Antre / Hol

İlham Veren Antre Ayna Dekorasyon Önerileri

Antre ayna dekorasyon önerileri, antre ayna seçimi, antre ayna yerleşimi, antre aynaları

Antreler, evin dekorasyon tarzı ve genel atmosferi hakkında ilk izlenimlerin oluştuğu alanlar. Evinize ilk kez gelecek misafirleriniz bu alanda evin genel tarzı hakkında bir çok ipucu ile karşılaşmalıdır. Bu açıdan antre dekorasyonu oldukça önemli ve hassas bir konudur.

Bu alanı daha kişisel, daha zarif ve ferah göstermek için en önemli tamamlayıcı ögeler aynalardır. Aynalar, antre dekorasyonunun ayrılmaz bir parçasıdır ve dekor dışında antrede farklı etkilere sahiptir. Yazımızın devamında eviniz için ilham alabileceğiniz birbirinden şık antre ayna dekorasyon örnekleri ve size yol gösterecek farklı önerileri inceleyebilirsiniz.

antre ayna dekorasyon modelleri 2018
antre ayna dekorasyon modelleri 2018

İlham Veren Antre Ayna Dekorasyon Önerileri

Aynalar antre için neden bu kadar önemli ve vazgeçilmez parçalar hiç düşündünüz mü? Aynaları sadece bir tamamlayıcı dekor olarak görmek büyük bir yanlış. Aynalar sadece antrede değil, diğer tüm yaşam alanlarında mekana aydınlık kazandıran ve olduğundan daha geniş ve ferah gösteren önemli bir role sahiptir.

antre ayna dekorasyonu
antre ayna dekorasyonu

İster modern, ister klasik tarzda bir dekorasyon için aynaların yaratacağı şık ve aydınlık görünümden mutlaka yararlanmak gerekir. Bu şekilde aynaları nerede kullanırsanız kullanın mekana rahatça derinlik duygusu kazandırabilirsiniz. Özellikle küçük ve dar alanlarda bu etkiyi ortaya çıkarmak son derece etkili ve gereklidir.

Ayrıca Bakınız: Antre ve Giriş Dekorasyonları 2018

Antre ayna modelleri 2018
Antre ayna modelleri 2018

Antre ayna dekorasyonu

Antreye dahil edeceğiniz bir ayna bu alanı olduğundan daha büyük ve geniş gösterecektir. Antre ne kadar küçük ve dar olursa olsun ayna kullanımı ile bu alana rahatça derinlik ve ferahlık kazandırabilirsiniz. Diğer yandan ise dekorasyonu tamamlamak için ihtiyaç duyulan önemli bir parçadır.

antrede ayna yerleşimi
antrede ayna yerleşimi

Özellikle girişte yer alan konsol, dresuar gibi stil sahibi antre mobilyaları için mükemmel bir tamamlayıcı görevi görür. Daha güçlü bir görsel ve daha ferah bir etki yaratmak için aynaları antre dekorasyonu için bir çok farklı şekilde kullanabilirsiniz.

Antre ayna dekoru örnekleri 2018
Antre ayna dekoru örnekleri 2018

Farklılık yaratın, tek bir ayna yerine antrede birbirinden farklı boyutlardaki aynaları bir arada kullanın. Bunu yaparken belli bir düzene bağlı kalmak zorunda değilsiniz, yan yana yada alt alta.. Bu şekilde daha dikkat çekici ve güçlü bir tema yaratabilirsiniz.

antre aynaları ile dekorlar 2018
antre aynaları ile dekorlar 2018

Eğer klasik seviyorsanız ve antrenin daha sade ve sıcak görünme sahip olmasını istiyorsanız ayna yanında rengarenk çiçeklere ve dekoratif mumlara yer verebilirsiniz. Çiçekler ve mumlar dekorasyona huzur getiren önemli aksesuarlardır, özellikle bu etkiyi evin girişine taşımak için tercih edebilirsiniz.

Antre Ayna Dekorasyon Fikirleri
Antre Ayna Dekorasyon Fikirleri

Antre ayna seçimi yaparken evinizin dekorasyonunda öne çıkan materyalleri tercih edebilirsiniz. Örneğin modern bir eviniz var ve metal tasarımlar yoğunlukta ise antre aynası için metal detaylı bir tasarım düşünebilirsiniz. Aynı durum ahşap içinde geçerli. Diğer önemli bir nokta ise antrenin büyüklüğüdür, seçeceğiniz ayna modeli antrenin şekline uygun olmalıdır. Mesela dar ve uzun bir antre için yatay, kare ve yüksek antreler için büyük kare yada dikdörtgen aynalar tercih edilebilir.

Antre Ayna Dekorasyon Önerileri 2018 9
Antre Ayna Dekorasyon Önerileri 2018 9

Eğer antrenizde daha kişisel detayların öne çıktığı bir dekorasyon hayaliniz varsa, farklı boyutlardaki aynaları fotoğraflarınız ile birlikte asabilirsiniz. Bu şekilde eve ilk girişte tüm gözler bu dikkat çekici duvara yönelecek, antrenin küçükçe bu durum ikinci planda kalacaktır. Kısacası antre yapacağınız bu kişisel duvar dekorasyonu ile odak noktası yaratmış olacaksınız ve tüm dikkatleri tek bir yöne çekebileceksiniz.

Antre Ayna Dekorasyon Önerileri 2018
Antre Ayna Dekorasyon Önerileri 2018
antrede ayna dekorasyonları 2018
antrede ayna dekorasyonları 2018
Antre Ayna Dekorasyon Önerileri
Antre Ayna Dekorasyon Önerileri

Bir önceki yazımız olan Antre ve Giriş Dekorasyonları 2018 başlıklı makalemizde antre dekorasyonları, antre dekorasyonu ve giriş dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelimeler

3 thoughts on “İlham Veren Antre Ayna Dekorasyon Önerileri”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close