Ev Dekorasyonu

Kitap Kurtlarına Özel Oda DekorasyonuKitap okumayı çok seven ve bu sevgiyi hayat tarzına dönüştürmeyi başaran kişiler için kitap okuma köşesi yada odası dekorasyonları oldukça şık ve rahat olacak bir şekilde yapılabilir. Elbette kitap her yerde okunabilir ancak kimisi için bu tamamen yaşam tarzı haline geldiği için böyle bir odaya sahip olmak daha rahat ve konforlu olmalarını sağlayacaktır. Ayrıca kitaplarını dekorasyonun parçası olarak kullanabilirler.

Kendi Tarzınızı Odaya Yansıtın.

Eğer imkanınız varsa bu hobiniz için bir oda ayırabilir, dekorasyonunuzu tarzınıza uygun olacak şekilde düzenleyebilirsiniz. Büyük ve kullanışlı bir kitaplık, rahat okuma koltuğu, minderler, halı ve aydınlatma sizin için yeterli olacaktır. Eğer hoşlandığınız bir dekorasyon stili var ise seçeceğiniz parçaları o yönde belirleyerek, kendinizi rahat hissedeceğiniz bir ortam elde etmiş olursunuz.

Ailece okuma saatleri için kitap okuma dekorasyonu
Ailece okuma saatleri için kitap okuma dekorasyonu

Küçük Bir Odaya Sahipseniz, Dekorasyon Hileleri Kullanın.

Odanız oldukça küçük ise daha az eşya ile yine zevkinize uygun dekore edimiş bir kitap okuma odanız olabilir. Odanın ferah ve olduğundan büyük görünmesi için beyaza boyanması önemlidir. Seçtiğiniz kitaplıkta açık renk olursa daha ferah bir ortam için ilk adımları atmış olursunuz. Rahat bir koltuk ve dekoratif aksesuarlar ile kitap okuma dekorasyonunuzu tamamlamış olursunuz.

blankSade ve Ferah Olmasına Özen Gösterin.

Kitap okurken dikkatinizin dağılmaması için sade ve soft bir dekorasyon yapmanızı öneririz. Beyaz, krem, kırık beyaz gibi daha açık tonlar ve bu tonlar ile uyumlu soft renkler dikkatinizi okuduğunuz kitaba verebilmeniz için size yardımcı olacaktır. Ayrıca zihninizi yormadan, dinlenebileceğiniz bir ortama sahip olursunuz. Beyaz bir kitaplık ve açık tonlarda bir koltuk ile daha ferah daha aydınlık bir hava yakalayabilirsiniz.

Modern kitap okuma odası
Modern kitap okuma odası

Kitap okuma odası tasarlarken büyük bir kitaplık yerine daha küçük ve sevimli bir kitaplık kullanabilirsiniz. Yine şık bir berjer, sehpa ve minderler ile tamamlayabilirsiniz. Az daha çoktur düşüncesinden yola çıkarak, daha sade bir dekorasyon yapmak odanızın dikkat çekici ve daha işlevsel olmasını sağlar.

Sıcacık kitap odası dekorasyonu

Sıcacık kitap odası dekorasyonuOdanızı tasarlarken tablolardan da faydalanabilirsiniz. Eğer yeterince ışık almayan bir ortam ise ekstra aydınlatma yada ayaklı lamba kullanarak daha aydınlık bir ortam elde edebilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close