Mutfak Dekorasyonu

Kiler Ve Mutfak Dolaplarını Nasıl Düzenleyebiliriz

Mutfak dolapları nasıl düzenlenirHayallerinizi süsleyen son derece tertipli ve düzenli kilerleri, mutfak dolaplarını elde etmeniz aslında düşündüğünüz kadar zor değil. Doğru depolama ürünlerini tercih edip bir takım pratik organizasyon tekniklerini kullanmanız, her zaman istediğiniz kilere veya mutfak dolabına ulaşmanızın temel adımları olacaktır. Kendi sağlığınızı ve çevrenizin sağlığını korumak adına evde kalmaya özen gösterdiğiniz bu süreç, evlerinizdeki depolama alanlarınızı dilediğiniz gibi düzenlemeniz ve bu düzene alışmanız için iyi bir fırsat olacaktır. Bu yazıda, mutfak ve kiler organizasyonunun pratik olduğu kadar şık olmasını da sağlayacak önerileri bir araya getirmiş bulunduk.

 

Uyumlu Kapları Tercih Edin

Depolama alanlarınızın oldukça temiz ve tertipli görünmesi ilk kuralınız olacaktır ve depolama ürünlerini tercihlerinizde tutarlılığı sağlamaktır. Ürünleri depolayabilmeniz için farklı boyutlarda ve uyumlu kaplar kullanmanız modern bir alan yaratmanızı kolaylaştıracaktır.

temizlik malzemelerinin düzenlenmesi
temizlik malzemelerinin düzenlenmesi


Ürünleri Gruplayın

Mutfak dolaplarında ve kilerde depolanan ürünleri doğru bir biçimde gruplamanız ve bu ürünleri doğru bir biçimde depolamanız organizasyonların işlevselliğini artıran en önemli adımlardan biri olacaktır. Kabartma tozu, un gibi beraber kullanılan ürünleri veya pirin, bulgur gibi birbirine benzer kategoride olan ürünlerin bir arada tutulması, bu alanın daha kullanışlı olmasını sağlayacaktır.Çekmeceleri Planlayın

Mutfak dolap ve raflarının yanı sıra çekmecelerinizi de etkili biçimde düzenlemek, elinizdeki depolama alanını doğru bir şekilde değerlendirmenizi sağlayacaktır. Çekmeceler içinde yer alan ürünlerinizi planlamak için ilave kutulardan ve çekmece içi düzenleyicilerden yardım almanızı önerebiliriz.

açık raflı mutfak
açık raflı mutfak

Dekorasyonu Zenginleştirin

Uygulayabileceğiniz pratik önerilerin yanı sıra bir takım dekoratif önerilerle de depolama alanınızı zenginleştirebilirsiniz. Rafların ve dolapların arka yüzüne uygulayabileceğiniz, dekorasyon tarzınıza uyan duvar kağıtlarıyla bu alana renk katabilirsiniz. Eğer ekonomik bir imkanınız varsa, elinizdeki alanın boyutlarına ve tercih ettiğiniz ürünlere uygun olan özel yapım bir depolama alanı tasarlayıp ürettirebilirsiniz. Bu sayede mutfağınıza veya kilerinize alan sayısız ürünleri dilediğiniz şekilde bir arada tutabilirsiniz. Elinizde var olan dolaplar ve üniteler, ürünleriniz için yeterli miktarda depolama alanı sağlayamıyorsa boş duvarlara monte edeceğiniz açık raf sistemleri, sık kullandığınız ve göz önünde bulunmasını istediğiniz ürünler için ideal alanlar yaratabilir.  Kullanışsız gibi görünen dar alanlara doğru, sistemlerin uygulanmasıyla bu alanlar etkili birer depolama alanlarına dönüşebiliyor. Kısa açık raflar ve küçük sepetler gibi minimal ürünlerin düzgün bir şekilde monte edilmesi ile işe yaramaz alanlarınız kullanışlı bir hale gelebiliyor.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close