CountryEv Dekorasyonu

İngiliz Tarzı Ev DekorasyonuSon 50 yılda gelişen tüm dekorasyon stilleri arasında hiçbiri İngiliz kır evleriyle ilişkilendirilenler kadar kalıcı olmamıştır. ‘İngiliz kır evi tarzı’ hiçbir zaman yalnızca İngiliz olmamıştır, bir Amerikalı tarafından mükemmelleştirilmiştir ve Clapham’da neredeyse Cotswolds’taki kadar sık ​​ortaya çıksa da, dekoratif mecazları hemen tanınır. Bunlar antika mobilyalar, en az bir geniş kanepe karışımı, minderler, kilimler, kumaş gölgeli masa lambaları ve hem taze hem de baskı ve tablolarda yeniden yaratılmış çiçekler ile cömert bir servistir. Ekstra lezzet için antika tekstiller, bir parça modernite, bir oryantal gösteriş ve birkaç köpek eklenebilir.

Bu tarzın başarısının bir kısmı, toleransı ve esnekliğidir. Düz kenarlı mükemmellik veya güzelliği yasaklayan kaba lüks talep eden minimalizmin aksine, İngiliz kır evi tarzı aşınma ve yıpranmayı içinde kullanır ve kendini fazla ciddiye almaz. Eski püskü şık olabilir ve biraz aptallığa -mermer bir büstün burnuna tünemiş güneş gözlüklerine- izin verilir, hatta memnuniyetle karşılanır.

İç mimar Philip Hooper’ın klasik ve çağdaşı ustaca harmanlaması, Hampshire’daki bu geç dönem Regency evine daha büyük bir uyum ve haysiyet duygusu verdi. Kullanılan mobilyalar, sandalye döşemesi, iç mekan düzenlemisnde kullanılan çiçek ve ahşap masa dikkat çekmektedir.

Mobilya Sandalye Döşeme Oturma Odası Oda İç Mekan Zemin İç Tasarım Ahşap Masa ve Sertağaç

Mobilya Sandalye Döşeme Oturma Odası Oda İç Mekan Zemin İç Tasarım Ahşap Masa ve SertağaçNorthamptonshire’daki Ashby Manor House, 900 yıllık büyüleyici ama karmaşık bir tarihe sahip seçkin bir malikanedir. Daha önce Sir Edwin Lutyens tarafından görkemli bir Edward dönemi tarzında dönüştürülen bina, şimdi bir ailenin en yeni neslinin cazibesine kapılması için çok sevilen bir ev olarak yeni bir yaşam süresinin tadını çıkarıyor.

büyüleyici ama karmaşık
büyüleyici ama karmaşık

Pitshill’de – Georgian Group Mimarlık Ödülü sahibi – Edward Bulmer’in iç mekan çalışmaları, hassas bir şekilde restore edilmiş dönem ayrıntılarını öne çıkarır ve modern yaşama yer açar.İngiliz stili

İngiliz stili dönem ayrıntılarıSomerset vadisinde gizlenmiş bu asırlık ev, 2015’te Georgian Group ödülü kazanan özenli restorasyon için mimar Ptolemy Dean’in de aralarında bulunduğu bir ekibi bir araya getiren sahipleri için karşı konulamaz bir meydan okumaydı.

asırlık ev
asırlık ev

Robert Adam’ın iç mekanları ve Capability Brown manzarasıyla Bowood, önceki sakinlerin zevkleri ve vizyonlarıyla şekillenmiş bir on sekizinci yüzyıl İngiliz kır evinin somut örneğidir.

kitaplık fikirleri
kitaplık fikirleri

Diğer örnekler için fotoğraf galerimize göz atabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close