinize özel bir atmosfer yakalamak için bu tarzı yansıtan aksesuarlar kullanabilirsiniz. Bohem ev dekorasyonunda amaç parlak ve zıt renkler, karışık desenler kullanırken bu unsurları birbirine uyumlu bir şekilde kullanmaktır. Karmaşıklığın içinde her parça ayrı bir farklılık yaratır. Makrome avizeler ise bu stili tamamlayan unsurlardan birisi olmaya çok uygun bir seçenektir. Ördüğünüz yada seçtiğiniz makrome avizenizde ahşap yada metal parçalar kullanarak kendinize özgü hale getirebilirsiniz.

Eğer tamamen bohem bir tarz benimsemek yerine sadece aksesuarlar ile ufak bohem esintileri olsun istiyorsanız, makrome avize modellerine göz atabilirsiniz. Sizin için derlediğimiz makrome ile örülen avize modellerinden ilham alabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close