Antre / Hol

Koridor ve Antre DekorasyonuEvlerimizin antreleri, ev halkı tarafından çok sık kullanılan geçiş noktasıdır. Aslında oldukça fazla kullanılan bu alan genelde dekore edilmez ve sadece bir yolluk sererek kullanılır. Ancak şık bir antre evinize gelen misafirlerin ve hatta sizin içinizi açarak, rahatlatabilir. Sevdiğiniz tarza uygun antre dekorasyon stilinizi bulmak için makalemizi okumaya devam etmelisiniz.

Antrenize Şöyle Bir Bakın ve Başlayın.

Evinize gelenlerin ilk gördüğü ve evinizi yansıtan ilk mekan burasıdır aslında. Antrenizi kullanışlı ve şık bir hale getirebilirsiniz. Genişliğine göre farklı bir şeyler yapmak mümkündür. Antrenize ve koridorunuza güzel bir hava katmak için öncelikle ne yapılabileceğine göz atın. Farklı dokunuşlarla harika sonuçlar elde edebilirsiniz.

Yeterli alanınız var ise güzel bir dolap yada ayakkabılık yerleştirebilirsiniz. Böylece depolama alanı olarak kendinize fazladan yer açmış olursunuz. Ayrıca ayakkabı, mont gibi eşyalarınızı koyabileceğiniz yeriniz de olur. Eğer yeterli alanınız varsa vestiyerinize ek olarak oturma alanı da ekleyebilirsiniz. Oldukça modern ve kullanışlı bir antreye sahip olursunuz.

Antre ve koridorunuzun aydınlık olmasını istiyorsanız oda kapıları ile duvarlarınızı ferah bir renge boyayarak daha geniş ve aydınlık izlenimi verebilirsiniz. Ayrıca seçeceğiniz halı yada yollukta oldukça önemlidir. Kare bir antreye sahipseniz yuvarlak halıları tercih edebilirsiniz. Oldukça şık bir tercih olacaktır.

Antre dolap dekorasyonu
Antre dolap dekorasyonu

Dresuar ve Dekoratif Aksesuarlar Kullanabilirsiniz.

Koridor dekorasyonunda sıkça tercih edilen dresuarlar ile tarzınızı yansıtabilirsiniz. Dekorasyon stilinize uygun dresuar modeli ile şık, bohem, modern yada sportif bir koridor dekorasyonunuz olabilir. Dresuarınızı destekleyecek dekoratif aksesuarlar ve ayna ile bütünlük yakalayabilirsiniz.Dresuar modeli
Dresuar modeli

Tabloları Unutmayın.

Diğer mekanlarda olduğu gibi antre ve koridorunuzda da tablolar destekleyici dekoratif unsurlar olacaktır. Tarzınıza uygun tablolar ile daha dikkat çekici bir antreye sahip olabilirsiniz. Uzun koridor boyunca sıralanan tablolar ise oldukça büyüleyici görünecektir.

Tablo ile koridor dekorasyonu
Tablo ile koridor dekorasyonu

Aydınlatmayı İhmal Etmeyin.

Genellikle evin orta kısmında kaldığı için ışık almayan koridor ve antreler biraz loş görünürler. Bu loş ışığı kırmak için şık bir avize kullanabilirsiniz. Böylece antreniz basık ve karanlık görüntüsünden kurtularak daha ferah ve iç açıcı görünecektir.

Antre dekorasyonu için diğer fikirlere galerimizden ulaşabilirsiniz.

 

 Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close