Ev Dekorasyonu

iç tasarım trendleri 2020

2019'da İzlenecek Ev Dekorasyonu İç Mekan Tasarım TrendleriBugün iç tasarım trendleri 2020 tasarımlarından bahsedeceğiz. Yıllar boyunca dikkatimizi çeken proje ve tasarımcı ve mimarlardan keşfettiğimiz ve gözlemlediğimiz renkler, materyaller, mobilya tasarımları ve şekillerinin analizine dayanarak 2020 iç tasarımında gelecek trendleri araştırmaya ve tahmin etmeye çalışacağız .

Günümüz yaşamında sadece modaya uygun ve estetik malzemelerin değil, aynı zamanda tekrar tekrar kullanılabilecek bir yaşam ortamı yaratmak sadece bir tercih değil, aynı zamanda bir sorumluluk haline geliyor. Bu nedenle,  sanatsal, lüks ve şık ifadenin özlemi ve doğaya ve organik dokunma duyularına duyulan hayranlık, sizi hareketli ve dönüştürücü mobilya bileşimlerinde, geri dönüştürülebilir ve doğal malzemelerde ve tabii ki ufak tefek eğilimlerle tanıştıracağız. Kentsel mekanlar, 2020 yılında çok fonksiyonlu ve akıllı formları ile yeni fikirleri amaçlar. Ya da, başka bir deyişle, yüksek sanatsal standartları doğa ile uyumlu etkileşim içinde tutan her şey vardır.

iç tasarım trendleri 2020

Lüks ve zengin ifade eğilimi, iç tasarım trendleri 2020 yılında çok görülüyor. Yumuşak oturma düzenlemeleri  kanepeler, koltuklar ve yataklar için lüks ve zengin görünüm söz konusu olduğu bariz. Hepsi  yumuşak, vücudu kadife ve yuvarlak şekillerde sarar. Tasarımcılar genellikle bunları mermer kaplama yüzeyler, cam yapıları ve mobilya ve aristokrat renkli metallerle birleştirirler: dore metal, bakır, gümüş veya altın ışıltısı.

Lüks birçok marka için sabit bir trend . Yenilikçi mobilya yaratma sahnesi  heyecan verici ve sürdürülebilir keşiflere yol açıyor .  3D baskı akla geliyor. Dinamik modern yaşam akışında pratik, esnek ve kolay bir şekilde düzenlenmiş olan çağdaş 3D tasarımlar da değere sahiptir.   3D projelerini oluşturmak için sürdürülebilir biyo-plastik kullanılıyor. Bazı tasarımcılar ise yerli plastik atıkları geri dönüştürüyor ve yeniden kullanıyor, ancak her iki şekilde de, sanatın ve çağdaş mobilyaların yaratılmasının dünyaya karşı saygılı olabileceklerini göstermeye başladılar.

2020 Ev Dekorasyonu; ahşap, cam, taş malzemeler

Bu yeni, yenilikçi unsurların yanı sıra, iç tasarım trendleri 2020 ‘da geleneksel organik malzemeler de değerini kaybetmiyor: ahşap, cam, taş, tasarımcılar için hala mükemmel bir seçimdir. Buradaki yenilik, malzemelerin dayanıklılığından  geliyor. Son zamanlarda, cam o kadar dayanıklıdır ki tüm mobilyalar cam tarafından yaratılır, ya da ağır mermer üstler için stabil bir temel olarak kullanılır. Pişmiş toprak varlığı da malzeme kompozisyonu sahnesinde gerçek bir eğilimdir.

iç tasarım trendleri 2020 ‘da Retro trendini de kaçırmayın  yine moda oluyor.  Pek çok tasarımcı retro duygudan ilham almıştır.  Ve en önemlisi, ilginç göçebe yaşam tarzını, hareketli ve esnek mobilya düzenlemelerini ve elbette, tasarımcıların hayal gücünü ve yaratıcılığını kışkırtan küçük şehir evleri .Bunlar dinamik segmentler ve 2020 iç tasarım trendleri araştırmamızın özüdür.

Göçebe Yaşam – 3D Baskı ve Geri Dönüşüm

Değişen koşullar ve modern yaşamın dinamik doğası, alternatif yaşam alanları arayışına teşvik etmekte.  Göçebe yaşam kent kültürünün bir parçası olabilir ya da bu tür gezginler ve kaşifler yaşam tarzı, tatil evleri ya afet yardım konut olarak geçici konaklama için bir arama yapıyor olabilir. Herhangi bir biçimde, yaşam seçimi herhangi bir kültürün veya toplumun bir parçasıdır. Kentlerin büyümesi ile birçok insanı neyin en çekici şekilde yaşayabileceğini sorgulatmaya başlıyor. Göçebe mimarlık ve tasarım, yaşamın esnekliğini ve yaşam dinamiklerini, yaşamın ve sanatsal yaratımların ifade ve karmaşıklığını ifade özgürlüğünü kutlamak için esnek yaşam seçimlerini tatmin etmeyi amaçlamaktadır.

2020 için Mobilya Tasarımı Trendleri – Çok Fonksiyonlu ve Kompakt Mobilya

Yenilikçi malzemelerle çok yönlü işlevsellik, esneklik ve etnik yapıların sanatsal  inşasını yeniden gösteren çağdaş mobilya tasarımlarının üç ikonik örneğini hazırladık. Tüm bu vakalar küçük alanlarda ve dinamik yaşam tarzlarında uygulanması için gerekli olan esnek ve yenilikçi özelliklere sahiptir.Çok amaçlı bir mobilya parçası olan , açık planlı loft’larda mahremiyet sağlayan sanatsal bir alan bölücüsü olarak kullanılabilen hafif bir modernist siluete sahip bir mobilya ya da bağlantıyı elde eden mobilya parçaları var.   Mobilya parçası, uzamsal bir sınır ve teleskopik çubuklar içinde bulunan ve pistonun şık bir masaya kurulumuna kolaylık sağlayan çağdaş bir hidrolik piston çerçevesini oluşturabilen delikli  saydam bir desen paneline sahiptir.

Bazı tasarımcılar bu övgüye değer ve lüks malzemeyi kullanmanın daha rahat ve basit bir yolunu bulmak için ilham alsa da, mermer tasarım sahnesinde modaya uygun bir materyal. Masa olarak ikiye katlanabilen çıkarılabilir tablaların dinamik dairesel bir koleksiyonunda yer alan artık mermer parçalarından oluşan eşsiz ve etkileyici masalar yaratıldı . Bu esnek çok işlevli, tasarımın sade zarafeti, malzemelerin akıllı kullanımı,  zarif ve ince çelik çerçeve, mermer patchwork’un çağdaş ifadesini geliştiriyor.

Mermer, granit, kuvars veya cam

Çimento veya epoksi bağlayıcı içine karıştırılmasıyla oluşturulan kompozit bir malzeme olarak mermer, granit, kuvars veya cam kullanılıyor.Bu malzemeler çok sayıda tasarım ürünü ve elemanında kullanılıyor ve yeterince esnek ve sürdürülebilir olmasını sağlar.  3D baskılı zeminlerden küçük dekor detaylarına ve aydınlatma çözümlerine kadar kullanılıyor. Ayrıca bunlar mükemmel bir renk, doku ve uygulama çeşitliliği sunuyor.

Seramikleri ifade etmek için yeni ve yaratıcı yollar bulabilen bir başka geleneksel malzeme, özellikle de kırmızı tuğla var.  Tuğlaların desenlerinde dinamik bir görünüm oluşturuluyor.

Dinamik olarak çelişen peluş kadife ve endüstriyel çelik cıvatalardan oluşan ikonik Montaj Kanepe içeren  rahat   ürünlerin koleksiyonunu da  yarattılar. Zamansız iç mekan kompozisyonu sofistike malzemelerden oluşuyor ve dokuları ve şekilleri uyumlu bir zarafet içinde bir araya getiren renk kompozisyonu, vintage ışıltı ve modern net çizgilerin bir başka güzel örnekleri var.

Daha fazla: 2020 Ev dekorasyonu iç trend tahminleri

İç Tasarım Renk Trendleri 2020

Pembe şöhretini kaybetti . 2020 iç tasarım trendlerinde kırmızı dönüşümine için hazırlanın. Kırmızı tonlar  herhangi bir iç mekana hayat ve karakter ifadesi getirir.

Renk seçimleri, mekanın temel duyusal hissini yaratır ve dokunsal hislerle birlikte atmosferin eşsizliğini oluşturur. Küresel iç tasarım sahnesinde renk kullanımındaki trendleri gözlemleyerek, yakın zamandaki sıcak pembe tonlarının yükselişini kaybettiğini ve kırmızı dalganın geldiğini söyleyebiliriz .

Tasarımcı ve renk trendleri araştırmacıları kırmızı ve morun önümüzdeki sezon giderek popüler hale geleceğini tahmin ediyor . Bu eğilimin kutupsallığı kırmızı ile mor ve arasındaki tonlar arasındaki spektrum – geniş bir yelpazedeki tatları ve estetik arayışları tatmin edebilecek.

Zıt renklerdeki hasırlar, çelik yapıların endüstriyel tabanının üzerine asılır. iç tasarım trendleri 2020 yılında ayrıca ahudududu ve yaban mersini mavisi gibi çilekli kırmızılar arasındaki doğal  renk çeşitleri, önümüzdeki sezonlarda tasarım sahnesinde güçlü bir yer kaplayacak.

Renklerin daha derin varyasyonları dekor bileşimine sıcaklık ve karakteristik güçlü bir açıklama getiriyor. Kırmızı-mor spektrumdaki oyun çok şehvetli. Yaklaşan trendin kutupsallığı – cesur kırmızının enerjisel ifadesi ve morda   ilham alan renklerin daha basık tarzı, güçlü duyumların arayıcılarından ve enerji verici deneyimlerden daha sakin ve daha yumuşak olanları tercih edenlere kadar çok büyük zevkleri tatmin edebilir.

iç tasarım trendleri 2020 renkleri arasında derin ve zengin bir manzarada yeni bir mavi-yeşil trendi çıkıyor. Pastel muadillerinden daha sofistike bir yayılım ve daha parlak varlığıyla, tam koyu mavi-yeşil trend oluyor. Evlerin sakinleştirici, topraklanmış titreşim ile infüze edilmesi, bu doğal tonların hemen hemen her türlü dekorda sessizce gelişmesini sağlayacaktır.

iç tasarım trendleri 2020 – Galeri


Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close