Ev Dekorasyonu

Houseplant Sergileme Fikirleriİç mekan bitkilerinizi sergilemenin yeni ve yaratıcı yollarını arıyorsanız, o zaman doğru yere geldiniz. Güzel bir botanik sergi yaratmak için beş ev bitkisi fikrimize göz atın.

Bitkilerinizi ihtiyaçlarına göre gruplandırın. Bunları ne kadar güneşe, gölgeye ve suya ihtiyaç duyduklarına göre ayırın – ayrıca bitkilerinizin her birinin hangi sıcaklıkta daha iyi geliştiğini de düşünün. Bize güvenin, bu, iç mekan bitkilerinizin bakımı söz konusu olduğunda hayatınızı çok daha kolaylaştıracaktır.

Farklı stil ve renklerde çeşitli tencere ve kaplar kullanın. Sahip olduğunuz her ev bitkisi için aynı saksı stilini ve rengini seçmemeye çalışın. Farklı bitkiler, farklı saksı türleriyle daha iyi görünür – renkli bir seramik saksıda noktalı bir begonya güzel bir şekilde öne çıkarken, bir salon palmiyesi doğal bir rattan veya hasır sepete uygundur.
Farklı boyutlardaki ev bitkilerini birlikte gruplandırın. Bu, bitki teşhirinizin daha az düzgün ve daha organik görünmesine yardımcı olacaktır. Çekici bir yeşillik demeti oluşturmak için büyük ev bitkilerini küçük ve orta boy bitkilerin yanına yerleştirin. Tek bir sayı almanızı da öneririz, üçlü veya beşli gruplar halindeyse daha iyi bir bitki kümesi oluşturabilirsiniz.Houseplant sergileme fikirleri
Houseplant sergileme fikirleri
  • Bitkilerinizi tavandan asın. Bitkilerinizi yükseğe asarak evinizde çarpıcı bir özellik yaratın. Bir delik açarak ve bir yaylı mafsal kullanarak tavandan bitkileri sarkıtabilir veya tavanınıza bir ray takabilir ve bol miktarda saksı asabilirsiniz.
  • Eviniz kiralıksa veya herhangi bir delik açmayı tercih etmiyorsanız, küçük bitkileri tavanınıza veya duvarınızın üstüne asmak için yapışkanlı kancalar kullanabilirsiniz.
  • Eski bir merdiven veya basamaklı tabure kullanın. Etrafta asılı bir ahşap merdiveniniz veya basamaklı bir tabureniz varsa, neden onu yaratıcı bir bitki sergisine dönüştürmeyesiniz? Evde gerçek bir etki yaratmak için merdiveninizi yeşile veya istediğiniz herhangi bir renge boyayabilirsiniz.
  • Bitkileri raflarda sergileyin. Raflar sadece kitaplar için değildir. Kendi dikey bahçenizi yaratın ve en sevdiğiniz bitkilerle dolu birkaç raf koyun.

Biliyor musun?

Ev bitkileri kendi mini biyomlarını oluşturabilir. Bunları bir arada gruplandırmak sadece şık görünmekle kalmaz, aynı zamanda ev bitkilerinizin tek başlarına yerleştirildiklerinden daha iyi büyümelerine yardımcı olabilir. Örneğin, nemi seven bir bitki grubu, birbirlerinin gelişmesine yardımcı olmak için bir nem cebi oluşturacaktır.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close