Yatak Odası Dekorasyonu

Küçük Yatak Odası Dekoru İçin 15 Güzel Fikir

Küçük Yatak Odası Dekorasyonu İçin Göz kamaştıran FikirlerYatak odası kesinlikle ahlaki bir refah ve fiziksel dinlenme için evin en önemli odalarından biridir. Küçük yatak odası dekoru ilk başta size çok zor gelebilir. Ama bir çok etkili yol ile odanızı hem daha güzel hemde daha fonksiyonel yapabilirsiniz.

Yatak odamızda çok zaman geçiriyor, rahatlıyor, kitap okuyor, iyi huzurlu bir gece geçiriyor ya da eşimizle vakit geçiriyoruz. Ve oda küçük olduğunda, bu bizi hayal kırıklığına uğratabiliyor. Yapmak istediğimiz her şey için yeterli yer olmadığı anlıyoruz. Ancak her şeyden önce planlama arzularınızı engellememelidir. En küçük odalar bile güzel ve rahat bir dekor olma potansiyeline sahiptir. Çekicilik ve stille dolu  bu 15 küçük yatak odasına sizde bir bakın.

Küçük Yatak Odası Dekoru İçin 15 Güzel Fikir

1. Sade Bir Dekor Tercih Edin

Bu küçük yatak odası, neredeyse mobilyadan yoksun bir mekanda bile mükemmel derecede iyi hisseddebilceğini gösteriyor. Yatak, lamba ve TV gibi yalnızca en temel şeyler var. Böylece, bu odanın bu minimalist tasarımı, gevşeyip rahatlamak için hoş bir ortam yaratır.

2. Ayna Kullanın

Evin bir odasında, özellikle küçük bir odada, büyük aynalar yerleştirmek, derin bir his vermek için mükemmel bir fikirdir. Ayna ne kadar büyük olursa, bölüm aynadaki görüntüye o kadar çok yansır.

3. Küçük alan için akıllı fikirler

Küçük odalarda, dağınıklı ve bozukluk felaket sonuçları verir! Bu nedenle, odanızı düzenlemek için günde birkaç dakika kesinlikle harcamanız gerekir. Kıyafetleriniz ve aksesuarlarınızı saklamak için dolap olmadığında duvar perdesi fikrini düşünün. Burada gördüğünüz gibi, küçük ve büyük giysiler kolayca saklanabilir.

4. Oda azda olsa gün ışığı almalı

Doğal ışık, küçük odalarda mükemmel efektler yaratır. Odanızdaki gün ışığı alımını mümkün olduğunca ayarlamanız gerekiyor. Ve gece, odanın kararmasına neden olmayan aydınlatma sistemleri takın.

5. Ofis köşesi Yapın

Çok fonksiyonlu mobilyalar alarak, küçük odalar için çözümler bulabiliriz. Özellikle, odaya küçük bir çalışma alanını entegre etmeniz harika bir fikirdir.

6. İyi renkli bir oda

Parlak renkler küçük alanlara iyi uyuyor, çünkü oda daha büyük oluyor. Bu, parlak tekstiller ile harika bir şekilde dekore edilmiş odalar için gereklidir. Ancak bu sadece renklerle ilgili değil. Mesela, yastıklar bütün gözleri çekiyor. Yatağın tabakalarında kırmızı ayrı dokunuşlar da vardır.7. Yatağın altında depolama

Odada geniş gardırop bulunmuyor mu? Sorun değil Yatağın altına birkaç çekmece yerleştirin. Veya bazalı yataklar tam size göre. Bakınız:  Gri Yatak Modelleri 2020

8. Katlanır yatak

Yatak gibi katlanır mobilya, küçük bir yatak odasında yer açmak için harika bir fikirdir. Her metrekareden daha çok yararlanacaksınız . Bu örnekte, küçük odalar için özellikle akıllı bir çözüm sunulmaktadır. Duvar ayrıca parça ayırıcı olarak görev yapar.

9. Büyük bir gömme dolap

Geniş bir gömme dolaba sahip olmak, özellikle de özel bir tasarıma sahip olduğunuz zaman gerçek bir yatırım anlamına gelir. Bu, alanı optimize etmek için iyi bir yöntemdir. Ve burada bir gardırop, çekmece ve raflar var .. Odaya layık bir giyinme alanı var. Daha iyisini yapmak zor!

10. Duvar dekorasyonu

Küçük odaların dekorasyonu. Örneğin, ana duvarlardan birini sıcak bir renkle boyayabilir ve bazı desenler, etiketler veya fotoğraflar ekleyebilirsiniz. Böylece, duvar diğer nötr duvarları tamamlar ve oda büyüklüğüne odaklanmayı önler. İpucu: Sadece odanın bir tarafını süslemelisin. Aksi takdirde, zıt efekti üretir ve alanı daha koyu ve daha küçük yapar.

11. Endüstriyel görünüm

Duvarda ham tuğla varsa, bu hızla çok minimalist bir stil verebilir. Odaya çok özel bir atmosfer kazandıran şık ve endüstriyel bir mekan yaratabiliriz.

12. Daha fazla ışık

Işık ve küçük alanlar: ihmal etmememiz gereken bir ilişki. Gün ışığı her oda için iyidir. Sıcak bir atmosfer sunmak için, güzel gece ışıklarına, mumlara veya masa lambalarına yatırım yapmaktan çekinmeyin.

13. Dolap olarak bir merdiven

Zaten biliyorsunuz; Küçük odalarda havlu depolamak karmaşık olabilir.  Merdiven işinize yarayabilir. Özellikle kışın, hava çok kuru olduğunda ıslak havlu, odada biraz nem sağlamaktadır. Mukoza zarları için, özellikle de uyku esnasında gereklidir.

14. Duvarlardaki mesajlar

İşte küçük bir odayı süslemek için başka bir fikir. Dev bir harfle yazılmış bir mesaj ahşap bir panelle ölümsüzleştirildi. Olağanüstü, şık ve rahat!

15. Faydalı mobilyalar

Küçük yatak odası dekoru için gerçekten hiç fikriniz yoksa  size yardımcı olacak mobilyalar tercih edin! Özellikle iç mimarlar bu konuda size yardımcı olabilir. Bu örnekte dolap, merdiven ve yatak küçük çocuk yatak odaları için birlikte ayrılmaz bir ünite oluşturuyor.

İlgili haberin tüm resimleri için tıklayın


Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close