Ev Dekorasyonu

Biyofilik Tasarım Fikirleri

Evinizi doğaya yaklaştırmanın 5 yoluİç mekanınızı tomurcuklanan bir vahaya dönüştürebilirsiniz. Ev bitkilerinin refahımızı iyileştirebileceği bir sır veya sürpriz değil. Sadece yaşam alanımızı güzelleştirmekle kalmaz, aynı zamanda iç mekan bitkileri havayı temizleyebilir, kaygıyı azaltabilir ve genel mutluluk seviyemizi artırabilir. Kulağa oldukça eğrelti otu gibi geliyor, değil mi? Ama biliyor muydunuz, sağlığımızı düzelten sadece bitkiler değil, doğanın her formuna yakın olmamızdır.

Botanik Baskılarla Doğayı İçeri Taşıyın.

Doğadan ilham alan güzel baskılar ve desenlerle açık havada olmanın sakinleştirici hissini uyandırın. Odanızı büyüleyici manzara resimleriyle veya çiçeklerle süsleyin. Bu tarz duvar resmi size göre değilse, orman temalıdan çiçeklere kadar çeşitli doğadan ilham alan baskılara sahip duvar kağıtları bulabilirsiniz. Yumuşak mobilyaları da unutmayın; odanızın her yerine biraz doğa serpebilirsiniz.

Botanik baskılarla dışarıyı içeriye taşıyın
Botanik baskılarla dışarıyı içeriye taşıyın

Kendinizi Ev Bitkileri ile Çevreleyin.

Çok fazla ev bitkisi diye bir şey yoktur. Ve size aksini söylemeye çalışan hiç kimseye güvenmeyin. Evinize daha fazla doğa getirmenin kesin bir yolu, onu çeşitli büyüleyici ev bitkileriyle doldurmaktır. Geri çekilmeyin, hiçbir oda sınır dışı değildir. Tüm iç mekan bitkileri aynı koşullarda gelişmez, bazıları bol güneşe ihtiyaç duyar, bazıları gölgeyi tercih eder, diğerleri sürekli sulamaya ihtiyaç duyar, diğerleri ise ara sıra sadece bir damla ile tazelenir. Evdeki her oda için gerçekten bir tür ev bitkisi var.

Kendi yaşam duvarınızı yaratın
Kendi yaşam duvarınızı yaratın

Daha Fazla Organik Malzeme Kullanın.

Organik malzemeleri evinize getirerek refahınızı ve doğaya olan yakınlığınızı artırın. Sürdürülebilirlik hayatımızda giderek daha yaygın hale geliyor ve daha çevre dostu bir ev yaratmanın yolları varsa, o zaman biz de bunun için buradayız. Plastik ve diğer sentetik malzemelerden uzaklaşmaya başlayın ve ahşap, bambu, rattan ve doğal taşa yaklaşın.Daha fazla organik malzeme getirin
Daha fazla organik malzeme getirin

Güneş Işığının İçeri Girmesine İzin Verin.

Karanlıkta evinizden çıkmayın. İç mekanlara daha fazla doğa getirmenin kolay bir yolu, eve daha fazla gün ışığı girmesine izin vermektir. Pencerelerinizi düzenli olarak silmek kadar basit bir şey, evinizi aydınlatmanıza yardımcı olabilir. Yaşam alanlarınızdaki kalın perdeleri şeffaf bir tül veya gün ışığı alan stor perde ile değiştirin. Banyonuzu daha parlak hissettirmek istiyor ancak mahremiyet konusunda endişeli misiniz? Banyo pencerenizi statik streç film ile kaplayın. Uygulaması kolaydır ve çekici stiller arasından seçim yapabilirsiniz. Evinizdeki doğal ışığı artırmanın bir başka yolu da daha fazla ayna ve yansıtıcı yüzey eklemektir. Bunu yapmak, odanın etrafındaki ışığı yansıtmaya ve alanın daha büyük görünmesine yardımcı olacaktır. Emin olun ev bitkileriniz de bunun için size teşekkür edecektir.

Güneş ışığının içeri girmesine izin verin
Güneş ışığının içeri girmesine izin verin

Doğadan İlham Alan Bir Renk Paleti Seçin.

Renk, inanılmaz derecede güçlü bir araçtır. Evimizde kullandığımız renk tonları ruh halimizi ve sağlığımızı etkileyebilir. Biyofilik bir ev yaratırken, renk ilhamı için doğaya bakın. Ormanlarda bulunan koyu yeşil tonlardan okyanusta bulunan akuamarin tonlarına kadar. Doğadan ilham alan renkler, huzur ve sükunet duygularını çağrıştırabilir. Uzun bir iş gününden sonra eve geldiğimizde tam olarak böyle hissetmek istiyoruz.

Doğadan ilham alan bir renk paleti kullanın
Doğadan ilham alan bir renk paleti kullanın


Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close