Antre / Hol

Dikkat Çekici Hol DekorasyonuHol evinizin kapısı açıldığında ilk görülen alandır. Buranın etkili ve dikkat çekici bir şekilde dekore edilmesi misafirlerinizin sizin hakkınızdaki ilk düşüncelerini daha pozitif hale getirir. Ayrıca kullanışlı ve şık bir hole sahip olmak sizin ve aileniz içinde kolaylaştırıcı olacaktır.

Hol ve diğer adıyla antreniz evinizin ruhunu yansıtsın istiyorsanız bu önerilerden ilham alabilirsiniz. Konforlu ve tarz sahibi bir hol dekorasyonu için işte önerilerimiz:

Kasalar ile Dekoratif Alanlar Oluşturun.

Ahşap kasalar ile evinizin her alanına harika eşyalar yapabilirsiniz. Oturma alanları, tabureler, sehpalar, yataklar… Hol dekorasyonunuz için de bu kasalardan faydalanabilirsiniz. Kasaralı boyayarak holünüze renkli bir görüntü katabilirsiniz. Hayal gücünüzün genişliğine göre harika dekoratif eşyalar tasarlayarak, evinizin girişini çarpıcı bir hale getirebilirsiniz.

Kasalar ile Dekoratif Alanlar Oluşturun
Kasalar ile Dekoratif Alanlar Oluşturun

Alanınıza Uygun Büyüklükte Ayakkabılık Kullanın.

Eğer holünüz dar ise genişliğine uygun olarak seçeceğiniz bir ayakkabılık ve birkaç dekoratif aksesuar ile daha derli toplu ve şık bir hale getirebilirsiniz. Böylece dar bile olsa kullanışlı bir alana sahip olursunuz.

Size Özel Ayakkabılık Tasarlayın
Size Özel Ayakkabılık Tasarlayın

Depolama Alanları Oluşturun.

Uygun alanlara sahip yada geniş bir holünüz varsa depolama alanları oluşturacak tasarımlara göz atabilirsiniz. Dar ama uygun alanı olan holünüze uygun boyutlarda dolaplar yada ayakkabılıklar yaptırabilirsiniz. Fazladan depolama alanına sahip olurken aynı zamanda şık bir ortam kazanırsınız.

Yeterli alanınız varsa askılığın altına yerleştireceğiniz çekmeceli oturma alanı oldukça kullanışlı ve gösterişli olacaktır. Portmanto, ayakkabılık ve oturma alanı bir arada… Bu tasarımı farklı dekoratif unsurlarla bütünleştirebilirsiniz. Pastel renklerde tercih edebileceğiniz bu alanı, uygun halı ve avize ile kullanabilirsiniz.Depolama Alanları Oluşturun
Depolama Alanları Oluşturun

Alanınız Bol ise İlgi Çekici Oturma Alanı Düzenleyin.

Holler genelde dar ve uzundur. Tabi ki her ev için geçerli bir kural değildir bu. Büyük bir evde yaşıyorsanız holünüzde büyük ve gösterişlidir. Bu alanı klasik hollerden ayırmak için ilgi çekici ve konforlu bir oturma alanı olarak dekore edebilirsiniz. Palto ve çantalarınızı asacak şık bir askılık, tablolar, fonksiyonel bir puf ve depolama alanları oluşturacak alanlar. Bu dekorasyonu ev bitkileriyle bütünleştirebilirsiniz.

blanker

Zemin Dekorasyonuna Özen Gösterin.

Holler evin en çok kullanılan alanıdır. Kimse farkında olmasa da bu inkar edilemez bir gerçektir. Diğer odalara geçişte çok sık kullanılan hollerinizin zemini, diğer alanlara göre daha çok kirlenir ve yıpranır. Bu alanlarda seramik yada daha sert bir zemin kaplaması kullanmak doğru tercih olacaktır. Malzeme seçiminin yanısıra renkte önemlidir. Renkli ve desenli bir zemin daha şık ve dikkat çekici olabilir. Ancak açık tonlar daha ferah ve aydınlık bir ortam sağlar.

Zemin dekorasyonuna özen gösterin
Zemin dekorasyonuna özen gösterin

Duvarlarınızda Farklı Seçenekler Kullanın.

Holünüzün duvarını farklı malzemelerle kaplayarak daha farklı bir ortam oluşturabilirsiniz. Belki taş yada ahşap deseni kullanarak dışarıdan girişte daha bütünleşik bir ortam yaratabilirsiniz. Yada farklı malzemeleri kullanarak daha renkli, bohem, modern yada sportif bir görüntü oluşturabilirsiniz. Mesela rustik detaylar…Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close